Arsyet pse duhet ti themi PO marteses


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 22
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Thumbs up Arsyet pse duhet ti themi PO marteses

  Receta Gatimi  10-Martesa ndikon ne jetegjatesine e njeriut
  Nje nga menyrat se si martesa permireson jeten tone eshte se ndikon ne zgjatjen e saj.Disa studime te kryera ne Universitetin e Kalifornise tregojne qe njerzit beqarerrezikojne pese here me shume te vdesin nga semundje infektive,40% me te predispozuar per te vdekur nga semundjet e zemres dhe rreziku per te vdekur aksidentalish eshte dy here me i madh
  9-Martesa rrit mundesine e fitimeve
  E keni parasysh ate Ekranin e madh per te cilin por kurseni parate???Nqs do ishti te martuar do ta kishit tuajin tanime.Jeta ne cift ul cmimet e larta dhe ndan shpenzimet.Te jesh i martuar do te thote te kesh nje makine me te mire,nje shtepi me te mire,pushime me te mira dhe shume te tjera
  8-Martesa iu jep mundesine te lini pasardhes te cilet kane gjakun tuaj
  Mire,e dime qe per te pasur femije nuk eshte e detyruar te jesh i martuar,por gjithsesi martesa mbetet metoda standarte per te krijuar nje familje.Te qenit prinder eshte nje pjese e jetes te cilen cdo njeri deshiron ta provoje dhe martesa eshte vendi me i sigurt per te krijuar nje familje
  7-Martesa nuk te lejon te vdesesh vetem
  Mire,tani mund te jeni 20 vjec,dilni me vajza dhe beni jete nate.Por te gjithe e dime qe asgje nuk zgjat pergjithmone.Kur te jeni rreth te 60,floket tuaj do kene rene vende-vedne,rrudhat do kene zene vend,e mbase nje bark do jete para jush.Asnje nuk do iu duroje.Martesa eshte nje investim per te ardhmen.Do sakrifikoni disa vite beqarie por do investoni gjate ne nje person te vetem dhe do keni ndertuar nje dashuri te forte qe ka potencialin te zgjase sa vete jeta
  6-Martesa iu ben me terheqes
  Burrat e martuar i terheqin me shume grate.Ideja nuk eshte te martoheni per te terhequr seksin e kundert por gjithsesi kur te dilni me shoket tuaj beqar femrat do terhiqen me shume nga ju.Kush po qesh tani,he???
  5-Martesa sjell perfitime ekonomike
  Neqofte se jeni ne cift Taksat jane me te ulta ,pasi shoqeria eshte me shume e predispozuar te ndihmoje ciftet e martuara apo familjet.Neqofte se jeni beqar mbeteni jashte ketij plane.Plus qe te qenit i martuar iu jep mundesi te tjera si siguracione shendetsore etj
  3-Martesa do te thote seks me i mire
  Kryerja e marredhenieve seksuale me fantazi nga dy persona qe nuk njihen shume eshte pothuajse e pamunduar pasi cdo kush trembet nga gjykimet.Ne nje marrdhenie te gjkate e te konsoliduar konfidenca e krijuar lejon shprehjen e fantazive erotike.
  2-Njerzit e martuar jane me te lumtur
  Nga nje studim ne universitetin e Australise eshte bere e ditur se burrat e martuar jane 135%me shume te lumtur se burrat beqare....dhe kjo nuk eshte shifer e vogel.Stabiliteti dhe mbeshtetja qe ofron nje lidhje te ndihmon ne te qenit i sukseshem de i lumtur
  1-Martesa te ben nje njeri me te mire
  Neqofte se je nje mashkull i zgjuar do te zgjidhje nje femer vigjilente,me ide dhe te sinqerte.Ajo partnere do tiu sfidoje te nxirrni me te miren tuaj

 2. #2
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  e dyta me pelqen me shum

 3. #3
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  e para me pelqen mu

 4. #4
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  e dyta me pelqen dhe mua. por do te thoja qe e treta nuk eshte e verte.

 5. #5
  Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  678
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  eeeeee ? mos e ka tepruar pak ? se un nuk kam par dicka te till !!!!!

 6. #6
  Grusht i Shkathėt 35% Maska e gjendar
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Vendndodhja
  Dardani
  Postime
  1,281
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  3
  Reputacioni
  11
  intresante keto

 7. #7
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Te bukura dhe te verteta

 8. #8
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  e 4 me pelqen

 9. #9
  Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  678
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  Te bukura dhe te verteta
  te verteta ????????????????????????//
  pse un mendoj qe martesa eshte fundi jetes ???????????????????

 10. #10
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga bessy Lexo postimin
  te verteta ????????????????????????//
  pse un mendoj qe martesa eshte fundi jetes ???????????????????
  Nje fund qe posthuajse te gjithe e pranojn

 11. #11
  Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  678
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Nje fund qe posthuajse te gjithe e pranojn
  hahhah....... eeee esht si vdekja do sdo hik per lesh !!!!!! sa me von aq me shum jeton me fal per shprehien !!!!!
  pupupupup jo.... me me martese se ma kan heq trunin meren te gjith me kete pun pervec meje , sikur eshte jeta e atyre & jo e imia si skuptohen as1her shiptaret .... :/
  as1 nuk esht i lumtur & te gjith duan te martojn !!!!!!!

 12. #12
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga bessy Lexo postimin
  hahhah....... eeee esht si vdekja do sdo hik per lesh !!!!!! sa me von aq me shum jeton me fal per shprehien !!!!!
  pupupupup jo.... me me martese se ma kan heq trunin meren te gjith me kete pun pervec meje , sikur eshte jeta e atyre & jo e imia si skuptohen as1her shiptaret .... :/
  as1 nuk esht i lumtur & te gjith duan te martojn !!!!!!!
  bohet mir

 13. #13
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  2
  Reputacioni
  13
  Me pelqyen dhe jane te gjitha te verteta,por kjo behet edhe per nje arsye tjeter e qe tek e 7 eshte permendur pak-sa, qe duhet te mendosh per vete kur te plakesh dote kete kush te mbikqyre

 14. #14
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  e 4 me pelqen
  hahahaha erina , sa pal sy paske ...e 4 nuk thuhej

 15. #15
  Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  678
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  bohet mir
  jo nuk bohet mir hic ...hahahha

 16. #16
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  2
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  hahahaha erina , sa pal sy paske ...e 4 nuk thuhej
  hgahaghagahag....

 17. #17
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  hahahaha erina , sa pal sy paske ...e 4 nuk thuhej
  Prandaj e thash un se askush nuk e ka vrejt a

 18. #18
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  per tu ndjere tamam mire per ate qe ne jemi., arsyeja percka u krijuam ......

 19. #19
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Martesa = Stres

 20. #20
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Martesa.......se di......kam degjuar se eshte hapi me i keq qe mund te hedhesh

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Mirmbrema i themi njeri-tjetrit..
  Nga erinda nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 491
  Postimi i Fundit: 04-12-2014, 11:47 PM
 2. Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 06-07-2012, 07:32 PM
 3. Arsyet pse duhet ta mbani nje kafshe shtepiake!
  Nga erinda nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 17-03-2012, 07:15 PM
 4. 5 gjera qe nuk duhet t'ia themi nje mashkulli!
  Nga erinda nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 18-02-2012, 09:42 PM
 5. Si ka lindur fjala bikini dhe pse themi bluetooth
  Nga vaaldr1n nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-02-2012, 01:44 PM