Probleme specifike pėr gratė.


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1

  Probleme specifike pėr gratė.

  Probleme specifike pėr gratė

  Ai lėngu i cili nxirret zakonisht nga vagina dhe qafa e mitrės ėshtė pa ngjyrė ose i verdhė i zbehtė, me erė pak tė thartuar. Nė rast se lėngu i qafės sė mitrės shtohet ose ndryshon ngjyrėn ose erėn, kjo mund tė jetė shenjė e njė IST (infeksion seksualisht i transmetuar).

  Nxjerrjet, ngutja dhe/ose ndjenja e djegies gjatė urinimit mund tė shkaktohen nga:
  Klamidia, gonorreja, kondiloma, ulcerat e urdhjes nė uretėr, trikomonasi ose cistiti. Kėto probleme mund t’i shkaktojė edhe skuqja vaginale e shkaktuar nga njė infeksion mykor ose ērregullimi i florės normale bakteriale.

  Ndjenja e kruajtjes/djegies tek gjenitalet ose rreth tyre mund tė shkaktohet nga:
  Njė infeksion mykor, kondiloma, zgjebja, morrat gjenitalė, ekzema.

  Ulcerat tek gjenitalet ose rreth tyre mund tė shkaktohen nga:
  Kondiloma e sheshtė, urdhja, sifilisi dhe gėrryerja gjatė marrėdhėnieve seksuale, masturbimit ose rrobave shumė tė ngushta.

  Ndryshime si lytha tek gjenitalet ose rreth tyre mund tė shkaktohen nga:
  Kondiloma ose molluskumi.

  Dhimbja nė zonėn gjenitale mund tė shkaktohet nga:
  Skuqja e vaginės, skuqja e mitrės ose e tubave fallopiane, e cila nga ana e saj mund tė shkaktohet nga klamidia, gonorreja ose baktere tė tjera.

  Gjakosja ndėrmenstruale mund tė shkaktohet nga:
  Ērregullimet hormonale, infeksionet si p.sh. klamidia ose gonorreja, sidomos nėse gjakosjes i paraprin nxjerrja dhe dhimbja.

  Problemet e zorrės sė trashė si kur tė kruhet, gjakosja dhe nxjerrjet mund tė shkaktohen nga:
  Ekzema, hemorroidet, kondiloma, klamidia, urdhja, gonorreja ose sifilisi.

 2. #2
  i/e rregjistruar 20% Maska e ema love
  Anėtarėsimi
  Jun 2013
  Postime
  410
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  6
  te shkretat gra thuaj por nje korigjim lythat shkaktohen nga papilloma virus human ,jane si mish i huaj dhe jane nje semundje e rrezikshme dhe infeks e tjera genitale vijne si pasoje e perdorimit te slipve te ngushte me tyl a sintetike ,mosurinimit pas aktit seksual,nje higjene e ulet ,xhinset a rrobat e ngushta dhe kujdes nese sekrecionet e vagines suaj mbajne nje ere te rende beni nje strish vaginale ,nese ato mbajne ere maja birre behet fjale per myk,nese mbajne ere peshku kemi te bejme me gardnerela vaginalis qe trejtohet me metronidazol nga goja dhe pomada vaginale etj

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Gratė janė mbretėresha tė ftohjeve
  Nga Altin111 nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 08-02-2013, 10:05 PM
 2. Grate shtatzena sa me pak celularin! Ju Ben Keq
  Nga ReniX nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 22-05-2008, 09:09 PM
 3. Gratė qė flenė pak, mė shumė probleme sesa burrat
  Nga ema_d nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 31-03-2008, 09:08 AM
 4. Grate came
  Nga kuklla nė forum Historia Shqiptare
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 10-01-2008, 10:56 AM
 5. Probleme specifike pėr burrat.
  Nga Altin111 nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-11-2007, 01:23 PM