SHBA: Rryma prodhohet nė palestėr


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Grusht i Shkathėt 35% Maska e gjendar
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Vendndodhja
  Dardani
  Postime
  1,281
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  3
  Reputacioni
  11

  Post SHBA: Rryma prodhohet nė palestėr

  Receta Gatimi  Palestrat moderne shpenzojnė shumė rrymė elektrike pėr shiritat e vrapimit, televizorėt e mėdhenj qė i ofrojnė argėtim personave qė stėrviten dhe pėr kondicionerėt.
  Por, disa palestra amerikane tani po pėrpiqen jo vetėm qė tė pėrdorin mė pak rrymė, por madje tė shtojnė atė nė rrjetin elektrik.
  Pėr t’u dukur mirė nė pushimin e ardhshėm nė Hawaii, Cory Bilger po stėrvit kėto ditė nė palestrėn “Green Microgym” nė Portland. Jo vetėm qė po djeg kaloritė e tepėrta, por po prodhon edhe energji.
  Ai prodhon 4.19 vat energji nė orė, duke lėvizur kėmbėt e duart...e pak edhe duke u djersitur, transmeton VOA.
  “Stėrvitėsit prodhojnė midis 30 dhe 60 vat nė orė. Tridhjetė vat nė orė i jep energji njė iPadi qė tė punojė pėr tre orė; 60 vat nė orė i mundėsojė njė pajisje stereo qė tė punojė njė orė”, ka thėnė pronari i palestrės, Adam Boesel .
  Imazhet e Bashkangjitur Imazhet e Bashkangjitur

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  interesante kjo

 3. #3
  Grusht i Shkathėt 35% Maska e gjendar
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Vendndodhja
  Dardani
  Postime
  1,281
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  3
  Reputacioni
  11
  po shprehem ne dialektin Kosovar ....kuku per neve sa larg jena ....

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Kjo po qe eshte nje gje teper e mire shume ide gjeniale! Energji e paster

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Ja se si prodhohet iPad dhe iPhone
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 12-04-2012, 07:35 PM
 2. Kinė, prodhohet sex-doll Obama
  Nga Kliton nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 06-11-2010, 01:56 PM
 3. Prodhohet ekzemplari i 1.500.000-tė i Fiat Panda
  Nga Kliton nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-08-2009, 03:42 PM
 4. E mbyt rryma
  Nga Erdi nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 06-08-2009, 09:48 PM

Etiketat pėr kėtė Temė