Firefox 4 shkarkohet mė shumė se 4 milion herė brenda 24 orėve tė para


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Post Firefox 4 shkarkohet mė shumė se 4 milion herė brenda 24 orėve tė para

  Receta Gatimi


  Sipas rezultateve zyrtare tė Mozilla, Firefox 4 ėshtė shkarkuar mė shumė se 5 milion herė brenda mė pak se 24 orėve tė para prej se ėshtė paraqitur nė treg.


  Momentalisht, matėsi ėshtė duke treguar njė shifėr prej 9,737,000 shkarkime qė po rritet vazhdimisht gjersa po shkruaj kėtė artikull, dhe nga ajo qė po shihet shumica e shkarkimeve po burojnė nga Evropa, mė pas vie Amerika Veriore dhe nė fund Azia.

  Vetėm sa pėr krahasim, padyshim qė nuk keni harruar ditėn kur Microsoft tregoi se Internet Explorer 9 ėshtė shkruar 2.39 milion herė brenda 24 orėve tė para tė paraqitjes nė treg, por shifrat e fundit nga Mozilla po tregojnė me tė vėrtetė se shfletuesi i saj po gjen njė pėrkrahje jashtėzakonisht tė madhe prej pėrdoruesve.

  Versioni final i Firefox 4 sjell pėrkrahje tė plotė pėr CSS3 dhe HTML5, njė ndėrfaqe tė ridizajnuar, App Tabs, sinkronizim pėrgjatė platformave tė ndryshme dhe Panorama, qė ėshtė njė veēori qė ju mundėson tė organizoni ndarjet (tabs) nė grupe duke pėrdorur njė ndėrfaqe tė tipit “tėrhiq-dhe-lėsho”.

  Ardian Haxha, anėtarė i FLOSSK qė ėshtė shoqatė nga Kosova pėkrahėse e softuerit tė lirė dhe tė hapur, bėri tė ditur pėr PCWorld Albanian se deri mė tani ka qenė pėrdorues i shfletuesit Chrome tė Google, por sipas tij versioni i ri i Firefox 4 e ka bėrė pėr vete pėr disa arsye. “Shpejtėsia, dukja, organizimi mė i mirė, e gjithashtu tabs nė grupe, instalimi i lehtė i shtojcave/themes, janė disa prej veēorive tė reja qė mė kanė bindur tė kalojė tek versioni i ri i Firefox 4”.

  Ardiani shton se kėto dallime po i vėren mjaft shumė mu pėr shkakun se ėshtė pėrdorues i GNU/Linux. “Unė e vėrej dallimin mjaft shumė sepse nė GNU/Linux Firefox 3 ka pasur paksa telashe nė funksionim. Por tani gjėrat janė mė ndryshe”. /pcworldalbanian

 2. #2
  Grusht i Shkathėt 35% Maska e gjendar
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Vendndodhja
  Dardani
  Postime
  1,281
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  3
  Reputacioni
  11
  Kjo eshte ne kete moment

 3. #3
  Grusht i Shkathėt 35% Maska e gjendar
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Vendndodhja
  Dardani
  Postime
  1,281
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  3
  Reputacioni
  11
  Wow sa shume shkarkime.Per Rekordin nuk behet fjal me 4. #4
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Tani e lexova me 1 faqe, qe mozilla eshte duke punuar ne Firefox 4.2 Alpha 1 dhe kjo e fundit do te dali se shpejti si lloj i BETA-s, por Alpha sa per testim

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Mbi dy milion para-porosi te iPhone 5 brenda 24 oreve!
  Nga vaaldr1n nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 17-09-2012, 08:43 PM
 2. Ndotja e ajrit shumė herė mė e madhe brenda shtėpisė
  Nga ardona nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-11-2010, 12:32 AM
 3. Beta IE 9 shkarkohet gjashtė milionė herė
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-10-2010, 01:39 PM
 4. Brenda 24 oreve, tre te mbytur
  Nga Kliton nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 04-08-2009, 06:30 PM
 5. Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 27-08-2007, 08:36 AM