Internet Explorer 10 sekret


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Grusht i Shkathėt 35% Maska e gjendar
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Vendndodhja
  Dardani
  Postime
  1,281
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  3
  Reputacioni
  11

  Post Internet Explorer 10 sekret

  Receta Gatimi

  Pas njė marketingu mjaft agresiv, Microsofti mė nė fund plasoi edhe versionin final tė Internet Explorer 9, browserit i cili mė nė fund do tė duhej tė pastrojė njollat nga ky emėr. Pėrveē publikimit tė versionit 9, Microsofti tashmė ka premtuar edhe shpejtėsi mė tė madhe nė plasimin e versioneve tė reja, dhe kjo ka nxitur “arkeologėt” qė tė mihin nėpėr resurset e paketit IE9 pėr tė gjetur ēka do qė ėshtė fshehur, gjė qė ndodh mjaft shpesh kohėt e fundit.
  Kėshtu nė fajllin “ieframe.dll.mui”, dikush ka gjetur edhe njė dialog tė fshehur i cili tregon qė Internet Explorer 10 ėshtė i gatshėm pėr downloadim. Kėtė mund ta vėrtetoni edhe vetėm duke pėrdorur Resource Hacker dhe hapjen e fajllit tė sipėrpėrmendur qė gjendet nė "%ėindir%\System32\en-US\ieframe.dll.mui", nėn resursin “Dialog” dhe numrin 5428.
  Natyrisht, nuk pėrjashtohet mundėsia qė tėrė kjo tė jetė bėrė qėllimisht dhe tė jetė pjesė e njė marketingu viral tė cilin, pėr shembull, ka kohė qė e aplikon Apple.

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Interesante kjo per cfar ta ken ber vall

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  hmm... na e dim qe IE do te eci gjithmone sikur ka ece nga 1 der ne 9 do te eci, por spo e kuptoj pse e kan bere ket ... presim deri t`del Windows 8

 4. #4
  Grusht i Shkathėt 35% Maska e gjendar
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Vendndodhja
  Dardani
  Postime
  1,281
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  3
  Reputacioni
  11
  Patjeter qe i duhet shtuar fluksi i punes, sepse konkurenca qdo dite e me shume rritet

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Windows XP pa Internet Explorer 9
  Nga Kliton nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 27-03-2010, 07:34 PM
 2. Pamje nga Internet Explorer 8
  Nga ReniX nė forum Microsoft Windows
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 20-03-2009, 05:17 PM
 3. Problem me internet explorer
  Nga Klevis nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 24-10-2008, 10:12 AM
 4. Ka dale Internet Explorer 8.0
  Nga ReniX nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 16-03-2008, 01:06 PM

Etiketat pėr kėtė Temė