Uiski i krijuar nga urina


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 25
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Uiski i krijuar nga urina

  Receta Gatimi  Nėse ju pėlqen uiski i mirė, atėherė me siguri jeni tė interesuar pėr shpikjen mė tė re, uiski tė pėrfituar nga urina e diabetikėve.

  Shpikja e londinezit James Gilpin, e quajtur "Gilpin Family Whisky", pėrfitohet nga urina me pėrbėrje tė madhe sheqeri, tė cilėn e prodhojnė diabetikėt e vjetėr, pėrfshirė edhe gjyshen e Gilpinit.

  Gilpin, i cili edhe vetė vuan nga diabeti, filtron urinėn duke pėrdorur tė njėjtin proces i cili pėrdoret pėr pastrimin e ujit. Nė kėtė proces sheqeri ndahet nga urina dhe sėrish shtohet nė fazėn e fermentimit.

  Megjithatė, Gilpin nuk planifikon ta shesė uiskin, por pėrkundrazi, ai dėshiron tė krijojė njė vepėr artistike, tė cilėn do ta ekspozojė nė ekspozitėn “100% Materials” nė Londėr.

  Natyrisht nėse vizitorėt janė tė gatshėm munden edhe ta provojnė uiskin e ēuditshėm.

  ( )

 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  21
  Ouu... at`her kjo paska qene arsyeja qe me beri dem mua

  Kurr mo s`pi Wiski !

 3. #3
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  hahahhahhahah interesant !!

 4. #4
  Grusht i Shkathėt 35% Maska e gjendar
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Vendndodhja
  Dardani
  Postime
  1,281
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  3
  Reputacioni
  11
  hehhhe qka nuk po i pjell mendja njeriut

 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Dhe te ma falin sdo e pija dhe shyqyr qe sme pelqen Whisky!! vetem ne rastet ne ndonje koktail.

 6. #6
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  heheheee , te ishit me diabet juu pa , e di un sa sdo e pinit...ndoshta mund ta pinit edhe shqeto fare , pa nderhyrjen e ujiskit....

 7. #7
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Po ja fusin kot ata

 8. #8
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  11
  kush do vi tiu qeras me nje whisky???......

 9. #9
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ma shpiiiiiiiiiiifeeeeeeeeeeeeeeeeeeet

 10. #10
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ulkina Lexo postimin
  iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ma shpiiiiiiiiiiifeeeeeeeeeeeeeeeeeeet
  ...kjo sesht gje moj
  tek Ekstrem , ne tch , ishin ca njerez , qe nuk e di per ca semundje , e pinin ashtu shqeto
  po e di cila ish e bukura , qe thoshin 2-3 gotat e para nuk ishin te mira , pastaj kish shije shum te mir PER ZOTIN

 11. #11
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Bobobo!
  Keshtu kam degjuar dhe nje person nen rrenojave te termetit, nderkohe qe e bene dhe e pinte pastaj keshtu jetoj per 1 jave

 12. #12
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  paska qen i zgjuar ky

 13. #13
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  ...kjo sesht gje moj
  tek Ekstrem , ne tch , ishin ca njerez , qe nuk e di per ca semundje , e pinin ashtu shqeto
  po e di cila ish e bukura , qe thoshin 2-3 gotat e para nuk ishin te mira , pastaj kish shije shum te mir PER ZOTIN
  edhe un e kam par nje emisoin indijanet thoshin per shendet eshte e mir iiiiiiii

 14. #14
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Tani, per ate pune, uj i filtruar eshte haha, por derisa njeriu e nxjerr jashte, pse duhet ta fusim prap ne organizem

 15. #15
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Bobobo!
  Keshtu kam degjuar dhe nje person nen rrenojave te termetit, nderkohe qe e bene dhe e pinte pastaj keshtu jetoj per 1 jave
  Po ai duhet te pi nje her per ta kry nevojat fiziologjike?

 16. #16
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16
  bo sa e shpifur shyqyr qe nuk pi wisky une
  nje birre nuk i refuzoj ama

 17. #17
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  na e shpiiiiiiiiiiiiiiiiifeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeet reni labe erinaa

 18. #18
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  ky ishte uiski familja vetem per ata familje

 19. #19
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ulkina Lexo postimin
  na e shpiiiiiiiiiiiiiiiiifeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeet reni labe erinaa
  Mir moj mir se ne nuk pim uiski

 20. #20
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinaa Lexo postimin
  mir moj mir se ne nuk pim uiski
  :d :d

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. HD Wallpapers krijuar nga une
  Nga argent nė forum Fotografia dhe Grafika
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 26-08-2014, 09:51 PM
 2. Mberrin pija nga urina e lopes: “Ben mire per melcine”
  Nga labja nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 27-05-2013, 12:48 PM
 3. Vegel per te krijuar Layout CSS online
  Nga iWeb nė forum Webmaster Area
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 21-07-2011, 07:47 PM
 4. Imazhe te krijuar me Shkronja!
  Nga MAJDI nė forum Galeria Fotografike
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 20-06-2010, 12:21 AM
 5. Urina e lopės pėr tė kuruar sėmundje tė ndryshme
  Nga kristimcs nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 09-06-2009, 02:10 PM