Zbulohet gjeni qė rregullon homoseksualitetin


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Ide Zbulohet gjeni qė rregullon homoseksualitetin

  Receta Gatimi  Pekin, 25 Mars, NOA- Njė studim i kryer nga “Instituti Kombėtar i Shkencave Biologjike” nė Pekin ka zbuluar gjenin qė rregullon homoseksualitetin.

  Studimi ėshtė bazuar nė analizat e aplikuar nė minj, ku u gjet neurotransmetuesi “ēelės”i orientimit seksual: bėhet fjalė pėr serotoninėn, qė sipas studiuesve kineze nė qoftė se eliminohet shijet seksuale ndryshojnė.

  Sipas shkencėtarėve tė udhėhequr nga Yi Rao, te meshkujt-minj njė preferencė pėr femra mund tė “rikthehet” duke injektuar serotoninėn nė tru tė tyre.

 2. #2
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  bravo miusha

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. A e gjeni dot???
  Nga EMAUS nė forum Lojra, Quize dhe Rebuse
  Pėrgjigje: 199
  Postimi i Fundit: 27-09-2014, 10:32 PM
 2. Chrome 9 i rregullon punėt me WebGL dhe Chrome Instant
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-02-2011, 04:45 PM
 3. Magnezi rregullon nivelin e yndyrės nė gjak
  Nga aurel nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 14-12-2009, 10:52 PM
 4. ABT rregullon modelin Polo
  Nga aurel nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-09-2009, 07:50 PM
 5. Zbulohet gjeni pėrgjegjės pėr sulmet nė zemėr
  Nga Kliton nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-03-2009, 05:24 PM