E ardhmja e racės njerėzore...? Tė shkurtėr dhe tė shėndoshė si Danny de Vito...!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  I Habitur E ardhmja e racės njerėzore...? Tė shkurtėr dhe tė shėndoshė si Danny de Vito...!

  Receta Gatimi  Raca njerėzore ėshtė ende nė zhvillim dhe me kalimin e kohės duket se do ti ngjajė gjithnjė e mė shumė Danny De Vito.

  Qė nga koha kur Charles Darwin formuloi teorinė e evolucionit 150 vjet mė parė, shkencėtarėt janė pėrpjekur tė kuptojnė nėse procesi aplikohet ende te njerėzit. Evolucioni mund tė jetė bėrė pėr ne, por ne njė pikė a e kemi ndalur atė? Kėshtu shkencėtarėt dyshojnė se duke iu pėrshtatur ndryshimit tė mjedisit – drejtuesi i pėrzgjedhjes natyrore – me zgjuarsinė tonė mund tė kemi ndaluar vetėevolucionin.

  Stephen Jay Gould, njė biolog i respektuar thotė: “Nuk ka pasur ndonjė ndryshim biologjik tė njerėzve nė 40.000 ose 50.000 vjet. Ēdo gjė qė ne e quajmė kulturė dhe civilizim e kemi ndėrtuar me tė njėjtin trup dhe tru”.  Ndryshimet qė lidhen me specien njerėzore e kanė ēuar biologun evolucionist Stephen Stearns, docent nė Yale University, pėr tė parė evolucionin nė njė mėnyrė radikale. Duke analizuar tė dhėnat e mbledhura nė qytetin e Framingham, tė Massachusetts, studiuesi u pėrpoq tė provojė se si do tė ndryshojė pamja jonė nė brezat qė vijnė.

  Sipas studiuesit njerėzit janė ende nė zhvillim dhe ndryshimet janė nė njė drejtim tė habitshėm: “Ajo qė kemi gjetur nė lidhje me gjatėsinė dhe peshėn ėshtė se pėrzgjedhja natyrore do tė reduktojė gjatėsinė mesatare dhe do tė rrisė peshėn, informon eksperti.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Te pakten qenkan humoristik se nga bukuria cop cop

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Lojė njerezore
  Nga hamasi nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 02-03-2013, 08:32 PM
 2. Gruaja me e shendoshe ne bote.730 kg.
  Nga 3r1k0 nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 22-03-2012, 12:35 AM
 3. Qeniet njerezore nuk i perkasin galaktikes sone!..
  Nga erinda nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-02-2012, 08:58 AM
 4. Femija mė i shėndoshė nė botė
  Nga Enkelejda_24 nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 24-08-2009, 04:48 PM
 5. Gafa njerėzore!!!
  Nga ReniX nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 20-05-2007, 10:38 PM