Beta e fundit e Chrome 11 (11.0.696.16 qė tė jemi mė precizė) sjell dy pėrmirėsime tė rėndėsishme – HTML5 API pėr procesim tė zėrit, dhe 3D CSS me paraqitje tė akseleruar nga GPU. Edhe pse pėr speech input API-n pėr HTML5 dihet shumė pak, Google ka bėrė tė ditur qė ai ėshtė rezultat i punės sė njė grupi tė posaēėm zhvillimor. 3D CSS tingėllon atraktiv pėr web dizajnerėt, sepse ofron mundėsi tė reja kreative nė kuadėr tė HTML-sė klasike, mirėpo tani pėr tani pėrkrahja nė browserėt e tjerė ėshtė e dobėt, kėshtu qė implementimet konkrete do tė duhet tė presin edhe pak.
Dhe gjėja shumė e rėndėsishme ėshtė qė prej versionit 11 ėshtė ndėrruar edhe ikona e Chrome.