Gjendja para dhe pas lėshimit tė shfletuesit Firefox 4


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Post Gjendja para dhe pas lėshimit tė shfletuesit Firefox 4

  Receta Gatimi


  Firefox u lėshua tė martėn dhe raportet e hershme treguan qė ky version i shfletuesit me burim tė hapur ishte shkarkuar mė shumė se 5 milionė herė nė 24 orėt e para.

  Kėto raporte ishin tė gabuara. U tregua qė Firefox 4 ishte shkarkuar 7.1 milionė herė nė ditėn e vet tė parė. Nė fakt. nė 48 orėt e para tė lėshimit, Mozilla arriti qė tė merrte 15.85 milionė shkarkime.

  Nė blogun e Mozilla-s, skuadra vendosi njė statistikė tė hollėsishme pėr veprimtarinė qė kishte ngjarė gjatė 48 orėve tė para. Shkarkimet arritėn nė 10,200 pėr minutė dhe mesatarisht 91.7 shkarkime pėr sekond. 27 shkarkimet e arritura pėr sekond tė shfletuesit Internet Explorer 9 tregojnė qė ka mbetur mjaft prapa.

  Skuadra nė Pingdom vendosi statistikat e veta pėr Firefox, kėtė herė duke treguar kryesimin e Firefox 4. Statistika tregon hollėsitė qė kanė tė bėjnė me vijėn kohore nėpėr tė cilėn ka kaluar shfletuesi, shpėrndarjen e tij nė treg dhe statistikat e pėrdorimit tė kėtij shfletuesi.

  Firefox ka mė shumė se 400 milionė pėrdorues nė mbarė botėn dhe ėshtė shkarkuar mė shumė se 1.35 miliardė herė, qė nga vitit 2004.

  Edhe pse uebshfletuesi ka pasur vetėm ngritje qė nga versioni 1.0, i cili ėshtė lėshuar nė vitin 2004, disa njerėz ndoshta edhe kanė shfaqur mosinteresim pėr Firefox 4. Betejat e shfletuesve ende janė tė nxehta; sidoqoftė, shumica nga ne pajtohen qė beteja e vėrtetė ėshtė nė pajisjet tableta celularė. Ėshtė njė ēėshtje

  Numri i njerėzve qė kanė shkarkuar shfletuesin Firefox 4 nė 24 orėt e fundit, sidoqoftė, tregon qė versioni pėr desktop ėshtė ende njė fushė mjaft e rėndėsishme pėr uebin dhe ekosistemin e tij.

  A jeni ju njėri nga 15.85 milionė shkarkuesit e shfletuesit Firefox 4? Na tregoni nė komente./pcworldalbanian

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  E kemi mar tashme

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Firefox 4 shkarkohet mė shumė se 4 milion herė brenda 24 orėve tė para
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-03-2011, 04:23 PM
 2. Apple konfirmon datėn e leshimit tė iPad 2 - Fotot e para
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 27-02-2011, 09:59 PM
 3. Firefox para Internet Explorerit nė Evropė
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-01-2011, 12:59 PM
 4. Mozilla zbulon Firefox 4 - Te rejat dhe data e leshimit!
  Nga ReniX nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 12-05-2010, 04:27 PM
 5. Firefox para Internet Explorerit
  Nga Kliton nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 28-06-2009, 09:34 AM