“Firefox 4 Launch Party” edhe nė Prishtinė


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Talking “Firefox 4 Launch Party” edhe nė Prishtinė

  Receta Gatimi


  Komuniteti i Mozilla-sė pėr Kosovėn sė bashku me AUK Tech Club dhe Shoqatėn pėr Softuer tė lirė dhe tė hapur FLOSSK, janė duke organizuar njė “Firefox 4 Launch Party” nė Prishtinė, me datėn 15 prill.

  Kjo ngjarje e organizuar nga FLOSSK, AUK Tech Club dhe Mozilla Community of Kosova do tė mbahet nė njė datė tė njėjtė me tė gjitha “Firefox 4 Launch Party” anembanė botės dhe nė mes tjerash ėshtė vendosur edhe si ngjarje zyrtare nė kuadėr tė faqes meetup.com/firefox.

  Sipas detajeve zyrtare qė thuhen aty por edhe sipas ftesės sė hapur dėrguar pėrmes rrjeteve sociale, Firefox 4 Launch Party do tė mbahet me 15 prill nė ambientet e Universitetit Amerikan nė Kosovė, duke filluar nga ora gjashtė pas dite. E nė tė njėjtėn datė anembanė do tė organizohen takime tė ngjashme anembanė botės si nė Itali, Gjermani, Brazil, Kanda, Bosnje, Greqi, etj

  Gent Thaēi, zyrtarė i Mozilla Community of Kosova, tha pėr PCWorld Albanian se ngjarja ėshtė organizuar nė mėnyrė qė tė promovohet nė tė njėjtėn kohė me botėn edhe nė Kosovė, shfletuesi mė i ri i Mozilla, Firefox 4. “Nė mes tjerash gjatė Firefox 4 Launch Party do tė ofrohen pėr tė pranishmit edhe shumė informata rreth asaj se ēfarė ka tė re nė shfletuesin e Firefox 4, do tė ketė video pėr Mozilla, si dhe disa dhurata tė vogla simbolike pėr tė pranishmit, si mbajtėse ēelėsash, stilograf, etj”.

  Genti shfrytėzoi rastin qė t’ju bėjė ftesė tė gjithė atyre qė janė entuziastė tė softueri tė lirė dhe tė hapur dhe qė janė tė interesuar tė mėsojnė mė shumė pėr Firefox 4, tė gjejnė kohė qė me 15 prill tė jenė tė gatshėm pėr Firefox 4 Launch Party.

 2. #2
  Grusht i Shkathėt 35% Maska e gjendar
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Vendndodhja
  Dardani
  Postime
  1,281
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  3
  Reputacioni
  11
  Do jem aty patjeter

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  do te doja te jem aty edhe un

 4. #4
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Wow sa mir

 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Sa mir! Ketu tek qyteti ku jetoj akoma nuk qenka caktuar vendi.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Coco Jumbo Party
  Nga smocking2 nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 10-12-2010, 02:45 PM
 2. Firefox 3.6 beta 1 edhe mė i shpejt se tani
  Nga aurel nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 22-01-2010, 11:48 AM
 3. Firefox: Kartela e shkarkimeve ne Firefox
  Nga ReniX nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-04-2008, 05:30 PM