Shpiket kuleta biometrike, hapet me gjurmė gishtash


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Thumbs up Shpiket kuleta biometrike, hapet me gjurmė gishtash

  Receta Gatimi


  Nėse keni frike nga hajdutėt teknologjia dhe shkenca tani kanė gjetur njė zgjidhje? Ėshtė fjala pėr portofolin biometrik. Nėse jeni gati tė shpenzoni 825 dollarė, paratė tuaja nė portofol mund tė jenė tė sigurta.

  Kompania "Dunhill" ka hedhur nė treg “portofolin biometrik”, pėr tė cilin pretendohet se ėshtė virtualisht i pashkatėrrueshėm dhe mund tė hapet vetėm nėpėrmjet shenjave tė gishtave tė pronarit tė ligjshėm.
  Portofoli nė fjalė mund tė lidhet me njė telefon celular me anė tė Blutooth-it, nė mėnyrė qė njė zile alarmi tė bjerė sa herė qė distanca mes telefonit dhe portofolit bėhet mė e madhe se 5 metėr.
  Ky portofol ėshtė ndėrtuar nė mėnyrė tė tillė qė tė jetė jetėgjatė. Ka njė veshje tė jashtme prej fibrash karboni, pjesė tė brendshme prej lėkure dhe kapėse lekėsh prej ēeliku.

 2. #2
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  qe ta blesh ate portofol duhet qe brenda te kesh me teper lek nga ckushton portofoli ..ne si kemi

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  hahahha labja mir e ke

  eee dej ti bojm na kto sene, perparon teknologjia me shekuj

 4. #4
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Sa mir qenka por te bezdis pak

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Telefonat edhe si kuleta?
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-04-2011, 08:10 PM
 2. Zhduket nje fshat i tere pa asnje gjurme
  Nga MAJDI nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 25-10-2010, 08:45 AM
 3. Ngjarjet ne femijeri...lene gjurme
  Nga kledii nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 01-08-2010, 12:52 PM
 4. Pasaporta biometrike
  Nga mekaniku nė forum Tė ndihmojmė njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 02-11-2009, 10:36 PM
 5. Te instalojme nje program pa lene gjurme ne kompjuter
  Nga ReniX nė forum Software - Programe pėr Kompjuter
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-02-2009, 02:16 PM