Edhe Google bėhet me Like, e quan +1


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Grusht i Shkathėt 35% Maska e gjendar
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Vendndodhja
  Dardani
  Postime
  1,281
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  3
  Reputacioni
  11

  Post Edhe Google bėhet me Like, e quan +1

  Receta Gatimi  Tani, edhe Google e posedon funksionin e ngjashėm me Like tė Facebook. Pėrdoruesit mund t’i rekomandojnė rezultatet e kėrkimit pėrmes butonit +1.

  Sot gjatė ditės, Google e ka paralajmėruar funksionin e ri social, pėrkatėsisht shėrbimin i cili quhet +1, dhe i njėjti garon nė mėnyrė direkte me Facebook Like. Ky funksion tregon se cila ėshtė pėrmbajtja mė e mirė e vlerėsuar nga pėrdoruesi.
  Fatmirėsisht, Google sot ėshtė motori mė i madh i kėrkimit nė botė, dhe kėtė shėrbim mund ta integrojė menjėherė nė platformat e saj, dhe kėshtu i mundėson pėrdoruesit tė saj njė mundėsi qė tė vlerėsoj atė qė pėlqen, pėrmes klikimit tė butonit +1.
  Pėr momentin, Google ėshtė burimi kryesor i trafikut tė uebfaqeve nė internet, duke sjell mė shumė se 50 pėr qind tė trafikut nė njė faqe tė caktuar, ndėrsa Facebook e bėn kėtė me vetėm 10 pėr qind, mesatarisht.
  Aktualisht, funksioni mė i ri i Google ofrohet vetėm si shėrbim eksperimental, mirėpo sigurisht se planet e kompanisė janė qė ta popullarizojė atė.

 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  po duket qe po behen Facebook te ngjashem

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Google Translate bėhet me pėrkthim live
  Nga gjendar nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-01-2011, 01:08 PM
 2. Google Voice & Video edhe pėr Linux
  Nga vaaldr1n nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-10-2010, 07:22 PM
 3. Edhe Google zhvillon kompjuter tablet
  Nga MAJDI nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 13-05-2010, 04:32 PM
 4. Edhe iPad bėhet shėnjestėr e hakerėve
  Nga MAJDI nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-04-2010, 04:48 PM
 5. Google Translate edhe nė gjuhėn shqipe
  Nga Kliton nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 24-02-2009, 05:06 PM

Etiketat pėr kėtė Temė