Receta Gatimi

Si te parandaloni nje tradheti


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12

  Si te parandaloni nje tradheti

  Ndodh qė nė lidhjen tuaj gjėrat tė funksionojnė mirė. Por tradhtia mund tė jetė shumė e prekshme. Pėr t’i shpėtuar ndiqni kėshilla qė psikologėt sugjerojnė. Krijoni intimitet tė sigurt, thyeni vazhdimisht rutinėn dhe, mbi tė gjitha, besojini njėri tjetrit.
  Thyeni rutinėn
  Njė lidhje fillon me mendimin se do tė jeni bashkė gjithmonė. Kjo ėshtė akoma mė e sigurtė nėse bėhet fjalė pėr martesė. Do t’ju ndihmonte vėrtet nėse ēdo ditė tė re ta konsideroni sikur tė ishte dita e fundit qė e kaloni me partnerin bashkėshortor. Riorganizojeni lidhjen nė atė mėnyrė sikur ajo do tė mund tė pėrfundonte menjėherė. Kjo do t’ju bėjė qė personi qė keni pranė t’i ofroni mė tepėr dashuri. Njė kompliment, diēka ndryshe, njė darkė e veēantė, do tė mjaftojnė qė lidhja juaj tė bėhet mė pasionante.
  Intimiteti, ēelėsi kryesor
  Shpesh, meshkujt duklet se janė tė fiksuar vetėm pas marrėdhėnies fizike. Por e vėrteta ėshtė se ata fillojnė njė lidhje tjetėr pėr shkak tė dėshirės qė tė ndiejnė edhe intimitet mbi tė gjitha. Ndaj rrini sa mė pranė partnerit tuaj. Vetėm duke u lidhur emocionalisht ai nuk do tė ketė gjasa tė mendojė pėr tė tjera.
  Flisni me tė
  Vajzat flasin pėr gjithēka me shoqet e tyre, por djemtė rrallė flasin me shokėt e tyre rreth emocioneve. Nėse mendoni se partneri dėshiron t’u thotė ndonjė gjė, atėherė dėgjojeni me kujdes, mbani mend atė qė ka thėnė dhe merreni me seriozitetin mė tė madh. Jeni ju ajo qė duhet t’i qėndroni sa mė pranė duke e ftuar nė bisedė herė pas here.
  Miqėsia ndihmon
  Gruaja mund ta parandalojė mashtrimin e burrit tė saj, duke insistuar qė ai tė kalojė njė kohė mė tė madhe me shokėt e tij tė momentit dhe tė shkollės. Nė kėtė mėnyrė, mashkulli do tė lidhet mė tepėr me shokėt dhe do tė harxhojė kohė pa rrezikuar tė cėnojė lumturinė e pėrbashkėt. Ndaj lėreni partnerin tuaj tė rrijė sa mė tepėr me shokėt.
  Dilni dhe vetėm
  Grave u pėlqejnė gjėrat e rralla dhe tė rėndėsishme pėr to, si tė bėrit e shopping nė fundjavė apo daljet me shoqet e tyre. Kjo u jep atyre pėrshtypjen se jeta ėshtė e vlefshme. Por, qė partneri t’ju shohė juve si gjė tė vlefshme nė jetėn e tij, ėshtė e nevojshme qė tė ketė dėshirė tė flaktė pėr ju. Gjeni ndonjė aktivitet tė lirė, shėtisni. Lėreni burrin tuaj vetėm ndonjė ditė gjatė javės. Duke mos ju pasur shumė pranė, do t’ua ndiejė mė shumė mungesėn.
  Besojini njėri tjetrit
  Nėse keni besim te vetvetja dhe te partneri, atėherė keni mė shumė gjasa qė tė keni njė jetė tė gjatė e tė lumtur sė bashku. Kjo nėnkupton qė nuk do tė pėrqeshni tė metat e partnerit, do t’i ofroni mė tepėr pėrkrahje, e momentet e dobėsisė nuk do t’i pėrdorni si argumente gjatė grindjeve dhe mospajtimeve

 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Faleminderit ulkina

  keshilla te mira keto

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 24-08-2012, 12:50 PM
 2. Ndikon PARAJA nė Tradhėti?
  Nga ReniX nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 08-07-2009, 08:43 PM
 3. Puthja eshte tradheti?
  Nga clesiano nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 16-06-2009, 12:39 PM
 4. Parandaloni herpesin gjenital
  Nga Kliton nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 19-03-2009, 12:42 PM