Detaje tė reja rreth Windows 8


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 6 prej 6
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Post Detaje tė reja rreth Windows 8

  Receta Gatimi


  Ju pėlqeu apo s’ju pėlqeu, shiritat (ribbons) do tė luajnė njė rol tė rėndėsishėm nė Windows 8, dhe madje mė shumė se nė Windows 7.

  Sipas fjalėve qė janė duke qarkulluar sė fundi thuhet se ndėrfaqja me kėta shirita do tė shtrihet pėrtej aplikacioneve kryesore, si Paint apo Word, dhe do tė kaloj nė tėrė ndėrfaqen e programeve tė Windows 8, duke zėvendėsuar tėrėsisht menytė klasike me shirita tė veglave.

  Sipas GottaBeMobile.com, gjiganti me bazė nė Redmond mendon se njė ndėrfaqe shkritore do ta bėjė Windows 8-in qė tė duke si njė sistem operativ mė i pėrshtatshėm dhe mė i gatshėm pėr sfidėn me tabletė. Kjo ėshtė njė lėvizje interesante pėr Microsoft, jo vetėm sepse shiritat do tė luajnė njė rol kritik nė versionin e radhės sė Windows, por pėr shkak se Microsoft ėshtė duke optimizuar shfrytėzimin e tė njėjtit sistem operativ edhe pėr faktorė mobil dhe jo-mobil.

  Nėse nuk ju pėlqejnė kėta shirita, para se tė merrni armėt me vete apo para se tė kaloni nė Linux apo iOS, ka gjasa qė tė mos tė jeni tė detyruar pėr t’i shfrytėzuar ata. ZDNet thot se beta pėrdoruesit e sistemit operativ tė radhės sė Microsoft ende do tė kenė mundėsi tė fikin ndėrfaqen me shirita dhe tė kthehen nė ndėrfaqen tradicionale, megjithėse nuk ėshtė bėrė e qartė nėse ky opsion do tė mbijetojė deri nė versionin final. /pcworldalbanian

 2. #2
  Grusht i Shkathėt 35% Maska e gjendar
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Vendndodhja
  Dardani
  Postime
  1,281
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  3
  Reputacioni
  11
  Ta presum se qfare befasie do na bej Microsoft me kete Windows 8

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Besoj se do te na befasoj me kete windows 8 Microsoft

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  ribbons mendoj se jane me teper per femijet!

  Merr shume hapesire nga ekrani ne gjatesi keshtu qe sa here me duhet te punoj nje program me ribbons, e mbyll menun!

  Ishalla e rrallon menyren e menuve ribbons ne Windows 8

 5. #5
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Shum pretendime ke ti Reni po nxir edhe ti nje windows lirenti

 6. #6
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  hahahhahahahha MAJDI

  paj tani ReniX keta i kane ide keto me shume, asgje nuk eshte perfunduar, deri ne 2012 qe do dali W8 kush e di sa ndryshimi do te jete... sidoqofte mezi po e pres

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Me detaje mbi skedaret me Windows 8 File History
  Nga vaaldr1n nė forum Microsoft Windows
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 12-07-2012, 09:25 PM
 2. Google sjellė mė shumė detaje rreth Google TV
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-10-2010, 08:56 PM
 3. Detaje tė reja rreth krimeve “Sim to Sim” nė Kosovė
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-08-2010, 07:53 PM
 4. Detaje tė reja nga HTC Schubert dhe Desire HD
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-08-2010, 11:51 PM
 5. Paraqiten detaje rreth Lumix GH2
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-08-2010, 06:06 PM