Zhbllokohet iPhone 4


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Talking Zhbllokohet iPhone 4

  Receta Gatimi


  Djelmoshat e iPhone Dev Team thonė se tani kanė arritur ta lėshojnė zhbllokuesin pėr sistemin operativ iOS 4.3.1, dhe se i njėjti do tė punojė pėr pajisjet e koduara tė Apple, si iPhone 3GS, iPhone 4 – versioni GSM, iPod Touch 3G dhe iPod Touch 4G.

  Pėr mė shumė, kėta dekodues tė ēelėsit tė pajisjeve tė Apple thonė se ata kanė arritur tė zhbllokojnė edhe gjeneratėn e parė tė tabletit iPad si dhe gjeneratėn e dytė tė Apple TV, mirėpo qė i njėjti dekodues nuk bėn punė pėr tabletin e fundit tė Apple, iPad 2.

  Tre vjet mė parė, versioni i parė i PwnageTool ishte lėshuar pėr firmware’in e njohur si 1.1.4. Ndėrsa, pas tre vitesh iPhone Dev Team ka arritur qė tė lėshojė edhe njė edicion tė PwnageTool dhe redsn0w, tė cilat hapin softuerin e bllokuar tė Apple, FW 4.3.1.

  Tė gjithė ata qė dėshirojnė mė shumė detaje pėr mundėsinė e zhbllokimit tė pajisjeve tė reja tė Apple, pėrkatėsisht versionit tė sistemit tė saj operativ iOS 4.3.1, mund t’i gjejnė ato nė blogun zyrtar tė iPhone Dev Team http://blog.iphone-dev.org/

 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  e ver8 se edhe un e kam jailbreak iPhonin tim pra iOS 4.3.1 dje ne mbremje Funksionon 100% me redsn0w qe eshte leshuar dje !

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. iPhone 5 mė i lirė se iPhone 4
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-02-2011, 06:55 PM
 2. iPhone 4 i bardhė para iPhone 5?
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-01-2011, 03:14 PM
 3. Si zhbllokohet Samsung SGH P910
  Nga fatmiri30 nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 14-12-2010, 12:51 PM
 4. TomTom pėr iPhone
  Nga aurel nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-08-2009, 08:28 PM
 5. Une kam nje iPhone
  Nga ervisballa nė forum Apple Mac OSx
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 24-04-2009, 04:22 PM