PayPal nė Shqipėri, mė nė fund plotėsisht funksional


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 10 prej 10
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Post PayPal nė Shqipėri, mė nė fund plotėsisht funksional

  Receta Gatimi  Nė kuadėr tė forumit mė tė madh tė ueb masterave shqiptar Webmaster.al u dha njė lajm interesant qė kishte tė bėnte me Paypal dhe Visa

  Shėrbimi i pagesave online PayPal nė bashkėpunim me Visa, kanė pranuar sė fundmi edhe Shqipėrinė nė listėn e shteteve qė mund tė marrin dhe dėrgojnė pagesa online, duke pasur njė llogari tė thjeshtė nė Paypal.com dhe tani procesi i pagesave tė kėtilla ėshtė tėrėsisht funksional edhe nė Shqipėri.

  Edhe pse Shqipėria ishte pjesė e PayPal qė nga viti 2008, problemi kryesor ishte fakti qė vetėm mund tė dėrgoheshin para (pra tė bėnit blerje nė internet) e ndėrsa sot, me 7 Prill 2011 mė nė fund tė gjithė pėrdoruesit mund tė kenė njė llogari tė plotė nė PayPal, ku mund tė bėni fare thjesht transferime online duke pasur vetėm e-mailin e personit qė dėshironi ti dėrgoni para.

  Shėrbimi i ri i pagesave online paraqet njė hap tjetėr tė rėndėsishėm nė zhvillimin e Shqipėrisė, e mbi tė gjitha kjo do tė shėrbejė mė sė miri pėr ata qė bėjnė rregullisht transferime online, duke shfrytėzuar PayPal.

  E gjersa e mirėpresim kėtė lajm tė mirė pėr tregun shqiptar, mbesim me shpresė qė diēka tė ngjashme do tė pėrfitojmė edhe nė Kosovė brenda njė tė ardhme tė afėrt.

 2. #2
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25
  Faleminderit,Po me ne fund,por ate Butonin Donate nuk po e gjej dot,si duket nuk qenka per shqiperin ai se butonet e tjere qenkan ne dispozicion.

  Vetem keto jane:


 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Gje e mire per perdoruesit Paypal ne Shqiperi

  Kliton, provo ta krijosh ketu: https://www.paypal.com/us/cgi-bin/?c...-intro-outside


  Po Reno e provova,por kur kycem ne paypal,nuk me del me ai butoni Donate per te krijuar,se kuptoj pse?
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga Kliton; 08-04-2011 mė 03:06 PM.

 4. #4
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  gje e mire vretete ishalla ne te ardhmen ofron edhe ne gjuhen tone sepse do jete me e lehet per te gjithe.

 5. #5
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  po me pelqen shume kjo qe Shqiperia perdit e me shume po inkuadrohet ne cdo gje te re qe ka lidhje me Teknologjine

  por e kisha 1 pyetje : Paypal nuk e kuptoj dhe aq termin, A dmth kjo sikur kur ke nje Bankomat (Konto private) me CC (Credit Card) apo eshte krejtesisht tjeter ? Si mund ta hap 1 paypal account psh ? Nese kishit mundur 1 sqarim t`vogel, sdo ishte keq

 6. #6
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Me Paypal mund te besh pagesa online, pa treguar Informacionet e llogaris bankare apo numrin e kartes se kreditit.
  Mund te rregjistrohesh falas, dhe me pas duhet ta lidhesh me nje kart kreditit qe eshte me praktikja.
  Per te bere pagesa eshte falas, kurse kur merr pagesa ne paypal ka nje komision te vogel.

 7. #7
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  aha, kuptova flm ReniX

 8. #8
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  reni. a te pyes edhe un dicka. par disa kohesh jam perpjekur qe te trasferoja disa para nag nje llogari e imja bwin. te te logaria ime paypal. sepse doja te rimbushja nje llogari tjter timen, per disa baste sportive. dhe nuk ja arrita dot qelloimit. mos ka qen kjo pengesa qe ka pash shqiperia te paypal? domethen qe nuk funksiononte e plote per shqiperin????

 9. #9
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  jo nuk besoj se pengonte ky fakt! duhet te kete qene ndonjegje tjeter!
  ky fakt eshte se tani mund te lidhesh llogarin e paypal me kartat shqiptare.

 10. #10
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Me ne fund shyqyr kete e kam pritur

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pyetje mbi pagesat Paypal ne Shqiperi?
  Nga paolo maldini nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 27-07-2012, 08:12 PM
 2. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-03-2011, 02:24 PM
 3. Me ndihmoni me paypal
  Nga edli nė forum Tė ndihmojmė njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 30-01-2010, 10:09 AM
 4. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-10-2009, 07:00 PM
 5. Truri kontrollon plotesisht trupin
  Nga Kliton nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-04-2009, 08:42 AM