Raketa mė e madhe nė Hėnė mė 2013 (video)


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  Grusht i Shkathėt 35% Maska e gjendar
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Vendndodhja
  Dardani
  Postime
  1,281
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  3
  Reputacioni
  11

  Post Raketa mė e madhe nė Hėnė mė 2013 (video)

  Receta Gatimi

  Kompania private amerikane Space X ka zbuluar planet pėr lansimin e raketės mė tė madhe e mė tė fuqishme, Falcon Heavy, nė Gjithėsi qė kur njeriu ka zbritur nė Hėnė.
  Kjo kompania ka lansuar raketėn dhe kapsulėn e parė nė orbitėn e Tokės pėr qėllime komerciale. Tani planifikon tė lansojė raketėn, e cila mund tė bartė dy herė mė shumė ngarkesė krahasuar me anijet kozmike, tė cilat sė shpejti do tė tėrhiqen nga pėrdorimi.
  Lansimi i parė ėshtė planifikuar mė 2013 nga Kaliforna. Vetėm raketa Saturn V, me tė cilėn njerėzit arritėn nė Hėnė, ėshtė mė e madhe krahasuar me Falcon Heavy.


 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Wow po prit te vemi njher ne 2013

 3. #3
  Grusht i Shkathėt 35% Maska e gjendar
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Vendndodhja
  Dardani
  Postime
  1,281
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  3
  Reputacioni
  11
  shkenca nuk e ka aty per aty por me studime paraptake

 4. #4
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  uaa kryeveper

 5. #5
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  12
  nuk e benin dot para 2012 keto???......

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Samsung tė prezantojė HDTV tė rinjė nė CES 2013 ? (video)
  Nga vaaldr1n nė forum Hardware, Gadget, Elektronikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-01-2013, 01:33 AM
 2. LG do tė prezantojė Google-TV tė rinjė nė CES 2013 (video)
  Nga vaaldr1n nė forum Hardware, Gadget, Elektronikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-12-2012, 08:35 PM
 3. Raketa me emrin Audi R8 GT
  Nga Kliton nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-05-2010, 08:35 AM

Etiketat pėr kėtė Temė