Firefox 5 arrin mė herėt


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Talking Firefox 5 arrin mė herėt

  Receta Gatimi


  Pasi ka kuptuar se po vonohet tepėr shumė me browserin e vet nė krahasim me Google Chrome, Mozilla ka vendosur njė datė tė paraqitjes sė Firefox 5 dhe atė 21 qershorin e kėtij viti. Kjo vjen si pasojė e riorganizimit tė zhvillimit tė disa versioneve tė reja tė Firefoxit nė katėr faza, ngjashėm siē bėn Google – Mozilla Central do tė ketė mundėsi tė reja dhe jostabile, ndėrsa nė versionin Aurora do tė punohet nė stabilizimin e tij, kurse beta do tė dedikohet pėr pėrmirėsimin e gabimeve.
  Mozilla planifikon tė plasojė beta versionin e ri ēdo javė, ndėrsa update tė browserit, pėr dallim prej praktikės sė deritashme, do tė rregullojnė nga njė apo dy gabime, varėsisht kur tė jenė gati.
  Konkretisht, Firefox 5 pėr tė dalė vėrtet nė qershor nevojitet qė tė futet nė beta deri mė 17 maj.
  Nė kėtė mėnyrė nėse disa mundėsi nuk arrijnė tė lustrohen me kohė, barten nė versionin e ardhshėm tė browserit.

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  jo me herte te vi versioni 5 e firefox. por direkt versioni 10-t te nxjerrin tani ata. kam frike se nuk do e kapin perseri google chroma. edhe internet explorer 9 eshte super.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Heret a vone...
  Nga Erinaa nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 336
  Postimi i Fundit: 17-10-2013, 03:34 AM
 2. Samsung Omnia 7 del mė herėt nė treg!
  Nga vaaldr1n nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 12-10-2010, 12:30 PM
 3. Hap Firefox Brenda Firefox-it !!!!!
  Nga MAJDI nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 20-11-2009, 02:18 PM
 4. Firefox: Kartela e shkarkimeve ne Firefox
  Nga ReniX nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-04-2008, 05:30 PM