Lėshohet iOS 4.3.2 dhe 4.2.7 pėr Verizon iPhone


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Thumbs up Lėshohet iOS 4.3.2 dhe 4.2.7 pėr Verizon iPhone

  Receta Gatimi  Apple sapo ka lansuar iOS pėr pajisjet e saj, dhe poashtu ka lansuar edhe njė update tė ndarė pėr iPhonet e Verizon pra 4.2.7. Update i fundit adresohet nė problemet e iPad 2 me aplikacionin Facetime, qe kishte shkėputje gjatė bisedave me Facetime, pėrdorues Internacional duke u kycur nė 3G dhe patch sigurie.

  Patch-i i sigurisė do tė mbyllė vrimėn qė kishin pėrfituar hackerėt pėr tė krijuar "Jailbreak" pėr tė gjitha pajisjet me iOS me pėrjashtim tė iPad2. Pėrdoruesit tė cilėt i bėjnė update pajisjes sė tyre qė e kanė Jailbreaked, dhe i bėjnė update nė iOS 4.3.2 do ta humbin Jailbreak dhe kjo deri sa tė gjendet edhe ndonjė vrimė tjetėr. Update i fundit adresohet nė pajisjet iPad2 pėrdoruesit e sė cilėve kishin hasur nė "Ekran tė zi" apo "Ekran i ngrirė" gjatė bisedave me "Facetime" me pajisje tė tjera. Patchi tjetėr pėrmirėson problemin e lidhjes sė rrjetit 3G nė modelet e iPad 3g+Wifi. Produktet qė e pėrkrahin kėt update janė:

  • iPhone 4 (GSM model)
  • iPhone 3GS
  • iPad 2
  • iPad
  • iPod touch (4th generation)
  • iPod touch (3rd generation)

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Qenka dhe per Iphone 3gs

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  edhe update para ksaj kane qene per iPhone 3GS

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Leshohet Firefox 14.0.1
  Nga vaaldr1n nė forum Software - Programe pėr Kompjuter
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-07-2012, 01:59 PM
 2. Verizon shet 500.000 iPhone 4 pėr njė ditė?
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 10-02-2011, 01:04 AM
 3. Verizon Motorola Droid Pro zyrtarisht nė treg
  Nga vaaldr1n nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-11-2010, 10:28 AM
 4. Lėshohet Mozilla Firefox 3.5.5
  Nga Kliton nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 10-11-2009, 05:31 PM
 5. Lėshohet Firefox 3.6 alfa
  Nga aurel nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 12-08-2009, 08:26 AM