Si janė emėruar yjet


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Si janė emėruar yjet

  Receta Gatimi

  Deri mė tani ne kemi pasur vetėm rrugė, stacione hekurudhore, aeroporte dhe vende qė janė emėruar sipas njerėzve tė famshėm. Por imagjinoni tė paguani para qė njė yll tė marr emrin tėnd.

  Nėse ajo mund tė ndodh, atėherė ēdo gjė ėshtė e mundur nė kėtė botė. Por ka organizata nė pjesė tė ndryshme tė botės qė shesin emra pėr yjet nė qiell. E tėra qė duhet tė bėni, ėshtė tė shkoni atje, tė plotėsoni njė formular qė do t’ua japin dhe tė blesh njė yll tė cilin do ta emėrosh sipas dėshirės tėnde.  Mirėpo, Unioni Ndėrkombėtarė i Astronomisė nė Francė, nuk e pėrkrah kėtė. Ky union thotė se kjo praktikė nuk ėshtė valide dhe as etike. Po ashtu, ky union nuk e pėlqen atė qė kėto kompani shesin emra tė shpikur tė yjeve apo prona tė patundshme nė planetėt e tjerė nė sistemin solar.

  Ata thonė se disa yje kanė emra tradicional arab, derisa shumica e yjeve tė tjerė kanė vetėm numra nė katalog dhe pozita nė qiell. Ky union sqaron se emėrimi i grupeve tė vogla tė trupave tė njohur mirė, siē janė planetėt apo yjet qė mund tė shihen me sy tė lirė, ėshtė nė rregull.

  Por janė miliarda yje. Si mund tė emėrohen tė gjithė? Nėse tė gjithė ata emėrohen, atėherė gjetja e njė ylli do tė jetė sikur tė mundohesh ta gjesh njė gjilpėrė nė det.

  A mund ta imagjinoni ta bėni kėtė pa njė numėr tė pėrshtatshėm kodi?

  Edhe pėr yjet, tė kesh njė numėr tė caktuar me pin-kod, nė vend tė emrit, do tė ndihmonte nė gjetjen e tyre.

  Ėshtė e vėrtetė ‘dhurimi i njė ylli’, do tė ishte njė dhuratė unike dhe do ta gėzonte ēdokėnd nė kėtė planet. Por gjithashtu ėshtė e vėrtetė se yjet nė qiell, janė pėr tė gjithė ne qė tė kėnaqemi, kėshtu qė nuk janė pėr shitje.

 2. #2
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  e kam degjuar edhe me par kte
  kam degjuar qe alban skenderaj dhe miriam cani kan bler nje yll bash

  U.N.A ne Franc nuk e mbeshtet kte gje , kurse mua me pelqen shum ideja se ne qiell nje yll mban emrin tend

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Po ata qe i quaj YLLI

  Por ne fakt, yjet qe zbulohen, ne shumicen e rasteve marrin emrin e atij qe i zbulon, kurse kur jan shume, marrin inicjalet ose ndonje numer projekti Kjo ka ndodh dhe ndodh ne fizik, matematik si dhe filozofi etj.

 4. #4
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  shyqyr se jan ne shumic dhe cdo njeri kemi nga nje yll

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Yjet dhe Hotelet e tyre (foto)
  Nga vaaldr1n nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-10-2012, 11:34 PM
 2. Video: Yjet te pare nga Hapesira
  Nga ReniX nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-07-2012, 02:58 PM
 3. Automobili qė po i ēmend yjet e Hollywoodit
  Nga vaaldr1n nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 13-05-2012, 10:35 AM
 4. Si vishen yjet per oscar
  Nga Erinaa nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 02-04-2011, 04:21 AM