Ngjyrat nė shtėpinė tuaj


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 13 prej 13
 1. #1
  Grusht i Shkathėt 35% Maska e gjendar
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Vendndodhja
  Dardani
  Postime
  1,281
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  3
  Reputacioni
  11

  Post Ngjyrat nė shtėpinė tuaj

  Receta Gatimi

  Kur mendoni pėr ngjyrat tė cilat do t’i kishit dashur nė shtėpinė tuaj, mendoni mirė ēka do tė bėjnė ato pėr psikikėn tuaj dhe ēfarė mesazhi do t’u dėrgojė atyre qė ju vijnė miq.

  Ngjyra e kuqe e mureve rrit tensionin e gjakut, numrin e rrahjeve tė zemrės dhe energjinė te shumica e njerėzve. Po ashtu, ajo frymėzon intimitetin dhe pasionin. E kuqja shton apetitin, ēka shpjegon pse aq shpesh mund tė shihet nė restorante dhe pse mund tė jetė zgjidhje e mirė pėr trapezari. Mos e shmangni as nė dhomė tė gjumit.

  Ngjyra e portokalltė pėr mure e bėn dhomėn mė tė ngrohtė, tėrheq nė miqėsi dhe mikpritje. Nuancat dhe tonet e ndryshme tė tė portokalltės janė shumė tė kėndshme nė dhomė tė ditės.

  Ngjyra e verdhė e mureve ėshtė ngjyrė e mirėseardhjes, por ndikon edhe nė koncentrim. Ėshtė e shkėlqyeshme pėr dhomat qė kanė mė pak dritė dhe korridore.

  Ngjyra e kaltėr pėr mure qetėson dhe ėshtė e pėrkryer nė dhomat e gjumit. Duke marrė parasysh qė zmbraps apetitin, nuk ėshtė zgjidhja mė e mirė nė kuzhina dhe trapezari, pėrveē nėse nuk planifikoni tė jeni nė dietė deri nė lyerjen e ardhshme.

  Ngjyra e gjelbėr e mureve ėshtė edhe njė ngjyrė tjetėr relaksuese. Ngjyra e gjelbėr e ēelėt, thonė ekspertėt, ėshtė ideale pėr dhomat e gjumit dhe tė pritjes, ajo mesatarisht e zjarrtė do t’ju pėlqejė nė kuzhinė dhe trapezari, ndėrsa nuanca e njėjtė pa mund do tė reduktojė stresin nė dhomėn e punės.

  Ngjyra e purpurt e dhomės disi duket shumė fėmijėrore, prandaj tė rriturit zakonisht e shmangin. Me tė vėrtetė, fėmijėt adhurojnė kėtė ngjyrė pavarėsisht gjinisė, prandaj pėrdoreni nė dhomat e parashikuara pėr fėmijė.

 2. #2
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  se imagjinoj dot nje dhom portokalli , ose te verdh

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  imagjinate nuk kam kushe e di... por dhomen time e kam 3 faqet e murit te bardha dhe nje eshte lila, kte t`fundit se di as vete pse e kam bere por se shpejti do ta nderroj me te bardhe dhe ne mes do bej 1 FLAMUR KUQ & ZI

 4. #4
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  mua me pelqen e purpurt me ben te ndihem femi

 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Un kam nje faqe te sallonit ngjyre te kuqeeee, prandaj me vjen shume uri kur jam aty ndersa dhomen e gjumit se kam lyer akoma... eshte e bardhe

  ju te tjeret, ēfare ngjyre keni hapesirat e shtepive.

 6. #6
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Me ngjyr te kuqe Reni O.O

 7. #7
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  ngjyra e bardhe eshte cdoher in, por kemi ber nje ndryshim ne koridore tani me do via ka shkallet e gjelberta shum bukur ka dal me te bardhen

 8. #8
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  dhoma ime dikur bojqell , tani roz e leht fare
  kuzhina e bardh...salloni si ngjyr pjepri , dhoma e prinderve e bardh

 9. #9
  Anėtar i Integruar Maska e Ditixx
  Anėtarėsimi
  Apr 2011
  Postime
  348
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  shtepia ime esht komplet e bardhe sepse me relakson...kur e bleva dhomat ishin njera blu(bleah), salla portokalli e sbehte(bleah bleah) e guzhina roze(oh my god).
  Nuk me pelqejne ngjyrat te muret sepse me bezdisin! Preferoj me shum te luaj me arredamentin, e nderroj shpesh me detaje te shumngjyrshme!

 10. #10
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  labja, ngjyra e pjeprit nuk eshte si e verdh?

 11. #11
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Reni e pjeprit kalon ne te mente te lehte

 12. #12
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  mente e leht ? se kam llafin per pjeper te pa pjekur un ....
  renix jo ne te verdh...me shum afron me panen nese e ke parasysh

  pak a sh kshu

 13. #13
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Po ngjyre roze te lehte nuk ka aty?.

  a ka me te bukur se roza e lehte te dhuron nje qetesi absloute.......e dua dhomen time,me qeteson kur hyj aty....

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Kush e dominon Telekomanden ne shtepine tuaj?
  Nga ReniX nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 21-04-2012, 04:12 PM
 2. Si tė rregulloni ngjyrat e monitorit tuaj?
  Nga Epik nė forum Siguria Informatike
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 29-12-2011, 03:02 PM
 3. Ngjyrat
  Nga ReniX nė forum Lojra, Quize dhe Rebuse
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 14-03-2011, 11:04 AM
 4. Cfare Televizori keni ne shtepine tuaj?
  Nga ReniX nė forum Hardware, Gadget, Elektronikė
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 05-08-2010, 03:33 AM
 5. Ngjyrat & Endrrat
  Nga Lirenti nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-12-2006, 03:07 AM

Etiketat pėr kėtė Temė