Nuk jemi as 2 milionė?!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 2 nga 2 FillimiFillimi 12
Rezultatet nga 21 deri tek 24 prej 24
 1. #21
  Grusht i Shkathėt 35% Maska e gjendar
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Vendndodhja
  Dardani
  Postime
  1,281
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  3
  Reputacioni
  11

  Receta Gatimi

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  hahaha gjendar, 3gom ti mue kur jon kon Shkijet A tu ka nal rryma najher ? Veq thuj PO ose JO ?

  JO kurr stu ka nal ty as mu Se ska guxu kush me nal po tash e nalin e vjedhin e shesin e cka nuk bojn me to
  Po eshte e vertet se rrym ka pasur para lufte por une e kisha fjalen se ne kohen e luftes qe zgjati rreth 2 vite ata e kan shkatrru sidomos ne momentin qe ju eshte dasht me lan Kosoven
  E per keto hajnit eshte shume e vertet jan shume te shprehura por do ta them nje thenje te Daut Demakut

  KETA POLITIKANET TAN JAN PJELL E POPULLIT, SKAN SI TE JEN ME NDRYSHE


  Jeta eshte e kendshme. Vdekja eshte e qete. Vetem tranzicioni eshte pak i mundimshem.


  Se dulem prej teme

 2. #22
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  pe di qe dulem pej teme, po senet qe jon na duhet mi pranu chef

  po osht edhe 1 kong qe e ngoj shpesh, e i ka 2 rreshta :

  "Ki shume njerez pa kafshate, tuj punu pej 7ve ne 7-e, prape se prape barkun thate, qysh e pati kjo nafake"

  e kshtu qe... ski cka i bon

 3. #23
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Regjistrimi i popullsisė nė Kosovė ka nxjerrė nė shesh edhe njė varg parregullsish qė e kanė karakterizuar procesin e zgjedhjeve tė fundit parlamentare. Epitetin e “hajnisė” sė votave tashmė ia ka shtuar edhe regjistrimi i popullsisė, i cili po nxjerr nė total, pothuajse sa banorė rezidentė aq edhe votues tė zgjedhjeve tė fundit.

  Ende pa dalė nė publik rezultatet “preliminare” tė regjistrimit tė popullsisė, burime tė “Zėrit” brenda Entit tė Statistikave tė Kosovės deklarojnė se popullsia nė Kosovė nuk kalon mbi 1.8 milionė banorė, ndėrsa nė zgjedhjet e fundit parlamentare tė drejtė vote kanė pasur 1.63 milionė qytetarė.

  Burime brenda ESK-sė kanė thėnė se nga 99 pėr qind e regjistrimit nė Kosovė, numri i banorėve ėshtė rreth 1. 8 milion, duke i pėrjashtuar komunat e veriut qė nuk janė regjistruar, e qė numri i tyre llogaritet tė jetė rreth 60 mijė persona. Ndėrsa bazuar nė deklaratat e demografėve se strukturėn e popullsisė nė Kosovės e pėrbejnė 70 pėr qind nėn moshėn 30- vjeēare, del se mė shumė se 500 mijė banorė nuk kanė tė drejtė vote.

  Prandaj, shifrat prej 1.6 milionė banorėsh dalin tė fryra jashtė mase.

  “Lista e votuesve nga KQZ-ja as pėrafėrsisht nuk ėshtė e saktė as nė nivel Kosove e as pėr Prishtinėn. Ajo listė nuk ėshtė e qėndrueshme aspak dhe ėshtė skajshmėrisht e pasaktė”, ka thėnė ky burim brenda Entit tė Statistikave.

  Kujtim Shala nga Lidhja Demokratike e Kosovės ka thėnė se njėra prej listave duhet tė jetė e pasaktė, mirėpo sipas tij, derisa nuk pėrfundon i gjithė procesi i regjistrimit nuk mund tė komentohet njė gjė e tillė.

  Kurse nėnkryetari i Aleancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės, Amet Isufi, konsideron se Qeveria e Kosovės ka hyrė e papėrgatitur nė procesin e regjistrimit tė popullatės nė vend.

  Sipas tij, kjo shifėr nuk ėshtė pėrgjigje e mirė e asaj qė ėshtė dashur tė ndodhė me regjistrimin e popullatės. Ahmeti konsideron se me kėtė regjistrim ėshtė lėnė anash mėrgata e Kosovės dhe kjo mund tė jetė edhe njė faktor ku lista e votuesve dhe lista e pėrgjithshme e regjistrimit nuk korrespondojnė.

  “Mirėpo edhe regjistrimi nė nivel Kosove nuk ka qenė nė shkallėn e kėnaqshme pėr shkak tė mospėrgatitjes sė duhur brenda kėtij afati tė shkurtėr kohor”, ka thėnė Isufi duke shtuar se shifra prej 1.8 milionėshe ėshtė nė disproporcion me atė qė konsiderohet regjistrim i mirėfilltė.

  Nga ana tjetėr Mazllum Baraliu vlerėson se kjo shifėr kaq e vogėl ka qenė e paravlerėsuar pėr arsye se sistemi dhe metodologjia e propozuar, hartuar dhe e monitoruar nga ndėrkombėtarėt, ka qenė e gabuar dhe diskriminuese. Pasi qė, sipas tij, kjo metodologji ka lėnė anash mundėsinė qė tė gjithė qytetarėt qė janė me tė drejta legjitime e civile tė Kosovės tė mos pėrfshihen nė regjistrim.

  Shpėrputhjen ndėrmjet banorėve rezidentė dhe votuesve, Baraliu e arsyeton me mospėrfshirjen e mėrgatės nė regjistrim. Sipas tij, nė listėn e votuesve janė pėrfshirė tė gjithė qytetarėt, edhe ata qė jetojnė nė diasporė, prandaj ka njė numėr tė madh votuesish. /Telegrafi/

 4. #24
  i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Vendndodhja
  fier shqiperi
  Postime
  639
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  po te ecim me mendjen e sales apo te edjos sjemi as 10 vete , a e dini psene ,ajo ashte shume e kuptuashme .ata mendojne vetem per vete .

  - - - Updated - - -

  [QUOTE=Erinaa;111854]Regjistrimi i popullsisė nė Kosovė ka nxjerrė nė shesh edhe njė varg parregullsish qė e kanė karakterizuar procesin e zgjedhjeve tė fundit parlamentare. Epitetin e “hajnisė” sė votave tashmė ia ka shtuar edhe regjistrimi i popullsisė, i cili po nxjerr nė total, pothuajse sa banorė rezidentė aq edhe votues tė zgjedhjeve tė fundit.

  Ende pa dalė nė publik rezultatet “preliminare” tė regjistrimit tė popullsisė, burime tė “Zėrit” brenda Entit tė Statistikave tė Kosovės deklarojnė se popullsia nė Kosovė nuk kalon mbi 1.8 milionė banorė, ndėrsa nė zgjedhjet e fundit parlamentare tė drejtė vote kanė pasur 1.63 milionė qytetarė.

  Burime brenda ESK-sė kanė thėnė se nga 99 pėr qind e regjistrimit nė Kosovė, numri i banorėve ėshtė rreth 1. 8 milion, duke i pėrjashtuar komunat e veriut qė nuk janė regjistruar, e qė numri i tyre llogaritet tė jetė rreth 60 mijė persona. Ndėrsa bazuar nė deklaratat e demografėve se strukturėn e popullsisė nė Kosovės e pėrbejnė 70 pėr qind nėn moshėn 30- vjeēare, del se mė shumė se 500 mijė banorė nuk kanė tė drejtė vote.

  Prandaj, shifrat prej 1.6 milionė banorėsh dalin tė fryra jashtė mase.

  “Lista e votuesve nga KQZ-ja as pėrafėrsisht nuk ėshtė e saktė as nė nivel Kosove e as pėr Prishtinėn. Ajo listė nuk ėshtė e qėndrueshme aspak dhe ėshtė skajshmėrisht e pasaktė”, ka thėnė ky burim brenda Entit tė Statistikave.

  Kujtim Shala nga Lidhja Demokratike e Kosovės ka thėnė se njėra prej listave duhet tė jetė e pasaktė, mirėpo sipas tij, derisa nuk pėrfundon i gjithė procesi i regjistrimit nuk mund tė komentohet njė gjė e tillė.

  Kurse nėnkryetari i Aleancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės, Amet Isufi, konsideron se Qeveria e Kosovės ka hyrė e papėrgatitur nė procesin e regjistrimit tė popullatės nė vend.

  Sipas tij, kjo shifėr nuk ėshtė pėrgjigje e mirė e asaj qė ėshtė dashur tė ndodhė me regjistrimin e popullatės. Ahmeti konsideron se me kėtė regjistrim ėshtė lėnė anash mėrgata e Kosovės dhe kjo mund tė jetė edhe njė faktor ku lista e votuesve dhe lista e pėrgjithshme e regjistrimit nuk korrespondojnė.

  “Mirėpo edhe regjistrimi nė nivel Kosove nuk ka qenė nė shkallėn e kėnaqshme pėr shkak tė mospėrgatitjes sė duhur brenda kėtij afati tė shkurtėr kohor”, ka thėnė Isufi duke shtuar se shifra prej 1.8 milionėshe ėshtė nė disproporcion me atė qė konsiderohet regjistrim i mirėfilltė.

  Nga ana tjetėr Mazllum Baraliu vlerėson se kjo shifėr kaq e vogėl ka qenė e paravlerėsuar pėr arsye se sistemi dhe metodologjia e propozuar, hartuar dhe e monitoruar nga ndėrkombėtarėt, ka qenė e gabuar dhe diskriminuese. Pasi qė, sipas tij, kjo metodologji ka lėnė anash mundėsinė qė tė gjithė qytetarėt qė janė me tė drejta legjitime e civile tė Kosovės tė mos pėrfshihen nė regjistrim.

  Shpėrputhjen ndėrmjet banorėve rezidentė dhe votuesve, Baraliu e arsyeton me mospėrfshirjen e mėrgatės nė regjistrim. Sipas tij, nė listėn e votuesve janė pėrfshirė tė gjithė qytetarėt, edhe ata qė jetojnė nė diasporė, prandaj ka njė numėr tė madh votuesish. /Telegrafi/
  kerkoj falje sepse mendova se mos behej fjale per ketu ne shqiperi ,po lere fare se mos aty e ndriten fare , se shembujt ketu i marin.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 2 nga 2 FillimiFillimi 12

Tema tė ngjashme

 1. 10 gabimet qe bejme kur jemi ne timon
  Nga ReniX nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 18-03-2011, 07:16 PM
 2. A ndjehemi apo jemi te bukur?
  Nga ardona nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 09-07-2010, 05:15 PM
 3. Qe te mos ankohemi por te jemi mirenjohes
  Nga EMAUS nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-09-2008, 06:00 AM
 4. Adoleshentet jemi ne !
  Nga Coca-Cola nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-08-2008, 07:32 PM
 5. Tė gjithė jemi nga pak tė ēmendur
  Nga Altin111 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 10-02-2008, 04:18 PM