Nuk jemi as 2 milionė?!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 24
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Nuk jemi as 2 milionė?!

  Receta Gatimi

  Prishtinė, 16 prill - Kur tė pėrfundojė mbledhja e tė dhėnave nga procesi i regjistrimit, duket se tė gjithė do tė mbetemi tė habitur. Nuk jemi as 2 milionė! “Zbulimin” e ka bėrė zyrtari i Entit tė Statistikave tė Kosovės, Ismail Sahiti, nė emisionin Interaktiv tė KTV-sė, tė premten nė mbrėmje.

  Ai ka thėnė se sipas ecjes sė procesit nė krejt Kosovėn nuk pritet tė dalin 2 milionė banorė, e nė Prishtinė jo mė shumė se 200.000. Kjo ndodhė pėr shkak se nuk janė regjisturuar kosovarėt qė jetojnė jashtė, qoftė kjo pėrkohėsisht. Janė regjistruar ndėrkohė tė gjithė ata qė kanė jetuar sė paku njė vit nė Kosovė. Procesi i regjistrimit nė 7 komuna, duke pėrfshirė Prishtinėn dhe Ferizajn, do tė vazhdojė deri tė

 2. #2
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  2
  Reputacioni
  13
  ēudi valla, sidomos per Prishtinen te gjithe kane qene te mendimit se ka mbi 600.000 banore (tash,pas lufte) kurse aty thuhet 200.000 sepse qe jane 2 milione ne tere Kosoven ma ka marr mendja, se sjemi me shume

 3. #3
  i/e rregjistruar 35% Maska e argent
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Vendndodhja
  Greece
  Postime
  598
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  ne keto regjistrime nuk perfshien emigrante e ne regjistrimin qe do beje shqiperia do dalin pak e te gjithe mosha te vjetra
  kete e ka vene kusht europa qe mos perfshiemi ne regjistrim
  ne emigrantet do regjistroemi atje ku banoim

 4. #4
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga argent Lexo postimin
  ne keto regjistrime nuk perfshien emigrante e ne regjistrimin qe do beje shqiperia do dalin pak e te gjithe mosha te vjetra
  kete e ka vene kusht europa qe mos perfshiemi ne regjistrim
  ne emigrantet do regjistroemi atje ku banoim
  ketu kan te drejt te regjistrohen vetem ata se kan lind ; femijet se kan lind ne evrop nuk kan te drejt regjistrimi

 5. #5
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  hahhahaha po ku kem me kon 2 milion kur kejt Shqiptart i ki neper BOTE ? Koft me dije ajo qe sjemi 2 Milion

  As1 nuk jemi dal pej qejfit, po dalim pe thejm, po jemi dal pej zorit Kur t`bohet mire n`Kosove, ne do ti kemi ka 70 vjet (Kofshim me ymer)

 6. #6
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  11
  ska gje se shtohen me kalimin e kohes...

 7. #7
  Grusht i Shkathėt 35% Maska e gjendar
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Vendndodhja
  Dardani
  Postime
  1,281
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  3
  Reputacioni
  11
  me ka befasuar ky rezultat kam pritur me shume
  Diku ne vitet 80-81 kemi qen afer 2 milion ,ende qenkem aty

 8. #8
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga gjendar Lexo postimin
  me ka befasuar ky rezultat kam pritur me shume
  Diku ne vitet 80-81 kemi qen afer 2 milion ,ende qenkem aty
  haha gjendar edhe na jemi kon dikun 70 A 80 rob (njerez) kur jemi kon bashk n`shpi t`madhe

  Po qe u dame tash 4 veta n`familje jemi... njerzia po kqyrin me perparu se n`Kosov zor si perparon kush

 9. #9
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  2
  Reputacioni
  13
  Po normal iceman qe thua jemi kan 70 A 80 rob (njerez) sepse babai nuk e ka lan me 2-3 femije si sot, po ner 7-8 nuk u flit, kurse tash 2-3 jon lodhe hahahahhahah

 10. #10
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  2
  Reputacioni
  13
  iceman, me shku me ate ritem siq kemi qene tash do ishim diku 7-8 milion banor hahahahahaha

 11. #11
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  hahahhahaa mire e kie po qendron edhe problemi i papunsise kur ski pare ski sen

  amo edhe ai faktor lun rrol kryesor

 12. #12
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  shikoni anen pozitive te ksaj
  fakti qe jeni pak , do te thot qe KENI DRITA
  do thoni ju "c hyn dritat ktu "
  hyn , sepse....kur...ska...drita....shqiptaret bejn femij......ups :S

 13. #13
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  hahahhahahahahahahhahahahahahhaha labja hahahhahahaha m`ka ardh me qesh sa nuk e ke idene hahhahahahahahahah

  per drita... po ta 3goj 1 rast qe na ka ndodhe ne shtepi dhe eshte 100% e ver8 se kam qene aty vete. Ishte dite e hene, dhe ne skishim mesim ne shkolle vera ishte dhe po rrinim para dyerve te shtepise plot ishim, luanim etj... dhe tani po vijne KEKU (Keku jane sikur KESH te ju) dhe po hyne per ti keput dritat se skishim paguar as1 familje kur po vijne tek ne me keput driten, e kishim shtyllen e dritave jashte por afer dyerve te oborrit dhe ai i KEKU-t po hipen ne shtylle, baba me sopate ne dore "Ti kepute kabllin un e kepus shtyllen, tash si te duash zgjidh dhe merr" Hahahahhahaha ai nuk zbriti dhe tha jo une skam llogari me thy qafen, i tha atyre keputeni ju se un jo dhe se keputen fare, pse thua ti ndodhi kjo ? Sepse ne kishim drita vetem 2 ore ne dite, per naten e Vitit te Ri na e ndalnin rrymen, as1here nuk e mbaj mend qe kemi kaluar nje vit te Ri me drita vetem gjithmone me qirinje e tani me pagu ? Jo jo u be pak e gjate kjo, por desha te dal te kjo qe me Rryme (Drita) si Kosova nuk i ka punet askush

 14. #14
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  hahahhahahahahahahhahahahahahhaha labja hahahhahahaha m`ka ardh me qesh sa nuk e ke idene hahhahahahahahahah

  per drita... po ta 3goj 1 rast qe na ka ndodhe ne shtepi dhe eshte 100% e ver8 se kam qene aty vete. Ishte dite e hene, dhe ne skishim mesim ne shkolle vera ishte dhe po rrinim para dyerve te shtepise plot ishim, luanim etj... dhe tani po vijne KEKU (Keku jane sikur KESH te ju) dhe po hyne per ti keput dritat se skishim paguar as1 familje kur po vijne tek ne me keput driten, e kishim shtyllen e dritave jashte por afer dyerve te oborrit dhe ai i KEKU-t po hipen ne shtylle, baba me sopate ne dore "Ti kepute kabllin un e kepus shtyllen, tash si te duash zgjidh dhe merr" Hahahahhahaha ai nuk zbriti dhe tha jo une skam llogari me thy qafen, i tha atyre keputeni ju se un jo dhe se keputen fare, pse thua ti ndodhi kjo ? Sepse ne kishim drita vetem 2 ore ne dite, per naten e Vitit te Ri na e ndalnin rrymen, as1here nuk e mbaj mend qe kemi kaluar nje vit te Ri me drita vetem gjithmone me qirinje e tani me pagu ? Jo jo u be pak e gjate kjo, por desha te dal te kjo qe me Rryme (Drita) si Kosova nuk i ka punet askush
  e para qe me beri pershtypje ktu esht ky romani qe ke ber
  e dyta ke shkr cik letrarce ( bravo )
  e treta te kalosh nje vit te ri me qirinj , vertet per te ardh keq
  dhe e 4-ta ti se kape dhe aq ate qe thash un qepar

 15. #15
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  hahahha po po e kuptova un ku e ke fjalen ti por un dola edhe te ajo qe ne Kosove nese kemi vuajtur per dicka, ajo ka qen RRYMA apo DRITAT qe i themi Shqip, se neve na kane mbet shum fjale nga Serbishtja fatkeqsisht shkoi pak roman, por ishte ngjarje e ver8

  "Edhe une jam Kosove"

 16. #16
  Grusht i Shkathėt 35% Maska e gjendar
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Vendndodhja
  Dardani
  Postime
  1,281
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  3
  Reputacioni
  11
  mos e harro njeri se Serrbi kur ka dal prej Kosoves na ka lan 0 me te gjitha po ashtu edhe me KEK-un

 17. #17
  i/e rregjistruar 35% Maska e argent
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Vendndodhja
  Greece
  Postime
  598
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  KETU KAN TE DREJT TE REGJISTROHEN VETEM ATA SE KAN LIND ; FEMIJET SE KAN LIND NE EVROP NUK KAN TE DREJT REGJISTRIMI
  nuk e di ne shtetet e tjera greqi nese lind nje femi eshte shtetas shqiptar e eshte i regjistruar ne shqiperi
  degjova ketu ne greqi se te gjithe shtetet ne europe perfshi e ato te ballkanit perendimor duet te regjistroin popullaten qe jeton atje ose nuk ka me shume se nje vit rezidence ne nje shtet tjeter
  ne do na matin ne greqi e jo ne shqiperi qe jam i lindur ne shqiperi e shtetesi shqiptare

 18. #18
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga gjendar Lexo postimin
  mos e harro njeri se Serrbi kur ka dal prej Kosoves na ka lan 0 me te gjitha po ashtu edhe me KEK-un
  hahaha gjendar, 3gom ti mue kur jon kon Shkijet A tu ka nal rryma najher ? Veq thuj PO ose JO ?

  JO kurr stu ka nal ty as mu Se ska guxu kush me nal po tash e nalin e vjedhin e shesin e cka nuk bojn me to

 19. #19
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  2
  Reputacioni
  13
  Sepse ateher ligji ka qen mbi te gjithe, kurse tash te tjeret jane mbi ligje, sa i perket qe Serbia na ka len 0 eshte vertet por Jo edhe aq 0 por ne vete po i qesim sene nen 0, po mire e tha iceman kur ski pare ski sen sepse rryma s'paguhet, papunsi e madhe dhe problemet nuk ndalen...Zoti na ndihmoft

 20. #20
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga argent Lexo postimin
  nuk e di ne shtetet e tjera greqi nese lind nje femi eshte shtetas shqiptar e eshte i regjistruar ne shqiperi
  degjova ketu ne greqi se te gjithe shtetet ne europe perfshi e ato te ballkanit perendimor duet te regjistroin popullaten qe jeton atje ose nuk ka me shume se nje vit rezidence ne nje shtet tjeter
  ne do na matin ne greqi e jo ne shqiperi qe jam i lindur ne shqiperi e shtetesi shqiptare
  ata se kan lind po e zem ne Austri jan banore te Austris ske qi ben ketu ne familjen tim atje kan lind 20 femij mendoj ne eu,te afert pa fut femijet e tezes dhe dajes e kusherive te aferm ,mbasi fitojn shtetsine e ati vendit nuk kan se regjistrohen si banor te kosoves,

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. 10 gabimet qe bejme kur jemi ne timon
  Nga ReniX nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 18-03-2011, 07:16 PM
 2. A ndjehemi apo jemi te bukur?
  Nga ardona nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 09-07-2010, 05:15 PM
 3. Qe te mos ankohemi por te jemi mirenjohes
  Nga EMAUS nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-09-2008, 06:00 AM
 4. Adoleshentet jemi ne !
  Nga Coca-Cola nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-08-2008, 07:32 PM
 5. Tė gjithė jemi nga pak tė ēmendur
  Nga Altin111 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 10-02-2008, 04:18 PM