Pse e kaluara mashkullit mund te falet, ndersa e femres jo?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 36
 1. #1
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  12

  Pse e kaluara mashkullit mund te falet, ndersa e femres jo?

  Receta Gatimi

  Zakonisht ne nje cift, ajo qe "peshon" me shume, eshte e shkuara e femres. Si mendoni, pse e kaluara e mashkullit harrohet dhe falet me lehte se ajo e femres?

 2. #2
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Sepse nuk punon drejtesia

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Sepse duhet shum pak llogjik ta kuptosh

 4. #4
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  Sepse duhet shum pak llogjik ta kutosh
  kutosh!!! apo kuptosh do thuash

 5. #5
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Kuptosh doja te thoja

 6. #6
  Direktori 10% Maska e Direktori
  Anėtarėsimi
  Apr 2011
  Postime
  52
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Nuk mendoj qe e mashkullit mund te falet ndersa e femres jo. Ne jemi ata qe i bejm keto dallim.

 7. #7
  Anėtar i Integruar Maska e Ditixx
  Anėtarėsimi
  Apr 2011
  Postime
  348
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Direktori Lexo postimin
  Nuk mendoj qe e mashkullit mund te falet ndersa e femres jo. Ne jemi ata qe i bejm keto dallim.
  Pikerisht...Ne shqiperi esht me i dukshem ky dallim por ama jan vete femrat qe e lejojne kete. Deri kur femrat shqiptare ta kuptojn qe kan te njejtat te drejta me meshkujt, do jete gjithmone ky dallim!

 8. #8
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  tani po vijn disa kohera qe po arrihet balanc midis femres e bashkullit ...... por nuk jam dakort me ate lart megjithese eshte e vertet :/

 9. #9
  i/e rregjistruar 35% Maska e argent
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Vendndodhja
  Greece
  Postime
  598
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  sepse keshu duet te jete gjithmone
  mashkulli eshte mashkull dhe femra femer
  se ka ndryshim

 10. #10
  Anėtar i Integruar Maska e Ditixx
  Anėtarėsimi
  Apr 2011
  Postime
  348
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga argent Lexo postimin
  sepse keshu duet te jete gjithmone
  mashkulli eshte mashkull dhe femra femer
  se ka ndryshim
  cfar don te thuash?????

 11. #11
  Direktori 10% Maska e Direktori
  Anėtarėsimi
  Apr 2011
  Postime
  52
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Te lem mentalitetet e koheve te vjeta e kohes te baballarve e gjysherve tane, nuk po them te i injorojme por te dim te bejme seleksionimin e gjerave te mira qe kishte edhe ne ate kohe. Nuk eshte burreri e as trimeri te sundosh mbi ate qe mundesh, burreri e trimer eshte te luftosh te keqen te mboshtesh ate qe i ben dem shoqerise, n'kete raste te mos bejm dallime gjinore.

 12. #12
  i/e rregjistruar 35% Maska e argent
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Vendndodhja
  Greece
  Postime
  598
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  eshte shume e thjeshte zoti i ka dhene ndryshimet
  femra e umb virgjerine ne menyre tjeter e mashkulli ne menyre tjeter
  ka e shume gjera te tjera qe do ta kuptoin njerzit shume vone qe ndryshimi duet te jete gjithmone

 13. #13
  Anėtar i Integruar Maska e Ditixx
  Anėtarėsimi
  Apr 2011
  Postime
  348
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  ok, tani kuptova!

 14. #14
  i/e rregjistruar 35% Maska e argent
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Vendndodhja
  Greece
  Postime
  598
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Direktori Lexo postimin
  Te lem mentalitetet e koheve te vjeta e kohes te baballarve e gjysherve tane, nuk po them te i injorojme por te dim te bejme seleksionimin e gjerave te mira qe kishte edhe ne ate kohe. Nuk eshte burreri e as trimeri te sundosh mbi ate qe mundesh, burreri e trimer eshte te luftosh te keqen te mboshtesh ate qe i ben dem shoqerise, n'kete raste te mos bejm dallime gjinore.
  buri ka forcen gruaja zgjuarsine
  po mos e kish buri kete do lani corapet per dite

 15. #15
  Anėtar i Integruar Maska e Ditixx
  Anėtarėsimi
  Apr 2011
  Postime
  348
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  wow wow wow....edhe gruaja ka forcen dhe burri ka zgjuarsine! ndryshimet jan normale, ne karakteristika individuale ama jo ne te drejta!

 16. #16
  Direktori 10% Maska e Direktori
  Anėtarėsimi
  Apr 2011
  Postime
  52
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Je ngutur pak ca, njoh A.A, Hipokrati, Njutoni, Galile Galileu, Nikolla Koperniku e shume e shume te tjere keta kishin zgjuarsin po ki te drejt se kishin edhe Forcen ama te trurit per ate fizike nuk e di.

 17. #17
  i/e rregjistruar 35% Maska e argent
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Vendndodhja
  Greece
  Postime
  598
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  une po them e dicka ne nje statistike per duan pirsit ne greqi
  60% ishin femra e 40% meshkuj
  kjo eshte te drejtat e perbashketa

 18. #18
  Anėtar i Integruar Maska e Ditixx
  Anėtarėsimi
  Apr 2011
  Postime
  348
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Mos valle pirja e duhanit esht e drejte qe i jepet femrave me shum????? Ajo ka te beje me zgjedhjet/ sjelljen personale te njeriut: cdo femer ashtu si cdo mashkull ka te drejte te jete e lire ne zgjedhje...por e kuptoj qe kto gjera ne shqiperi jan akoma TABU! Fatkeqsisht...per ato femra qe jetojne atje sepse do thote qe duhet akoma te luftojne per dicka qe esht komplet e dukshme!

 19. #19
  i/e rregjistruar 35% Maska e argent
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Vendndodhja
  Greece
  Postime
  598
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Ditixx Lexo postimin
  Mos valle pirja e duhanit esht e drejte qe i jepet femrave me shum????? Ajo ka te beje me zgjedhjet/ sjelljen personale te njeriut: cdo femer ashtu si cdo mashkull ka te drejte te jete e lire ne zgjedhje...por e kuptoj qe kto gjera ne shqiperi jan akoma TABU! Fatkeqsisht...per ato femra qe jetojne atje sepse do thote qe duhet akoma te luftojne per dicka qe esht komplet e dukshme!
  epo ne i japim gishtin ato marin gjith doren pasaj them qe diferenca duet te ekzistoi

 20. #20
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  e kaluara e 1 djali falet sepse ndryshon djali nga femra
  cdo njeri do donte qe te kish barazi ne kte aspekt , por ja qe diferenca te tilla kan per te egzistuar gjithnje , te pakten ne shoqerin ton !

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. E kaluara... Cfare ju mungon?!
  Nga Nikkita nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 46
  Postimi i Fundit: 20-03-2014, 03:53 PM
 2. Pas cdo Mashkullit te suksesshem qendron nje Femer e fort.
  Nga Erinaa nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 16-10-2013, 10:41 PM
 3. Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 07-06-2012, 01:33 PM
 4. Sa ndikon e kaluara ne te ardhmen..........??
  Nga Alb-Angel nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 30-04-2012, 03:24 PM
 5. Evolucioni i mashkullit dhe femres!
  Nga ReniX nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 31-05-2009, 10:42 AM