"Flokėt e Ėngjėllit"


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  "Flokėt e Ėngjėllit"

  Receta Gatimi
  "Flokėt e Ėngjėllit" ėshtė njė fenomen i rrallė i natyrės, i cili deri tani ka sfiduar ēdo shpjegim. Ai ėshtė i pėrbėrė nga fije mėndafshi qė lėshohen nė tokė, por nėse pėrpiqesh t′i prekėsh, do tė zhduken pėrpara syve tuaj.

  Ėshtė njė fenomen i njohur nė tė gjithė botėn dhe ėshtė kryesisht i pėrhapur nė Amerikėn e Veriut, Zelandėn e Re, Australi dhe nė Evropėn Perėndimore.

  Nuk ka asnjė dėshmi tė njohur se ēfarė e shkakton kėtė substancė ose nga ēfarė ėshtė e pėrbėrė. Spekulimet janė se ato krijohen nga merimangat ose njė lloj tjetėr insekti tė ngjashėm me to, madje shpesh i kanė lidhur edhe me vėzhgimin e UFO-ve. Pėr shkak tė natyrės sė ndjeshme qė kanė, ka qėnė e pamundur pėr t′i mbledhur dhe pėr t′i analizuar, pasi ēdo lloj kontakti me to, do tė shkatėrronte pėrbėrjen e tyre.

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Faleminderit per informacionin .

 3. #3
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  11
  paskan fillu me i rene floket edhe engjejve nga stresi......

 4. #4
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  me thoni cf shampo te perdor un e shkreta

  dukuri sh te cuditshme po ndodhin kto koh

 5. #5
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  me verte shume te cuditeshme ......

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Jeni "Pro" apo "Kunder" klonimit te njeriut?
  Nga smocking2 nė forum Votime dhe Sondazhe
  Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 08-12-2014, 02:00 AM
 2. "Metro" do te quhet "Windows 8"
  Nga vaaldr1n nė forum Microsoft Windows
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 11-08-2012, 09:06 PM
 3. Si Te Krijoni Nje "ICE" TEXT EFFECT"
  Nga Diu Hacker Albania nė forum Fotografia dhe Grafika
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-07-2010, 11:12 PM
 4. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-07-2009, 01:15 PM