"Njeriu esht krijese e zotit!!" Thote dikush. Mos valle esht e kunderta??


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 5 nga 6 FillimiFillimi 123456 I funditI fundit
Rezultatet nga 81 deri tek 100 prej 101
 1. #81
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Receta Gatimi

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga 3r1k0 Lexo postimin
  Ok! I perkasim rrymave te kunderta dhe nuk do levizim nga "llogoret" tona.
  E rendesishme eshte te respektojme besimin e njeri tjetrit.

  Persa i perket pyetjes se temes mendimi im eshte : Njeriu krijoi Zotin
  Dua te them diēka ty personalisht dhe seriozisht. Nese ky Perendi do te fliste sonte ty me menyren qe Ai do zgjidhte, a do ta pranoje ti?

 2. #82
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga EMAUS Lexo postimin
  Une them se keta njerez jane te verber!
  E mbylla me shkrimin e meparshem por po me detyron me keto qe shkruan te replikoj perseri.......
  Nuk mund ta percaktosh ti se jam i verber apo i paditur une apo te tjere ketu qe nuk pajtohen me mendimin tend.

 3. #83
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Ashtu siē ti je i lire te thuash mendimin tend jam dhe une e lire, nese une quaj disa te verber persa i perket ekzistences se Perendise, ata mund te me quajne mua te marre. Ketu nuk ka pse ti mbetet qejfi dikujt.

 4. #84
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga EMAUS Lexo postimin
  Dua te them diēka ty personalisht dhe seriozisht. Nese ky Perendi do te fliste sonte ty me menyren qe Ai do zgjidhte, a do ta pranoje ti?
  Seriozisht...........nuk ka shanse te ndodhe se nuk ekziston.

 5. #85
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga 3r1k0 Lexo postimin
  Seriozisht...........nuk ka shanse te ndodhe se nuk ekziston.
  Ti i mbyll dyert para se te hapen
  Por nese ka shanse? A do jesh gati ta pranosh?

 6. #86
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga EMAUS Lexo postimin
  Ashtu siē ti je i lire te thuash mendimin tend jam dhe une e lire, nese une quaj disa te verber persa i perket ekzistences se Perendise, ata mund te me quajne mua te marre. Ketu nuk ka pse ti mbetet qejfi dikujt.
  Pikerisht.......................une nuk e thashe nje gje te tille

 7. #87
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga EMAUS Lexo postimin
  Ti i mbyll dyert para se te hapen
  Por nese ka shanse? A do jesh gati ta pranosh?
  Varet nga oferta qe do me bej..........

 8. #88
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Oferta eshte ekzistenca e Tij dhe jeta e perjetshme. Une nuk po bej shaka.

 9. #89
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Por nese ekziston qofte edhe nje shans i vetem? A do jesh gati ta pranosh?

 10. #90
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Nuk po bej shaka .......... psh..po me beri te fitoj jokerin apo kratiko laxio do ta pranoj.
  Jeten e pertejme do ta pranoj atehere kur te kthehet ndonje prej andej e te na thote se si eshte.

 11. #91
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Atehere, ti e ndalove sonte qe te jape nje shenje! Ai ishte gati te jepte sonte, por ti nuk do kesh asnje shenje!

 12. #92
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga EMAUS Lexo postimin
  Atehere, ti e ndalove sonte qe te jape nje shenje! Ai ishte gati te jepte sonte, por ti nuk do kesh asnje shenje!
  Nuk e dija qe paskam kaq force sa te ndaloj nje te plotfuqishem..............

 13. #93
  Anėtar i Integruar Maska e Ditixx
  Anėtarėsimi
  Apr 2011
  Postime
  348
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga EMAUS Lexo postimin
  Atehere, ti e ndalove sonte qe te jape nje shenje! Ai ishte gati te jepte sonte, por ti nuk do kesh asnje shenje!
  un nuk kuptoj pse flet me kaq siguri: njehere thua qe zotin nuk e sheh njeri dhe nuk e takon njeri e pastaj thua gjera si kto. Nese pranojm qe egziston(per te kuptuar llogjiken tende) Nga e din veprimtarine e tij te ardhshme????

 14. #94
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Kaq ishte Fjala per sot, kush kuptoi kuptoi. Skam asgje tjeter per te thene.
  Ju uroj nje nate te kendshme te gjitheve dhe Gezuar Pashken atyre qe festojne.

 15. #95
  i/e rregjistruar 35% Maska e argent
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Vendndodhja
  Greece
  Postime
  598
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  ne momentin qe ska drejtesi ne kete bote mund te jete e keshu
  njerez qe bejne banja floriri
  dhe njeres qe vdesin per nje kafshore buke sic ndodh ne afrike


 16. #96
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  2
  Reputacioni
  13
  Une nuk di qe quhet ndonje fe Shqiptaria e njoh si kombesi (jam edhe vete) por jo si fe!!!!!?

 17. #97
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  2
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga 3r1k0 Lexo postimin
  Ok! I perkasim rrymave te kunderta dhe nuk do levizim nga "llogoret" tona.
  E rendesishme eshte te respektojme besimin e njeri tjetrit.

  Persa i perket pyetjes se temes mendimi im eshte : Njeriu krijoi Zotin
  Siq e thash ma heret argumente per egzistimin e Zotit ka sa te duash por ato jane per ata qe mendojne

 18. #98
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erdi Lexo postimin
  Siq e thash ma heret argumente per egzistimin e Zotit ka sa te duash por ato jane per ata qe mendojne
  meqe une e mohoj ekzistencen e zotit nuk kam mend(sipas kesaj qe thua)

  Jobesimtaret nuk pranojne <<krijuesin>> ---------> besimtaret nuk pranojne llogjiken
  Kjo per ata qe mendojne......................

 19. #99
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  2
  Reputacioni
  13
  I pari qe u merr me kete eshte Ludvig Fojerbah ishte filozof dhe teolog gjerman, ai pretendonte se Zoti eshte nje projeksion psikologjik, ai mu kete ka thene qe, "Nuk e ka bere Zoti njerezimin po perkundrazi njerezimi ka bere Zotin" qe Zoti eshte vet mendja e njeriut. Per ta kuptuar me leht marrin si shembull "Yjet e muzikes "pop" - me jeten e tyre joshese dhe intenzive - shpesh jane projeksion i asaj cka do te donin te ishin te rinjete. Sipas Fojerbahut, Zoti eshte nje "projeksion psikologjik". Ai ekziston vetem si nje imazh i deshirave njerzore.". Pra sipas kesaj njerezit e bejne Zotin ashtu siq dojne vete!!!!??.
  Une nuk e besoj kete aspak (edhe qe kjo ekziston si teori, dhe e besojne shume kete ne bote.).

 20. #100
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Erdo .....mos u merzit plako keshtu e kane keto pune.
  Disa jane me Milanin dhe disa me interin

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Si do te reagonit nese femija juaj ju thote se eshte "HOMOSEKSUAL?"
  Nga rrugaci i vogel nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 32
  Postimi i Fundit: 18-02-2011, 10:57 AM
 2. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-05-2010, 05:50 PM
 3. Pikturat e "Zotit"
  Nga ReniX nė forum Galeria Fotografike
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 13-12-2009, 09:56 PM
 4. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-07-2009, 01:15 PM