Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erdi Lexo postimin
I pari qe u merr me kete eshte Ludvig Fojerbah ishte filozof dhe teolog gjerman, ai pretendonte se Zoti eshte nje projeksion psikologjik, ai mu kete ka thene qe, "Nuk e ka bere Zoti njerezimin po perkundrazi njerezimi ka bere Zotin" qe Zoti eshte vet mendja e njeriut. Per ta kuptuar me leht marrin si shembull "Yjet e muzikes "pop" - me jeten e tyre joshese dhe intenzive - shpesh jane projeksion i asaj cka do te donin te ishin te rinjete. Sipas Fojerbahut, Zoti eshte nje "projeksion psikologjik". Ai ekziston vetem si nje imazh i deshirave njerzore.". Pra sipas kesaj njerezit e bejne Zotin ashtu siq dojne vete!!!!??.
Une nuk e besoj kete aspak (edhe qe kjo ekziston si teori, dhe e besojne shume kete ne bote.).
sigurisht qe nuk esht e vertet!!!!!
e per kte ka shum prova
dhe prova me e thjesht esht qe ASGJE , nuk lind nga hici !!!

ka shum njerez qe ne momentin qe u ndodh 1 e keqe , fajsojn zotin....jan po te njejtet njerez qe i luten po zotit ne nje moment te veshtir .....
nuk esht zoti i pa drejt...jemi ne !!!