Mėso tė thuash "JO"


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 11 prej 11
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Ide Mėso tė thuash "JO"

  Receta Gatimi
  Tė thuash JO do tė thotė qė mė pas tė fillosh tė japėsh shpjegime apo tė hysh nė negociata me tė tjerėt. Gjithashtu do tė thotė qė tė tjerėt tė tė kritikojnė, tė mėrziten me ty apo tė tė konsiderojnė si zemėrgur. Por, tė thuash JO ėshtė e domosdoshme nėse duam tė tregojmė personalitet dhe tė jemi vetvetja.

  Ja disa kėshilla praktike qė ndihmojnė pėr refuzuar pa frikė:

  Mos u ndje nė faj - Pėr tė marrė njė PO, njerėzit e afėrm kėrkojnė qė tek ty tė lindė ndjenja e fajit. Mos u ndiko nga kėto tentativa dhe refuzo nė mėnyrė tė prerė.

  Mos u nxito - Para se tė pėrgjigjesh merr kohėn e nevojshme pėr tė vėnė nė balancė tė mirat dhe tė kėqiat qė paraqet situata. Sidomos mendohu kur tė tjerėt bėjnė presion pėr tė marrė nga ty njė pėrgjigje pozitive.

  Pėrgatitu - Tė refuzosh sjell gjithmonė njė ndjenjė ankthi sepse mendon pėr gjėrat e kėqia qė mund tė thonė tė tjerėt pėr ty. Bėj gati fraza tė tilla si “mė vjen shumė keq, por pėrgjigja ime ėshtė JO”.

  Mos “sulmo” bashkėbiseduesin - Mos thuaj “ti nuk ke asnjėherė para nė xhep”, por thuaj “unė nuk mund tė tė jap borxh”. Gjithashtu pėrdor fraza qė bėjnė tė duket se i pranon kritikat pa hequr dorė nga pikėpamja jote. Pėr shembull: “E di qė nuk po tregohem i sjellshėm, por nuk tė ndihmoj dot kėtė herė”.

  Mos i pėrdor kėshillat gjithmonė - Mos refuzo sepse je nervoz, ke shpirtin e kundėrshtimit apo sepse ke mėsuar si tė thuash JO. Gjithashtu mos thuaj JO nė mėnyrė agresive sepse jep pėrshtypjen e personit antipatik. Tė dish tė thuash JO lejon qė tė thuash edhe mė bukur PO.

 2. #2
  Anėtar i Integruar Maska e Ditixx
  Anėtarėsimi
  Apr 2011
  Postime
  348
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Kto keshilla me duhen shum! Ndonjehere per te mos i thene jo te tjereve e veme veten ne situate me kritike se tjetri..

 3. #3
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  2
  Reputacioni
  13
  Shume te vlefshme keto keshilla flm Labja, vertet nganjeher duhet te thuash JO.

 4. #4
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  mire e ke Ditixx

  Faleminderit per keto keshilla labe

 5. #5
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  12
  duhet me fillu me ndryshu, me then ndonjehere edhe jo...flm per keshillat labe...

 6. #6
  i/e rregjistruar 20% Maska e Ruthi
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  206
  Reputacioni
  11
  Keshilla te duhura.Flm Labe

 7. #7
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erdi Lexo postimin
  Shume te vlefshme keto keshilla flm Labja, .
  ska gje
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin

  Faleminderit per keto keshilla labe
  ska gje
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga smocking2 Lexo postimin
  .flm per keshillat labe...
  ska gje
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Ruthi Lexo postimin
  Keshilla te duhura.Flm Labe
  ska gje

 8. #8
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  ........

 9. #9
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Te mira keshillat .

 10. #10
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Mos i pėrdor kėshillat gjithmonė - Mos refuzo sepse je nervoz, ke shpirtin e kundėrshtimit apo sepse ke mėsuar si tė thuash JO. Gjithashtu mos thuaj JO nė mėnyrė agresive sepse jep pėrshtypjen e personit antipatik. Tė dish tė thuash JO lejon qė tė thuash edhe mė bukur PO.
  me pelqeu kjo

 11. #11
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  2
  Reputacioni
  13
  Duhet te thuash "JO" , sepse e rrite nivelin e vetebesimit, dhe mund ta vereni qe ndiheni ma mire.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Jeni "Pro" apo "Kunder" klonimit te njeriut?
  Nga smocking2 nė forum Votime dhe Sondazhe
  Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 08-12-2014, 02:00 AM
 2. "Metro" do te quhet "Windows 8"
  Nga vaaldr1n nė forum Microsoft Windows
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 11-08-2012, 09:06 PM
 3. Si Te Krijoni Nje "ICE" TEXT EFFECT"
  Nga Diu Hacker Albania nė forum Fotografia dhe Grafika
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-07-2010, 11:12 PM
 4. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-07-2009, 01:15 PM