E qeshura flet pėr karakterin tonė...


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 14 prej 14
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  E qeshura flet pėr karakterin tonė...

  Receta Gatimi

  Thonė se e qeshura tė zgjat jetėn, por ajo ka edhe disa veti tė tjera. Ajo, pėr shembull, mund tė jetė njė tregues i karakterit tė personit. Nėpėrmjet mėnyrės se si qeshin, mund tė zbulojmė disa anė tė karakterit tė atyre qė kemi pėrballė. Ja se si...

  Femrat

  - Nėse njė grua, ndėrsa ėshtė duke qeshur, vė herė pas here gishtin e vogėl te buzėt, ajo dėshiron tė jetė vetė nė qendėr tė vėmendjes…

  - Nė qoftė se gjatė tė qeshurės bashkėbiseduesja juaj mbyll gojėn me dorė, kjo do tė thotė se ajo ėshtė modeste dhe jo shumė e vendosur. Njė grua e tillė e ka shumė tė vėshtirė tė qėndrojė nė shoqėri pėr shkak tė hutimit dhe mungesės sė shkathtėsisė.

  - Nė rast se njė grua, ndėrsa qesh, e hedh kokėn pas, ajo ėshtė e pėrzemėrt, por paksa mendjelehtė, njeri qė beson kollaj. Ajo, nėn ndikimin e ndjenjave dhe tė emocioneve, mund tė kalojė shpejt nė veprime impulsive dhe s’para e dėgjon zėrin e arsyes.

  - Nė rast se gjatė tė qeshurės njė grua vė dorėn shpesh te koka, kjo tregon se ajo ka njė natyrė romantike dhe ėshtė ėndėrrimtare. Baza racionale tek ajo, si rregull, ėshtė e dobėt.

  - Kur femra, ndėrsa qesh, rrudh hundėn, kjo tregon se ėshtė tekanjoze dhe se humori i saj mund tė ndryshojė nga ēasti nė ēast.

  Meshkujt

  - Ata meshkuj qė e kanė zakon tė pėrmbahen edhe nė njė ambient ku ka plasur gazi, si rregull, janė tė qetė, njerėz te tė cilėt mund tė mbėshtetesh, pasi nuk tė lėnė nė baltė, janė tė ekuilibruar e tė arsyeshėm. Kėta burra, zakonisht u qėndrojnė besnikė grave tė tyre, por gratė mėrziten me meshkuj tė tillė dhe mund t’i tradhtojnė…

  - Nė rast se njė burrė qesh me kėnaqėsi, lirshėm, veēanėrisht kur hedh kokėn nga pas dhe picėrron sytė, dijeni se ai ėshtė paksa mendjelehtė dhe shkon nga tė fryjė era. Nė jetė dhe sidomos nė marrėdhėnie me gratė, ai mund tė tė lėrė nė mes tė udhės. Me njė njeri tė tillė mund t’ia kalosh mirė, nė gaz e nė hare, por tek ai mos mbaj shpresa se do tė tė dalė diku apo dikur pėr zot… Me tė ėshtė e kotė tė lidhėsh marrėdhėnie serioze…

  - Njė burrė qė shkulet sė qeshuri me zė, duke e hapur shumė gojėn, zakonisht mund tė jetė njeri i dashur dhe i aftė pėr t’u bėrė “shpirti i shoqėrisė”. Kėta meshkuj zakonisht janė shumė tė zgjuar, babaxhanė, por nė planin intelektual, janė primitive dhe paksa tė palėēitur. Prej njė njeriu tė tillė mund tė dėgjosh nė ēdo ēast njė anekdotė tė bukur, por asnjėherė s’ka pėr tė diskutuar me ty dhe s’ka pėr tė dhėnė opinion pėr njė libėr qė ka lexuar…

  - Nė rast se bashkėbiseduesi yt, nė vend qė tė buzėqeshė, zgėrdhihet e zbardh dhėmbėt, duke shtrembėruar buzėt nga e djathta, keni tė bėni me njė njeri arrogant dhe tė paditur. Ai s’e ka pėr gjė tė gėnjejė dhe nė momente tė caktuara mund tė tregohet arrogant e i egėr. Megjithėse kėta meshkuj i kushtojnė rėndėsi pamjes sė jashtme dhe mund tė duken simpatikė, ruhuni prej tyre...

  - Nė rast se njė burri, gjatė tė qeshurės, i shkon buza nga e majta nė tė djathtė, ky ėshtė njė njeri shumė i ndershėm, i rregullt, por nė tė njėjtėn kohė, pedant. Megjithatė, tek ai mund tė mbėshtetesh. Njė kavalier i tillė mund tė bėjė tė lumtur ēdo femėr…

 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  interesante keto...

 3. #3
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  owwwww sh interesante kto

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  nuk gjeta nje profil qe te me korrispondonte! Por flm

 5. #5
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  kurse un kam ate te fundit te femrat ..por nuk jam tekanjoze ..apo jam ...JO sjam

 6. #6
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  nuk gjeta nje profil qe te me korrispondonte! Por flm
  ase un jo

 7. #7
  Anėtar i Integruar Maska e Ditixx
  Anėtarėsimi
  Apr 2011
  Postime
  348
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Don't worry esht normale: jan karaktersitika baze qe shumica e njerezve kan! Nuk do thote qe ne te gjithe duhet te hyjme ne njeren nga kto!
  Un doja te "klasifikoja" te dashurin tim(se mos zbuloja dicka) por...ncuk ncuk...asgje!!!

 8. #8
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Faleminderit per informacionin

 9. #9
  i/e rregjistruar Maska e mjupasi
  Anėtarėsimi
  May 2011
  Postime
  2
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Shume interesante

 10. #10
  i/e rregjistruar 20% Maska e Ruthi
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  206
  Reputacioni
  11
  Shume interesante dhe e frikshme., ...Po me ve te dyshoj ne karakterin e disa miqeve te mi...

 11. #11
  i/e rregjistruar Maska e mjupasi
  Anėtarėsimi
  May 2011
  Postime
  2
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  E qeshura flet per karakterin tone

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga mjupasi Lexo postimin
  shume interesante
  Shume interesante dhe te dobishme , ju falenderoj !

 12. #12
  Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  678
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  shum e vertet bravoooooo...... un e vej doren ne koke kur qesh ose kur qesh me shum ne bark ..... nuk rrij dot ne kemb

  cfar do te thot "Baza racionale tek ajo, si rregull, ėshtė e dobėt." ??????????????

 13. #13
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Nė rast se njė burri, gjatė tė qeshurės, i shkon buza nga e majta nė tė djathtė, ky ėshtė njė njeri shumė i ndershėm, i rregullt, por nė tė njėjtėn kohė, pedant. Megjithatė, tek ai mund tė mbėshtetesh. Njė kavalier i tillė mund tė bėjė tė lumtur ēdo femėr…
  Thua??!!!

 14. #14
  i/e rregjistruar 35% Maska e mOrtaja123
  Anėtarėsimi
  Jun 2011
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  702
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  PO po shum esht e ver8 ashtu me thon edhe mua hhahhaha

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Mendime komike - tė qeshura pa fund!
  Nga Altin111 nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 09-03-2013, 10:28 PM
 2. Pamja fizike e meshkujve tregon karakterin e tyre
  Nga Erinaa nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 24-09-2012, 03:43 PM
 3. E qeshura e perditshme, e mire per zemren si ushtrimet dhe dieta
  Nga ulkina nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-09-2011, 01:05 PM
 4. Peshku qe flet per ju
  Nga EMAUS nė forum Lojra, Quize dhe Rebuse
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 01-01-2010, 04:45 PM
 5. Video me te qeshura femijesh
  Nga EMAUS nė forum Vogėlushėt Shqiptarė
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 24-09-2009, 01:19 PM