Vdekja....


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 25
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Pyetje Vdekja....

  Receta Gatimi

  Cfare ju vjen ne mendje kur mendoni per vdekjen?

 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  haha, 1her m`vjen me qesh me kto fjalet e kotit qe thone "Kur te vdesesh do te gjykohesh, e do ti masin gabimet tua dhe te mirat qe ke bere, e pastaj do te caktojne ku do te shkosh etj...." ksi lloj gjerash koti qe kur i ndegjoj me vjen shum me qesh e keshtu per vdekjen... skam ca mendoj kur te vdesim vdesim e ka pas puna jone edhe hajt

 3. #3
  Anėtar i Integruar Maska e Ditixx
  Anėtarėsimi
  Apr 2011
  Postime
  348
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  me vjen ndermend...frika! Dua te vdes 95 vjecare, ulur ne karrike lekundese(keshtu quhet sedia a dondolo??) ne shtepine time ne Durres, ne qetesi te plote duke menduar se gjithcka qe doja te beja e kam bere!

 4. #4
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  haha, 1her m`vjen me qesh me kto fjalet e kotit qe thone "Kur te vdesesh do te gjykohesh, e do ti masin gabimet tua dhe te mirat qe ke bere, e pastaj do te caktojne ku do te shkosh etj...." ksi lloj gjerash koti qe kur i ndegjoj me vjen shum me qesh e keshtu per vdekjen... skam ca mendoj kur te vdesim vdesim e ka pas puna jone edhe hajt
  dhe sipas teje cdo te ndodh pasi te vdesim ?!...

 5. #5
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  hahaha po ca ka me ndodh oj labe? Ti ver8 beson se do te jetosh prap ? Jo breee ! ! ! Harroi keto gjera koti se keto jane thjeshte imagjinata koti, qe njerezit i kane thene dikur e tani kane mbetur ashtu. Nese eshte ashtu si po mendon ti (mos me keqkupto se spo te drejtohem me ndo1 ton, por thjeshte po them nese po mendon ashtu...) atehere femijet si te lindin, ata jane engjuj!; dhe ata kuptohet qe nuk kane bere as1 gjynah, gabim apo dicka tjeter, e tash sipas ksaj qe thone ne po u dashka ti mbysim ata engjej ne ket' jete dhe ata te shkojne ne ate jeten e lumtur ? Po te ishte ashtu as1 sdo te lindte ketej, te gjith do te benin vetevrasje ose do ti mbysnin prinderit per te bere nje jete me te mire atje Ne kur te vdesim kemi mbaruar! Ska asgje tjeter pas kesaj jete, kemi qene sjemi me dhe kaq Un per vete nuk i besoj fare keto gjera dhe gjithmone them: "Nje here do te vdesim" qe d.m.th bej cfare te mundesh, cfare te ben te ndihesh mire, se koha nuk kthehet mbrapa!

 6. #6
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  nuk ju duket se eshte pak si shpejt te mendojm per vdekjen .........

 7. #7
  Anėtar i Integruar Maska e Ditixx
  Anėtarėsimi
  Apr 2011
  Postime
  348
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Pse shpejt??

 8. #8
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  po jemi akoma te rinj per te menduar per vdekjen .....

 9. #9
  Anėtar i Integruar Maska e Ditixx
  Anėtarėsimi
  Apr 2011
  Postime
  348
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Ke te drejt...dhe un nuk do mendoja per vdekjen sikur te isha 100% e sigurt qe do me beje vizite vetem pas te 90-ave!!!
  Esht argoment si gjith te tjeret, jo dhe aq optimist por njehere njehre do i besh nja dy llogari me te!

 10. #10
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ulkina Lexo postimin
  po jemi akoma te rinj per te menduar per vdekjen .....
  pse moj zemer na pyt neve vdekja kur do vie ??? eshte nje thenje mjaft e bukur ;Puno sikur ske me vdek kurr,mendo sikur do vdesesh tani

 11. #11
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  2
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  ;Puno sikur ske me vdek kurr,mendo sikur do vdesesh tani
  Shume e vertet kjo thenje Erina

 12. #12
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  dhe sipas teje cdo te ndodh pasi te vdesim ?!...
  As qe dua tja di se cdo te ndodhe pas vdekjes labe... me intereson te jetoj mire ne kete bote ku ndodhem, ne tjetren ua le atyre qe besojne ne ekzistencen e saj ta jetojne si te duan.

 13. #13
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  hahaha po ca ka me ndodh oj labe? Ti ver8 beson se do te jetosh prap ? Jo breee ! ! ! Harroi keto gjera koti se keto jane thjeshte imagjinata koti, qe njerezit i kane thene dikur e tani kane mbetur ashtu. Nese eshte ashtu si po mendon ti (mos me keqkupto se spo te drejtohem me ndo1 ton, por thjeshte po them nese po mendon ashtu...) atehere femijet si te lindin, ata jane engjuj!; dhe ata kuptohet qe nuk kane bere as1 gjynah, gabim apo dicka tjeter, e tash sipas ksaj qe thone ne po u dashka ti mbysim ata engjej ne ket' jete dhe ata te shkojne ne ate jeten e lumtur ? Po te ishte ashtu as1 sdo te lindte ketej, te gjith do te benin vetevrasje ose do ti mbysnin prinderit per te bere nje jete me te mire atje Ne kur te vdesim kemi mbaruar! Ska asgje tjeter pas kesaj jete, kemi qene sjemi me dhe kaq Un per vete nuk i besoj fare keto gjera dhe gjithmone them: "Nje here do te vdesim" qe d.m.th bej cfare te mundesh, cfare te ben te ndihesh mire, se koha nuk kthehet mbrapa!
  hahahahahaha..me fal po tani po me vjen mua per te qeshur !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dhe do kerkoja ta respektoje me shum besimin e tjetrit..te mos u thoje BUDALLALLIQE atyre qe un u them TE VERTETA.....
  po kush te ka then ty qe pasi te vdesim do ringjallemi e do bejm jet me te mir ?!?!...kto jan ato qe thon deshmitaret e jehovait.....ne te vertet do kalojm ne boten e perjetesis ( e di qe sdo besosh , por puna jote ).....esht gje absurde te mendosh se pas vdekjes nuk do ndodhi asgje....nuk mendon ti "per cf kam ardh un ne kte jet ..".....ske ardh kot i dashur vlla , dhe prap , pas vdekjes nuk na pret nje kotesi.........

  nuk me vjen keq per faktin qe nuk besoj shum njerez ( se nje dit do vertetohet e verteta )..por me vjen keq qe kur ta kuptojn do jet von....!!!

 14. #14
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Ca i keni keto more ...

 15. #15
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  jo un absolutisht nuk e pata me te ofendu ty, as besimin tend as te askujt tjeter, por mua keto gjera me duken koti tash i bjen sikur te themi "Po dal pe vraj 1 njeri n`rruge, e po pres 5 minuta se ai do zgjohet prape" A ndodh kjo ? Sigurisht qe jo se sjemi kastraveca qe lulezojme 2here E njejta eshte edhe ajo qe thua ti do te ringjallemi etj... po do e bejme keshtu qe te mos idhnoshesh ti jo ca po thot ky, kur te vdesim nese shihemi atje prap, un do te qeras ty (pa shaka)! "labja"

 16. #16
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  2
  Reputacioni
  13
  epo nuk eshte gjithcka "bej cfar duash dhe si te duash", dije nje gje qe asgje nuk eshte krijuar se koti dhe gjithcka qe ka krijuar Zoti e ka krijuar per nje arsye. Dhe dikush te beje padrejtesira dhe zullume te medhaja(ketu) dhe te shkoj ashtu pa ndonje llogari ose siq thojn populli " pa ju therr kama" sma merr mendja @iceman

 17. #17
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  Cfare ju vjen ne mendje kur mendoni per vdekjen?
  Asgje,eshte nje rruge e larget,qe eshte krijuar per boten e gjalle,eshte nje rruge qe te gjithe e kalojne,por ne pa mundesine per tu kthyer serisht,heret ose vone,do te nisemi te gjithe tek ajo,pa deshiren e zemres,por me kerkesen e zotit,prandaj,nuk eshte asgje,ne fund te fundit te shmang vuajtjet,dhembjet,te jep nje qetesi qe po ta provonim,ne krahasim me vuajtjet,do ta kerkonim vet,pa pritur ndihmen e zotit...

 18. #18
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Si nuk e kisha menduar kete!

 19. #19
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  tmerr .................................... shume skena qe nuk kam perti harruar kurre

 20. #20
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  nuk e kuptoj , si mund te mendoni per vdekjen qe esht gje shum e larget , kur mund t jet ne cdo sekond!!
  mbase per disa te kujtosh vdekjen , e ben diten , jeten tende me te zymt
  per mua esht ndryshe .....kur kujtoj vdekjen , kujtoj se sa e shkurter mund te jet kjo jet......dhe nuk ja vlen qe ta kalosh jeten duke vuajtur , duke u merzitur , shqetesuar per gjera koti !!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Vdekja
  Nga kuklla nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 11-05-2012, 02:38 PM
 2. Konfirmohet vdekja e policit
  Nga Erdi nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 27-07-2011, 03:23 PM
 3. Vdekja e Jackson- VRASJE
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-08-2009, 08:18 PM
 4. Vdekja e Jackson, sot rezultatet e autopsise
  Nga Enkelejda_24 nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 29-07-2009, 08:53 AM
 5. Vdekja foshnjore, me e larta ne BE
  Nga Altin111 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-02-2008, 05:12 PM