Vdekja vjen kur tė dyja anėt e fytyrės bėhen simetrike


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 21
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Vdekja vjen kur tė dyja anėt e fytyrės bėhen simetrike

  Receta Gatimi  Psikiatėr, patolog, doktor i filozofisė dhe mjekėsisė, shefi i Katedrės sė Mjekėsisė Sociale nė Universitetin shtetėror rus, Evgenij Ēernosvitov, e ka dredhur Rusinė, Evropėn dhe gjithė botėn me teorinė se vdekja tek njerėzit mund tė parashikohet pavarėsisht nga sėmundjet apo vjetėrsia.

  Kjo teori ėshtė bėrė me tė vėrtetė shumė e famshme. Profesori Ēernosvitov e ka prezantuar teorinė – vdekja vjen kur tė dyja anėt e fytyrės bėhen simetrike!

  Profesori rus gjithė jetėn i studion fytyrat e njerėzve. Ai nė banesėn e tij ka koleksion prej disa qindra maskash njerėzore pas vdekjes sė njerėzve, madje edhe tė Pushkinit, Dostoevskit, Majakovskit, Eseinit, Napolonit.

  Fytyrat e tė vdekurve janė simetrike, thotė Ēernosvitkov. Dihet qė ana e majtė dhe e djathtė e fytyrės dallohen, por kur afrohet vdekje ato bėhen simetrike dhe kur tė arrijnė simetrinė vjen vdekja.

  Ai thotė se tė rinj tė cilėt nuk kanė qenė tė sėmurė, kurse kanė vdekur – fytyra para vdekjes ėshtė niveluar. Profesori tregon se si njė polic i ri ia ka treguar fytyrėn e vet se ėshtė simetrike. I ka thėnė se kjo ėshtė vetėm teori, por djaloshi ėshtė vrarė vetėm disa orė mė vonė

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e URTESIA
  Anėtarėsimi
  Mar 2011
  Vendndodhja
  aty ku nuk je ti,,,
  Postime
  675
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  9
  ca interesant kjo mund te jet e vertet, edhe pse nuk kisha degjuar me heret..

 3. #3
  i/e rregjistruar 20% Maska e DMXhea
  Anėtarėsimi
  Apr 2011
  Vendndodhja
  Vlore
  Postime
  150
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  9
  pff s'besoj te jete e thene se tu be fytyra siemtrike edhe do vdesesh! ka edhe raste shume te papritura, kur njeriu vdes nga casti ne cast....kur iu be fytyra simetrike atij???

 4. #4
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  ne nuk kemi ndryshime aq drastike ne fytyren ton ....kshu qe dhe vendosja e simetris nuk esht aq e dukshme !

 5. #5
  Anėtar i Integruar Maska e Ditixx
  Anėtarėsimi
  Apr 2011
  Postime
  348
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  wow...do i perkushtoj me shum vemendje pasqyres tani e tutje

 6. #6
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Ditixx Lexo postimin
  wow...do i perkushtoj me shum vemendje pasqyres tani e tutje
  dhe po pe qe veshi i majt esht i barabart me te djathtin ...bej gati testamentin ....

 7. #7
  Anėtar i Integruar Maska e Ditixx
  Anėtarėsimi
  Apr 2011
  Postime
  348
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  ca testamenti mo?? me fluturimin e pare e direkt ne Bora Bora duke shpresuar qe "veshi" te me japi koh sa te arrij te pakten

 8. #8
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  mendova se do thoje " me fluturimin e par e direkt ne nje sall operacioni te zgjasja veshin " ..

 9. #9
  Anėtar i Integruar Maska e Ditixx
  Anėtarėsimi
  Apr 2011
  Postime
  348
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  jo jo jam kunder nderhyrjeve plastike!

 10. #10
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Oooo... ma mir spo flas

  vec dicka po shtoj

  kta edhe pak do thone vdekja dallhet ne thembrat ne kembeve

  sa cudi qe nuk i besoj fare un keto ? ... interesante edhe kjo

 11. #11
  i/e rregjistruar 35% Maska e alfa1993
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Vendndodhja
  Shkoder
  Postime
  869
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Unė e besoj sepse ruset jane shume te zgjuar.Para ca kohesh kam degjuar ser ne nje vend te ngrire , me duket ne rusi eshte gjetur nje bakterie e vecante. Shkencėtare rus e kane marre dhe disa mostr i kane injektuar te minjte. U vu re se jeta e minjve vu dyfishua.Tjetri hap do te jete testimi i kėsaj substance te njerėzit.

 12. #12
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  nuk besoj aspak , keto jan gjera se te bejn merak

 13. #13
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  nuk besoj aspak , keto jan gjera se te bejn merak
  te bejn merak ? e pse kshu ? sbeso, se ndonje qe ka lexuar kte artikull ka vajt me vrap te vizorja per te matur pj e fytyres
  ajo esht dicka e studiuar , jo thj nje teori !

 14. #14
  Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  678
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  uuuaaauuuu......mmmm...... shum interesante

 15. #15
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25
  E ka ndrru skemen vdekja,nuk eshte ashtu,kur vdekja vendos per te marre dikė,fytyra do ti duket ne formatin 3D

 16. #16
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  te bejn merak ? e pse kshu ? sbeso, se ndonje qe ka lexuar kte artikull ka vajt me vrap te vizorja per te matur pj e fytyres
  ajo esht dicka e studiuar , jo thj nje teori !
  ka till se behen merak si jo ,edhe pse un si basoj aspak ka vdekej se behen psh ne komunikacion e kush do edi si eshte duket fetyra ati para aksidenetit se .

 17. #17
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Mendoja se pamja e jashtme e njeriut ishte simetrike

 18. #18
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Epo he re reni si thua ti tani

 19. #19
  i/e rregjistruar 35% Maska e albanianboy
  Anėtarėsimi
  May 2011
  Vendndodhja
  Nė mendjen tėnde!
  Postime
  776
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  dhe po pe qe veshi i majt esht i barabart me te djathtin ...bej gati testamentin ....

  pse moj labe si i kan njerzit veshet nje lart e nje posht jo te barabart? hahahahahahaha je e madhe.!


  shiko me sakte kjo eshte kshu.. kur behesh i tille ndodh nga semundja qe ka x personi dhe mbasi te vdes fryhet... :E ikni tani se na e shpifet pupupup

 20. #20
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga albanianboy Lexo postimin
  pse moj labe si i kan njerzit veshet nje lart e nje posht jo te barabart? hahahahahahaha je e madhe.!


  shiko me sakte kjo eshte kshu.. kur behesh i tille ndodh nga semundja qe ka x personi dhe mbasi te vdes fryhet... :E ikni tani se na e shpifet pupupup
  pse se kishe ven re nje vesh e ke me te gjat ?
  behet fjal per ndryshime sh te vogla qe smund te shihen me sy te lir
  por ste ka ndodh ndonjeher qe nje kepuc te ben e nje jo ? ...nje unaz te nje gisht te rri e lir , e te gishti i njejt nga dora tj me e shtrenguar ?...epra kto jan ato ndryshimet e vocklaa , qe behen njesh kur vin ajo ...qe mos ardht kurr ......

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Vdekja
  Nga kuklla nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 11-05-2012, 02:38 PM
 2. Vdekja....
  Nga labja nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 24
  Postimi i Fundit: 16-02-2012, 08:14 PM
 3. Adriatik apo Jon? Pse jo qe te dyja ne Vlore?
  Nga labja nė forum Informacione dhe Komunikime
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 28-08-2011, 01:22 PM
 4. Anet pozitive te depresionit
  Nga ulkina nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 09-05-2011, 02:13 PM
 5. Mosha e vertete e fytyres tende
  Nga labja nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-12-2010, 04:31 PM