Zenkat Ne Cift


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 6 prej 6
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Zenkat Ne Cift

  Receta Gatimi

  Si mendoni ,nisur nga eksperiencat tuaja , apo nga ato qe keni degjuar : Zenkat ne cift e forcojne , apo e dobesojne nje mardhenie ?


 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e URTESIA
  Anėtarėsimi
  Mar 2011
  Vendndodhja
  aty ku nuk je ti,,,
  Postime
  675
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  9
  zenkat kane lezetin e tyre... bejne mire ndo nje here se rritin dhe emocionet, nje jete e perditshem vetem me llafe te embla behet motone.... duhet te ngacmosh ca!!!! pastaj dihet cdo zenke ka pajtim e vet por nese zenkat behen me te shpeshta dhe te padurushme ateher mund ta dobesoj nje mardhenie mendimi im

 3. #3
  Anėtar i Integruar Maska e Ditixx
  Anėtarėsimi
  Apr 2011
  Postime
  348
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Persa me perket mua mund te them qe zenkat ndonjehere tregoeshin "kot", per arsye koti. (Por kjo kuptohej me vone, kur ujrat ishin qetesuar) Sigurisht te tilla zenka nuk e forcojne mardhenjen, perkundrazi!

  Nese zenkat e kan nje arsye ne baze athere behen te dobishme per dy arsye: 1- sepse nga sjellja e partnerit mund te kuptosh me shum mbi te, mendimet e tij apo kendveshtrimet mbi shum gjera, dhe sipas ketyre je ne gjendje te orjentosh mardhenjen ne te ardhmen.
  2- "paqja" pastaj mund te jete shum e embel

 4. #4
  i/e rregjistruar 35% Maska e argent
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Vendndodhja
  Greece
  Postime
  598
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  1)kur je vetm te dashuruar ndodhin me shume per xhelozi ose per loje dashurie
  2)kur je i martuar per gjera ekonomike
  e 1) forcon nje mardhenie
  e 2)shkatron nje mardhenie

 5. #5
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga argent Lexo postimin
  1)kur je vetm te dashuruar ndodhin me shume per xhelozi ose per loje dashurie
  2)kur je i martuar per gjera ekonomike
  e 1) forcon nje mardhenie
  e 2)shkatron nje mardhenie
  mir qenka te rrim vetem te e para se e dyta me e veshtire

 6. #6
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Mendoj se zenkat ne cift e forcojne nje mardhenie....

  sepse nese nuk do te kishte zenka...nuk do egzistone dashuria mes tyre...pasi zenkat vijne per shume arsye...ndoshta nga ato me elementaret deri tek me te detajuarat....dhe jane pjese e c'do mardhenie...

  Tani pyetja me vend do ishte...se si merr rrjedha e ketyre zenkave?...deri ne c'pike arrije ato?...dhe per cfare arsye mund te krijohen?....

  Por une i permbledh me nje...nese mes dy personave egziston nje dashuri e madhe....zenkat jane vetem per te larguar syrin e keq...hahahahha

  asgje nuk e mund nje dashuri...asgje...edhe pse egzistojne grimca te vogla qe ngadalsojne gjerat...por thjesht keto vene ne dukje se sa ndjejme per personin e dashur...e fal zenkave arrijme ta kuptojme thelle kete....

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Komunikimi ne cift
  Nga kuklla nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 02-02-2013, 06:54 PM
 2. Konfliktet nė ēift dėmtojnė shėndetin!
  Nga labja nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 09-05-2011, 01:36 PM
 3. Zenkat
  Nga labja nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 40
  Postimi i Fundit: 26-04-2011, 07:39 PM
 4. Njė ēift kėrcen nga 421 metra lartėsi
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-10-2009, 09:51 PM