5 mėnyrat mė tė kėqija pėr tė propozuar pėr martesė !


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 8 prej 8
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  5 mėnyrat mė tė kėqija pėr tė propozuar pėr martesė !

  Receta Gatimi
  Ju ndoshta jeni pėrgatitur pėr tė bėrė hapin e madh nė lidhjen tuaj. Keni marrė nė mėnyrė sekrete, unazėn qė ajo dėshiron (ose jo) dhe hapin e shtuar qė t′i kėrkoni babait tė saj pėr leje.

  Tashmė gjėja e vetme qė ngelet ėshtė propozimi "zyrtar". Duket e lehtė, por t′i propozoni njė femre tė cilėn ju e dashuroni, ėshtė mė e lehtė pėr tu thėnė se pėr tu bėrė. Vite mė parė kur ju po luanit futboll me shokėt tuaj, e dashura juaj po mendonte pėr njė dasmė madhėshtore.

  Mbani mend se pėrralla juaj e propozimit do tė thuhet aq herė nė festa dhe mbledhje familjare sa ju nuk e keni idenė.

  Ju do tė bėni tė pamundurėn pėr tu siguruar qė historia tė jetė sa mė e pėlqyeshme pėr tė dyja palėt. Ndėrsa ju shtrydhni trurin mbi mėnyrat e propozimit mė poshtė jepen pesė gabimet qė duhen shmangur.

  1- Mėnyra elektronike

  Nėse nuk jeni njė ushtar qė po lufton nė njė vend tjetėr ose njė i burgosur qė po shėrben dėnimin pėr disa shkarkime tė kėngėve nė internet nė mėnyrė tė paligjshme, t′i propozoni nėpėrmjet internetit ėshtė njė lėvizje pa takt. Ju dėshironi t′i tregoni asaj se sa vlen ajo pėr ju. Duke vėnė njė shėnim nė murin e Facebook-ut tė saj ose nė mėnyrė rastėsore t′i dėrgoni njė email nuk janė mėnyra tė efektshme pėr tė arritur qėllimin.

  T′i kėrkoni dikujt pėr martesė ėshtė diēka pėr tė cilėn ju dėshironi pėrgjigje direkte. Shumė gjėra mund tė mos shkojnė si duhet kur ju mbėshteteni nė teknologjinė moderne. Bėjini njė nder vetes dhe propozojini ballė pėr ballė.

  2- Nė punėn e saj

  Pėr shumė femra, puna ėshtė njė vend stresues ku ato harxhojnė 40 orė ose mė shumė nė javė, dhe ėshtė vendi i fundit ku ato mund tė ndihen romantike ose sentimentale.

  Paparashikueshmėria e shumicės sė punėve e bėn kėtė njė vend tė rrezikshėm pėr shtrimin e pyetjes sė madhe. Ju ndoshta doni edhe tė evitoni sikletin e kolegėve tė saj nėse pėrgjigja ėshtė jo. Prandaj lini unazėn nė xhep dhe ruajeni pėr njė kohė kur ajo tė mos jetė nė punė.

  3- Nė evente sportive

  Tė gjithė ata qė kanė marrė pjesė nė evente sportive e ka parė kėtė gjė mė parė. Nė kohėn e " pushimit tė lojės" njė shėnim vihet re nė ekranin gjigand dhe kameramani drejtohet tek mashkulli i cili ulet me njėrin gju pėr ti propozuar tė dashurės sė tij.

  Kjo mėnyrė merr notėn zero pėr origjinalitet dhe vė njė presion tė madh tek e dashura juaj. Nėse pėrgjigja ėshtė jo, do tė keni me mijėra njerėz qė do tė qeshin me veprimin tuaj, nė vend qė tė "gllabėroni" krenarinė tuaj pėrpara vetėm njė personi.

  Historitė nė kėto evente, nė tė cilat vajza i thotė "Jo" propozimit, qėndrojnė gjithmonė nė qarkullim.

  4- Nė dasmėn e dikujt tjetėr

  Marrja e kurajos nga shampanja dhe propozimi nė dasmėn e dikujt tjetėr do tė tėrheqė vėmendjen tek ju dhe ēifti i sapomartuar do tė ndihet i lėnė mėnjanė.

  Ata ishin aq tė sjellshėm sa qė ju ftuan juve nė ditėn e tyre tė veēantė - lėrini ta kenė - edhe nėse e dashura juaj kap tufėn e luleve. Mundohuni tė konsideroni se si do tė ndiheshit ju nėse dikush do tė merrte qėndrėn e vėmendjes nė dasmėn tuaj.

  5- Nė momentin e fundit

  Pasi ju e keni lėnė tė kuptojė personin tuaj tė veēantė se martesa ėshtė nė tė ardhmen tuaj si ēift, presioni i pyetjes u bėn ta shtyni unazėn mė thellė nė xhepin tuaj.

  Ndėrsa ju duhet tė propozoni gjithmonė nė mėnyrėn tuaj dhe nė kohėn tuaj, nė fund pyetjet do tė fillojnė tė ngrihen nga ajo dhe mikeshat e saj, nėse prisni gjatė. Angazhimi duhet tė jetė njė surprizė qė tė injektojė njė nivel tė ri lumturie nė jetėn e saj, dhe jo tė bėhet njė gjest si "ishte mė nė fund koha pėr kėtė". Prandaj merrni frymė thellė, bėni njė plan dhe mendoni pėr tė gjitha arsyet pse ju e keni blerė atė unazė.

 2. #2
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  se dija se ka menyra jo te mir per te propozu martes

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  ou , si nuk e dije
  kur ai te propozon per martes kur ty te ka ndodh nje fatkeqsi per shembull , nuk esht menyr dhe koh e gabuar per ta ber ?

 4. #4
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  martesa eshte gje e bukur prandja kurr nuk eshte vende i pa pershtatshem per tet ofru martes.

 5. #5
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  martesa esht gje e bukur , por varen dhe nga vendi , dhe nga meyra , koha ...por mbi te gjitha edhe nga personi motra

 6. #6
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  personi ?sigurisht

 7. #7
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Te verteta

  Mendoj se menyra me e mire eshte kur je vetem me partneren dhe shijon ēdo moment

 8. #8
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Hahah me disa prej tyre kam qeshur

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 53
  Postimi i Fundit: 08-01-2017, 06:55 PM
 2. 25 fjalėkalimet mė tė kėqija tė 2012-es
  Nga vaaldr1n nė forum Siguria Informatike
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 24-09-2013, 04:52 PM
 3. Pėrgjigje: 68
  Postimi i Fundit: 21-03-2012, 09:38 PM
 4. Pesė hakmarrje mė tė kėqija nė bashkėshortėsi
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 25-10-2009, 12:10 PM
 5. Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 27-02-2009, 09:56 PM