Njė test gjaku qė parashikon jetėgjatėsinė


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 8 prej 8
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Njė test gjaku qė parashikon jetėgjatėsinė

  Receta Gatimi  Shkencėtarėt spanjollė kanė shpikur njė test gjaku pėr tė cilin ata thonė se mund tė vlerėsojė se sa kohė keni pėr tė jetuar.

  Life Length, kompania pas projektit, pretendon se testi do t′i japė njerėzve njė ide tė shpejtėsisė me tė cilėn po plaken, dhe njė vlerėsim tė pėrgjithshėm nė lidhje me gjendjen e tyre shėndetėsore.

  Testi qė kushton 700 dollarė, i cili do tė jetė nė dispozicion nė Evropė nė fundin e kėtij viti, mat gjatėsinė e telomereve, qė janė zonat e fundme tė kromozomeve, tė cilat mendohet se janė tė lidhura me jetėgjatėsinė.

  Kritikėt thonė se ky test mund tė ēojė nė diskriminimin e kujdesit shėndetėsor

 2. #2
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Un per vete sdua ta di kur do vdes

 3. #3
  Anėtar i Integruar Maska e Ditixx
  Anėtarėsimi
  Apr 2011
  Postime
  348
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  dhe un nuk do doja ta dija ....pooooor....prap se prapi do e beja kte test!

 4. #4
  i/e rregjistruar 35% Maska e URTESIA
  Anėtarėsimi
  Mar 2011
  Vendndodhja
  aty ku nuk je ti,,,
  Postime
  675
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  9
  as un nuk do provoja nje gje te tille ....

 5. #5
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Po meqe po e thoni ju edhe un ateher

 6. #6
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Mjafton te kesh nje jete te shendetshme dhe testi u be

 7. #7
  Anėtar i Integruar Maska e Ditixx
  Anėtarėsimi
  Apr 2011
  Postime
  348
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Mjafton te kesh nje jete te shendetshme dhe testi u be
  eee e ben teper te lehte ti! Sikur te ishte keshtu: ka shum gjera qe ne nuk i kontrollojme, apo parashikojme, dot qe nuk kan te bejne me kujdesin mbi shendetin tone.

 8. #8
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Pse nuk mund ti kontrollojme? Pirjen e duhanit apo marjuanes?!! Abuzimi e alkolin! Ngrenia e tepruar etj...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Videoklipi i ri i Elvana Gjata - Gjaku Im
  Nga ReniX nė forum Muzika Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 28-04-2012, 09:43 PM
 2. Elvana Gjata, gati klipin per albumin Gjaku im
  Nga vaaldr1n nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 25-04-2012, 04:05 PM
 3. Shtatė problemet mė tė mėdha tė meshkujve pėr tė cilat u vlon gjaku!
  Nga Kliton nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 02-08-2009, 01:11 PM
 4. Mediat kroate: CIA parashikon ndarjen e BE-sė nė 2020
  Nga eugjeni nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 06-06-2009, 11:58 PM
 5. Ekspozimi ne diell mund te rrise jetegjatesine :)
  Nga Altin111 nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 15-01-2008, 12:56 PM