Cilat jane karakteristikat e kompjuterit tuaj te enderrave?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 7 prej 7
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Thumbs up Cilat jane karakteristikat e kompjuterit tuaj te enderrave?

  Receta Gatimi

  Kompjuteri i Enderrave!  Cilat jane karakteristikat qe doni te kishte kompjuteri juaj! Mos thoni shifra marramendese dhe te pa arritshme deri tani - Por pjes kompjuterike te mundshme per tu blere harrojeni Superkompjuterin IBM, Jaguar apo te tjere

  Beni nje liste me:
  Procesorin CPU
  Skedat Video
  Memoria RAM
  Hapesir HardDisk
  Emri Pllakes Meme
  Ushqyesi energjise
  Emri kases (kutis)

  Mund te shtoni ftohesat apo menyren e frohjes.

 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Po ta kisha ate qe ke ti ReniX Dell StudioXPS sdo te doja tjeter

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Reni e ke parasysh kompjterin e RenX shtoj edhe 2 fish parametrat

 4. #4
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25
  Faktikisht se kam menduar ndonjehere,dhe nuk endorroj nje PC me parametra shume te mire,dhe zdi cte them,nuk jam i fiksuar.

 5. #5
  i/e rregjistruar 10% Maska e sir_tiger
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  EARTH
  Postime
  24
  Reputacioni
  0
  CPU: Intel Core i7-975 Extreme Edition Bloomfield 3.33GHz 4 x 256KB L2 Cache 8MB L3 Cache LGA 1366 130W Quad-Core Desktop Processor 1050
  GPU: 2 * ASUS ENGTX590/3DIS/3GD5 GeForce GTX 590 (Fermi) 3072MB 768-bit GDDR5 PCI Express 2.0 x16 HDCP Ready SLI Support Video Card
  RAM: CORSAIR DOMINATOR 16GB (4 x 4GB) 240-Pin DDR3 SDRAM DDR3 1333 Desktop Memory Model CMP16GX3M4A1333C9 (Corsair cooler included)
  HDD: 1 x Seagate Cheetah 15K.5 ST3146855LC 147GB 15000 RPM 16MB Cache SCSI Ultra320 80pin 3.5" Hard + Seagate Barracuda XT ST33000651AS 3TB 7200 RPM 64MB (on Raid 0) + 2 x Western Digital Caviar Green WDBAAY0020HNC-NRSN 2TB 32MB Cache SATA 3.0Gb/s 3.5" Internal Hard Drive (raid 1)
  MOBO: Intel Extreme Series BLKDX58SO LGA 1366 Intel X58 ATX Intel Motherboard 2100
  PSU: PC Power and Cooling Turbo-Cool 1200W Server-grade High Performance SLI CrossFire ready Power Supply 449
  CASE: SILVERSTONE Temjin Series TJ11B-W Black Aluminum ATX Full Tower Computer Case or Thermaltake Level 10 GT Snow Edition VN10006W2N White and Black Steel / Plastic ATX Full Tower Computer Case
  CPU COOLER: CORSAIR H100 (CWCH100) Extreme Performance Liquid CPU Cooler


  E NDERROJ ME NJE SHPI NE PLAZH ose me nje X5 te perdorur

 6. #6
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Haha! Cfare nuk paske fut

 7. #7
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Thumbs up Super-Kompjuteri per 13.333 Euro

  Besoj se ky i tejkalon edhe endrrat

  Ai ka nje CPU 4GHz me 6 berthama dhe 12 Threads, 64 RAM Memorje ne Modus-4 kanalsh, 4. Prozessoret e grafikes per Quad-SLI, SSDs ne 4x Raid-0 te lidhura plus 10TB Hard Disk, 3D Gaming ne 3 TFTs me rezolucion 5760 x 1080 Pixel.

  Video:


+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Cilat jane ato 3 gjera pa te cilat s'dilni dot nga shtepia
  Nga kledii nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 21-07-2013, 08:48 PM
 2. Ja cilat janė 50 ēuditė Shqiptare !!
  Nga labja nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 25
  Postimi i Fundit: 20-03-2012, 11:02 PM
 3. Cilat jane cilesite e lidhjes tuaj perfekte?
  Nga ReniX nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 22-03-2011, 10:21 PM
 4. Lironi Memorien e Kompjuterit tuaj!
  Nga MAJDI nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 09-09-2009, 04:47 PM
 5. Shpejtoni punėn e kompjuterit tuaj
  Nga Sefedini nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 07-06-2009, 04:29 PM

Etiketat pėr kėtė Temė