Zemra e thyer!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 21
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Zemra e thyer!

  Receta Gatimi

  ..... (heshtje)....  - E thyer?

  -....(lot)....

  - Si thyhet zemra?

  - Ti nuk kupton, zemra thyhet, shkatėrrohet, shndėrrohet nė mijėra copėza pa vlerė, kur ajo pjesėza me e rėndėsishme vendos tė tė le, tė braktisi...
  Sa e pafuqishme ndjehesh...!
  Sa kot..!
  Sa vetėm..!
  E braktisur...pa dashuri...me zemėr tė thyer...:
  ...Ti je kaq e dobėt pėr ta ndryshuar, nuk mund tė bėsh asgjė...vetėm tė qash, vajtosh, vuash...

  - Edhe zemra u thye?

  - Nuk kupton...!!!!


  Kuptoj dhe kuptoj mjaft mirė...e kam dhe unė njė zemėr...!

  Nuk jemi tė pashpirt ne qė pėrpiqemi tė bėjmė ''moral'' qė kur dikush ikėn, nuk i’a vlen tė qash e vuash pėr atė, por tė hapėsh sytė, tė shkundėsh pluhurin e sė shkuarės, tė kycesh kujtimet nė njė sirtar me ēelės...dhe tė drejtosh shikimin drejt sfidave tė reja...!

  Kush tė do,nuk tė lė kurrė vetėm, qėndron me ty pranė, pėrherė...! Edhe nėse i duhet tė ikė...Ajo copėz kthehet prapė!

  Nuk jemi egoist ne qė dashurojmė jetėn dhe veten mbi gjithēka!
  Nuk jemi budallenj tė mos kuptojmė dhimbjen dhe vuajtjen e dikujt...thjeshtė kemi njohur njė vuajtje mė tė madhe, njė dhimbje mė tė madhe...e dimė qė ka edhe shumė herė mė keq....shumė...shumė...!
  Nuk jemi bėrė kot kėshtu, tė ēeliktė, tė pathyeshėm, me zemėr tė fortė dhe me shpirt optimist...tė dashuruar pafundėsisht me jetėn dhe ēdo copėz tė saj, tė dashuruar me diellin, me dritėn, me shpresėn dhe buzėqeshjen...!

  Nuk ėshtė rastėsi qė tė jesh njė person jashtė mase pozitiv....!
  Gjithēka e ka njė arsye...
  njė fillim...
  njė zhvilllim...
  dhe ....
  diku atje larg...
  larg...larg...
  njė fund...!

  Nuk jemi ngritur nga njė mėngjes nė tjetrin me dėshirėn e madhe pėr tė qenė Optimist...qė sot e tutje...ajo gota do jetė pėrherė gjysėm plot pėr mua...qė sot e tutje, do dashuroj edhe ēdo pikė shiu...se e di do dalė dielli...qė sot e tutje do dashuroj edhe errėsirėn, se e di qė duke ecur nė tė, do arrij nė dritė...!

  Nuk kemi vendosur me kot tė ecim pėrpara...tė jemi optimist nė shpirt, tė kemi shkėlqim dashurie pėr jetėn nė sy dhe tė kemi tė pikturuar buzėqeshjen mė tė bukur qė mund tė dhurojmė mbi buzė...!

  E keni gabim!!! Gjithēka e ka njė arsye, pse ndodh...!

  Njė shpirt i fortė lind pėrherė pas njė beteje tė fuqishme...!
  Njė zemėr bėhet e ēeliktė, pėrherė pas njė vuajtje tė madhe...!
  Njė karakter i qėndrueshėm formėsohet pėrherė pas stuhive qė tė (pėr)ndjekin...!
  Njė lot pendohet tė dalė, kur e di qė ka vuajtje mė tė mėdha sesa ikja & mbarimi i njė dashurie...!


  Dhe....

  Mos e mendoni qė askush nuk i’u kupton dhe fshiheni e harroheni pas vuajtjes...
  Mos e mendoni qė asnjėri nuk e kupton sa vuan zemra juaj...
  Mos kujtoni se askujt nuk i vjen keq pėr ju...
  Mos kujtoni se nuk prekni zemrėn e dikujt tjetėr kur tė shohin nė gjendjen mė tė keqe tė mundshme, tė vuash...

  - Do dėshironit t'iu mėshironin dhe t'iu linin tė qanit...?!

  Mik i mirė nuk ėshtė ai qė i bie shpatullės tėnde dhe tė le tė qash e vuash pa fund..
  Mik i mirė nuk ėshtė ai qė tė lejon tė mbetesh pre e kujtimeve sė shkuara duke mos pasur asnjė fije shprese pėr tė ardhmen...
  Mik i mirė nuk ėshtė ai qė tė mban ''iso-n'' nė vuajtjen tėnde...
  Mik i mire nuk ėshtė ai qė tė pėrkedhel egon me fjalė tė ėmbla e pėrkėdhelėse...

  Unė njė mik tė tillė, mėshirues...NUK E DUA...!!!!

  Unė dėshiroj njė mik qė tė mė ndihmoj tė mbledh copėzat e zemrės dhe tė rifillojmė t’i ngjyrosim...
  Tė rifillojmė t’i japim formėn qė kishte dhe nė fund ta lyejmė me ndjenja gėzimi, hareje, lumturie, ta ndriēojmė me buzėqeshje dhe grimca optimizmi...!

  Zemra nuk thyhet...ėshtė pjesa jonė mė e fortė...!!!
  Zemra ėshtė copėza jonė qė duron mė shumė...!!!
  Zemra ėshtė copėza pėr tė cilėn duhet tė mos reshtim sė luftuari...!
  Zemra jonė meriton t’a duam dhe ta mbrojmė...!
  Zemra jonė meriton qetėsi dhe buzėqeshje...!

  Mos i’a mohoni vetes lumturinė...
  Mos u mbyllni nė njė guackė tė fortė dhe tė qėndroni e izoluar me kujtimet...!
  Provoni te trokitni lehtas ne muret e guackės suaj...!
  Provoni tė lejoni dritėn tė hyjė nė errėsirėn tuaj...!
  Provoni tė lejoni rrezet e shpresės dhe optimizmit tė ēajnė guackėn..!
  Provoni tė dilni prej saj dhe buzėqeshni fort....!!!

  Njė shans e humbur nuk ėshtė njė jetė e humbur...
  Jeta ėshtė e gjatė me mundėsi plot...!
  Do jetuar nė maksimum ēdo ditė dhe do shijuar ēdo rreze...
  Duhet tė dalim nga guaska e tė provojmė ndjenja tė tjera pėrveē vuajtjes...
  Jeta nis me lot dhe qarje...
  Vazhdojeni me buzėqeshje...!

  Ah po edhe :

  “Mos resht kurrė sė buzėqeshuri,
  ...as kur je i trishtuar
  ...sepse nuk i dihet asnjėherė
  ...DIKUSH MUND TĖ DASHUROHET ME BUZĖQESHJEN TUAJ...!!! “

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Sja uroj njeriut, por fjale te bukura!

 3. #3
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Mos i’a mohoni vetes lumturinė...
  Mos u mbyllni nė njė guackė tė fortė dhe tė qėndroni e izoluar me kujtimet...!
  Provoni te trokitni lehtas ne muret e guackės suaj...!
  Provoni tė lejoni dritėn tė hyjė nė errėsirėn tuaj...!
  Provoni tė lejoni rrezet e shpresės dhe optimizmit tė ēajnė guackėn..!
  Provoni tė dilni prej saj dhe buzėqeshni fort....!!!

  Njė shans e humbur nuk ėshtė njė jetė e humbur...
  Jeta ėshtė e gjatė me mundėsi plot...!
  Do jetuar nė maksimum ēdo ditė dhe do shijuar ēdo rreze...
  Duhet tė dalim nga guaska e tė provojmė ndjenja tė tjera pėrveē vuajtjes...
  Jeta nis me lot dhe qarje...
  Vazhdojeni me buzėqeshje...!

 4. #4
  i/e rregjistruar 35% Maska e albanianboy
  Anėtarėsimi
  May 2011
  Vendndodhja
  Nė mendjen tėnde!
  Postime
  776
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  ahh.. sa fjale te bukura dhe shum prekse.. bravo Erina!

 5. #5
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  keshilla me shum vend...me pelqyen jasht mase !!!
  Do i lexoj sa her te jem e merzitur !

 6. #6
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  owwwwwwwwwww shuuuuuuuuum shuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuummmmmmm bukuur erina bravooo

 7. #7
  I/e Perjashtuar Maska e Berii
  Anėtarėsimi
  May 2011
  Vendndodhja
  n'Matiēan
  Postime
  101
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  XIXX ERINAA fantastike

 8. #8
  I/e Perjashtuar Maska e Berii
  Anėtarėsimi
  May 2011
  Vendndodhja
  n'Matiēan
  Postime
  101
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  A ka mundsi ky forumi me ba naj Garė diqka p.sh ju vajzat me shenu tgjitha nga nje poezi... edhe na djemt me votu se cila asht ma e mira, edhe na djemt me e shku ka nje barcolet e ju vajzat me votu cila ma e mira... ... !!? Ēfarė mendoni ėėė ▒ nje barcolet e shkurter per Erinen

  BeRii: Do dalesh per kafe me mua???
  Erinaa: S’dua kafe, dua Redbull….
  Berii: Me mirė dalim ndo 1 dit tjeter….

 9. #9
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Ore ti kishe ndonje gje me Erinen ti

 10. #10
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  beri , barcaleta duhet te te bej kshu -----> ....jo kshu ---->


 11. #11
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Berii Lexo postimin
  A ka mundsi ky forumi me ba naj Garė diqka p.sh ju vajzat me shenu tgjitha nga nje poezi... edhe na djemt me votu se cila asht ma e mira, edhe na djemt me e shku ka nje barcolet e ju vajzat me votu cila ma e mira... ... !!? Ēfarė mendoni ėėė ▒ nje barcolet e shkurter per Erinen

  BeRii: Do dalesh per kafe me mua???
  Erinaa: S’dua kafe, dua Redbull….

  Berii: Me mirė dalim ndo 1 dit tjeter….
  do dalim do dalim kur te fluturoj gomari :hahaha:

  kjo eshte barcolet se te ben te qeshe me lot

 12. #12
  I/e Perjashtuar Maska e Berii
  Anėtarėsimi
  May 2011
  Vendndodhja
  n'Matiēan
  Postime
  101
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  labe jo barcalet po barcolet

  edhe MAJDI po ti ke ndonje qe Erinen

 13. #13
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Berii Lexo postimin
  labe jo barcalet po barcolet

  edhe MAJDI po ti ke ndonje qe Erinen
  Po ja si thua ti pyete njher Erinen

 14. #14
  I/e Perjashtuar Maska e Berii
  Anėtarėsimi
  May 2011
  Vendndodhja
  n'Matiēan
  Postime
  101
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Okk Erinaa... te pelqekan Fjalt e Urta aaa...
  okk

  1. Ajo qe s'arrihet, duket me e ėmbel...
  2. Ai qė ta ben rrafsh, ka qejf me t'dal koder...
  3. As yjė mos pi, ne krua te pushtetit...
  4. Atė punė qė se bėn dotė vetė, Mos kerko ti gjesh tė metė...
  5. Atje ku thonė se ka dredhza me shum, merr shporten me te vogel...
  6. Bajrami i Vogėl, s'falet para t'Madhit...
  7. Ai qe esht i pasur jep nga teprica, ai qe esht i varfer jep nga zemra...
  8. Ai qe i mbeshtet pemes se madhe, gjenė hije gjithmonė...
  9. Ai qe ka frik edhe kur ka te drejt, kurr nuk fiton...
  10. Ai qe kerrcnohet, rrallėher hakmirret...
  11. Ai qe s'degjon miskojen, s'degjon as tupanin...
  12. Ai qė ngutet, ēdoher vonohet

  12 shkronja emrin & mbiemri im.... 12 fjal te urta per Erinen...

  Erina ndoshta so t'pengonte te t'therrisja ERA...

 15. #15
  I/e Perjashtuar Maska e Berii
  Anėtarėsimi
  May 2011
  Vendndodhja
  n'Matiēan
  Postime
  101
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Maji nuk me intereson nese ke ti diqka me Erinen ose laben ose ate ate atee... okkk

  Me pelqen ky Forum, shoqeria e kti forumi dhe kaq... kupton...!!?

 16. #16
  I/e Perjashtuar Maska e Berii
  Anėtarėsimi
  May 2011
  Vendndodhja
  n'Matiēan
  Postime
  101
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Majdi nuk me intereson nese ke ti diqka me Erinen ose laben ose ate ate atee... okkk

  Me pelqen ky Forum, shoqeria e kti forumi dhe kaq... kupton...!!?

 17. #17
  I/e Perjashtuar Maska e Berii
  Anėtarėsimi
  May 2011
  Vendndodhja
  n'Matiēan
  Postime
  101
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  ta perseris dy her se ndoshta skuptoon

 18. #18
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  he cfar behet ketu!e din se nuk eshte mir te flitet kur nuk eshte personi ne fjal onlaj?

 19. #19
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Mos resht kurrė sė buzėqeshuri,
  ...as kur je i trishtuar
  ...sepse nuk i dihet asnjėherė
  ...DIKUSH MUND TĖ DASHUROHET ME BUZĖQESHJEN TUAJ...!!! “


  shume e bukur kjo!

 20. #20
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
  Mos resht kurrė sė buzėqeshuri,
  ...as kur je i trishtuar
  ...sepse nuk i dihet asnjėherė
  ...DIKUSH MUND TĖ DASHUROHET ME BUZĖQESHJEN TUAJ...!!! “


  shume e bukur kjo!
  tani e pash kete teme

  e bukur kjo

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Zemra
  Nga erinda nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 26-08-2012, 10:39 PM
 2. Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 01-05-2012, 01:23 PM
 3. Do tė ecė 60 ditė nė tel pėr ta thyer rekordin
  Nga MAJDI nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 17-05-2010, 08:13 PM
 4. Njė haker thotė se e ka “thyer” konzolėn e PS3
  Nga MAJDI nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 26-01-2010, 06:58 PM
 5. Kur zemra dridhet ....?
  Nga Enkelejda_24 nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 18-11-2009, 08:37 AM