Lėshohet Fedora 15 Lovelock


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  21

  Post Lėshohet Fedora 15 Lovelock

  Receta Gatimi


  Zhvilluesit e projektit Fedora lajmėruan qė ėshtė lėshuar Fedora 15, verisoni mė i ri i sistemit tė tyre operativ tė lirė dhe tė hapur. Fedora, i quajtur Lovelock, ofron ambientin GNOME 3 pėr desktop, kohė tė pėrmirėsuar pėr instalim pėr sistemin e skedarit Btrfs, raportim mė tė mirė tė lėshimeve, njė troubleshooter mė tė mirė SELinux, menaxhim mė tė mirė tė energjisė dhe ngjeshje mė tė mirė tė fotografive.

  Pėrditėsime tė tjerė janė versioni i fundit i LibreOffice, ku ėshtė kalimi nga OpenOffice.org, shfletuesin e uebit Firefox 4, hapėsirat e fundit punuese plasma KDE (4.6) dhe Xfce 4.8 dhe platformėn pėr mėsim, Sugar .92. Zhvilluesit do tė gjejnė

  Fedora 15 ėshtė i gatshėm pėr shkarkim nga faqja get.fedoraproject.org si imazhe Live CD, DVD ISO dhe formate tė tjerė pėr platformat 32 dhe 64 bitėshe. Ka njė numėr tė spinėve tė gatshėm pėr Fedora 15, duke pėrfshirė KDE, LXDE dhe spinėt Xfce pėr desktop sė bashku me spinėt pėr siguri, dizajn harduerik, dizajn grafik dhe pėr lojėra./pcworldalbanian

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Suksese per kete leshim!

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Un nuk e perdor :S

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Leshohet Firefox 14.0.1
  Nga vaaldr1n nė forum Software - Programe pėr Kompjuter
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-07-2012, 01:59 PM
 2. Fedora core 4
  Nga michele nė forum Sisteme Operative
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 13-05-2011, 09:42 PM
 3. Projekti per Fedora 11
  Nga ReniX nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-02-2009, 05:50 PM
 4. Fedora Core 6 Zod Shkarko
  Nga Lirenti nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 21-05-2007, 11:26 PM
 5. Mbi 2 Milion pėrdorues te Fedora Core 6 (linux)
  Nga ReniX nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 10-04-2007, 05:48 PM