Psikotest - Ēfarė personi jeni?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 14 prej 14
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Psikotest - Ēfarė personi jeni?

  Receta Gatimi

  1. Kur ndiheni mė sė miri?

  a) nė mėngjes

  b) pasdite dhe para mbrėmjes

  c) natėn vonė  2. Kur ecni, ecni...

  a) shumė shpejt, me hapa tė gjatė

  b) relativisht shpejt, me hapa tė vegjėl

  c) jo edhe aq shpejt, me kokėn drejt, duke shikuar pėrpara

  d) jo edhe aq shpejt, kokulur

  e) shumė ngadalė  3. Kur flisni me njerėz

  a) qėndroni duarkryq

  b) shtrėngoni duart

  c) njėrėn ose tė dy duart i mbani mbi ijė

  d) prekni ose shtyni personin me tė cilin flisni

  e) luani me veshin tuaj, prekni mjekrėn ose lėmoni flokėt  4. Kur pushoni, uleni...

  a) gjunjė tė mbledhur, vendosni kėmbėt njėra mbi tjetrėn

  b) kėmbėkryq

  c) kėmbėt i mbani tė shtrira barabartė

  d) njėrėn kėmbė tė shtrirė, tjetra nėn tė

  5. Kur diēka me tė vėrtetė ju zbavit, reagoni

  a) duke qeshur me zė tė lartė

  c) buzėqeshje tė qetė

  d) me njė tė qeshur tė turpshme  6. Kur shkoni

  pėr pije apo nė ndonjė tubim shoqėror...

  a) jeni tė zėshėm gjatė ardhjes, kėshtu qė secili ju vėren

  b) vini tė pavėrejtur dhe shikoni pėrreth duke kėrkuar njerėzit qė i njeh

  c) jeni tė pavėrejtur dhe kujdeseni qė ashtu tė mbetet  7. Jeni tė pėrqendruar nė diēka, jeni me punė, dikush ju ndėrpret, a jeni

  a) tė lumtur shkaku i ndėrprerjes

  b) jeni tė nervozuar pa masė

  c) jeni nė mes

  8. Cila prej ngjyrave

  ju pėlqen?

  a) e kuqe apo e portokalltė

  b) e zezė

  c) e verdhė ose e kaltėr e ndezur

  d) e gjelbra

  e) e kaltėr e mbylltė apo rozė

  f) e bardhė

  g) ngjyrė hiri  9. Gjersa jeni nė shtrat, disa ēaste para se tė flini

  a) rrini tė shtrirė nė shpinė

  b) i shtrirė nė bark

  c) qėndroni nė njėrin krah

  d) kokėn e keni vendosur nė njėrėn dorė

  e) kokėn e keni tė vendosur nėn ēarēaf  10. Shpesh ėndėrroni se...

  a) rrėzoheni

  b) rriheni ose luftoni

  c) kėrkoni dikė apo diēka

  d) qė fluturoni e mė pas rrėzoheni

  e) kryesisht nuk ėndėrroni

  f) ėndrrat gjithmonė janė tė kėndshme pėr ju  Pikėt:

  1. (a) 2 (b) 4 (c) 6

  2. (a) 6 (b) 4 (c) 7 (d) 2 (e) 1

  3. (a) 4 (b) 2 (c) 5 (d) 7 (e) 6

  4. (a) 4 (b) 6 (c) 2 (d) 1

  5. (a) 6 (b) 4 (c) 3 (d) 5 (e) 2

  6. (a) 6 (b) 4 (c) 2

  7. (a) 6 (b) 2 (c) 4

  8. (a) 6 (b) 7 (c) ! 5 (d) 4 (e) 3 (f) 2 (g) 1

  9. (a) 7 (b) 6 (c) 4 (d) 2 (e) 1

  10. (a) 4 (b) 2 (c) 3 (d) 5 (e) 6 (f) 1  E tash i numėroni pikėt

  Mė tepėr se 60 pikė: Tė tjerėt ju shohin si person me tė cilin duhet pasur kujdes, ngase jeni person dominues. Disa ua kanė lakmi dhe kanė dėshirė tė jenė si ju, por nuk kanė shumė besim nė ju dhe nuk dėshirojnė tė futen nė marrėdhėnie mė tė thella.

  51 deri 60 pikė: Tė tjerėt ju shohin si person interesant, me temperament eksplodues, si njė lider natyral qė shumė shpejt sjell vendime, edhe pse jo gjithmonė tė drejta. Ju konsiderojnė si njeri tė guximshėm, tė prirė pėr aventurė. Tė tjerėt kėnaqen nė shoqėrinė tuaj, pėr shkak tė ngazėllimit qė shkaktoni.

  41 deri 50 pikė: Tė tjerėt ju shohin si person direkt, tė gjallė, sharmant, argėtues dhe praktik, qė gjithmonė ėshtė nė qendėr tė vėmendjes, por qė kjo nuk e bėn t’i rritet mendja. Po ashtu, tė tjerėt ju konsiderojnė tė sjellshėm, plot mirėkuptim dhe gjithmonė i gatshėm pėr tė ndihmuar tė tjerėt.

  31 deri 40 pikė: Tė tjerėt ju shohin si person tė arsyeshėm, tė vėmendshėm dhe praktik, tė menēur, tė talentuar, por modest. Nuk jeni njeri qė krijon miqėsi shpejt, por jeni shumė besnikė ndaj miqve qė keni. Ata qė ju njohin e dinė se ju duhet shumėēka qė ta humbni besimin te miqtė, por kur ta humbni besimin, po ashtu duhet tepėr shumė, qė tė jeni nė gjendje tė falni.

  21 deri 30 pika: Miqtė ju konsiderojnė person tė ndėrgjegjshėm dhe pedant. Ju shohin si person tė vėmendshėm, si dikė qė punon qetė dhe me kujdes. Ata do tė befasoheshin sikur ju tė reagonit me impulsivitet, meqė nga ju presin qė ēdo gjė ta analizoni mirė e mirė.

  Mė pak se 21 pikė: Tė tjerėt ju konsiderojnė tė turpshėm, nervoz, person tė pavendosur, i cili gjithmonė kėrkon qė tė tjerėt tė vendosin dhe i cili nuk dėshiron qė tė pėrzihet nė asgjė. Pėr tė tjerėt ju jeni njė person vazhdimisht i shqetėsuar, i cili sheh probleme qė nuk ekzistojnė fare. Disa tė tjerė ju konsiderojnė tė mėrzitshėm. Vetėm ata qė ju njohin mirė, e dinė se ju nuk jeni i tillė.

 2. #2
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  1-b=4
  2-c=7
  3-b=2
  4-d=1
  5-a=6
  6-b=4
  7-c=4
  8-f=2
  9-b=6
  10-c=3

  Totali=39 PIK


  31 deri 40 pikė: Tė tjerėt ju shohin si person tė arsyeshėm, tė vėmendshėm dhe praktik, tė menēur, tė talentuar, por modest. Nuk jeni njeri qė krijon miqėsi shpejt, por jeni shumė besnikė ndaj miqve qė keni. Ata qė ju njohin e dinė se ju duhet shumėēka qė ta humbni besimin te miqtė, por kur ta humbni besimin, po ashtu duhet tepėr shumė, qė tė jeni nė gjendje tė falni.

  SHUM I VERTET KY REZULATAT FIKS

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  1-a
  2-c
  3-e
  4-c
  5-a
  6-a
  7-b
  8-f
  9-c
  10-e

  gjithsej 43 pik


  41 deri 50 pikė: Tė tjerėt ju shohin si person direkt, tė gjallė, sharmant, argėtues dhe praktik, qė gjithmonė ėshtė nė qendėr tė vėmendjes, por qė kjo nuk e bėn t’i rritet mendja. Po ashtu, tė tjerėt ju konsiderojnė tė sjellshėm, plot mirėkuptim dhe gjithmonė i gatshėm pėr tė ndihmuar tė tjerėt.

  Shum po shuuum i vertet !!! ...gjithnje me dalin kto lloj testesh !!!

 4. #4
  i/e rregjistruar 20% Maska e DMXhea
  Anėtarėsimi
  Apr 2011
  Vendndodhja
  Vlore
  Postime
  150
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  9
  1-b
  2-d
  3-b
  4-a
  5-a
  6-b
  7-b
  8-f
  9-c
  10-a

  Gjithsej 34 pike!

  31 deri 40 pikė: Tė tjerėt ju shohin si person tė arsyeshėm, tė vėmendshėm dhe praktik, tė menēur, tė talentuar, por modest. Nuk jeni njeri qė krijon miqėsi shpejt, por jeni shumė besnikė ndaj miqve qė keni. Ata qė ju njohin e dinė se ju duhet shumėēka qė ta humbni besimin te miqtė, por kur ta humbni besimin, po ashtu duhet tepėr shumė, qė tė jeni nė gjendje tė falni.

  Shumeee fare e vertet!! Nje pershkrim per veten time, nqs doni te me njihni me mire

 5. #5
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga DMXhea Lexo postimin
  1-b
  2-d
  3-b
  4-a
  5-a
  6-b
  7-b
  8-f
  9-c
  10-a

  Gjithsej 34 pike!

  31 deri 40 pikė: Tė tjerėt ju shohin si person tė arsyeshėm, tė vėmendshėm dhe praktik, tė menēur, tė talentuar, por modest. Nuk jeni njeri qė krijon miqėsi shpejt, por jeni shumė besnikė ndaj miqve qė keni. Ata qė ju njohin e dinė se ju duhet shumėēka qė ta humbni besimin te miqtė, por kur ta humbni besimin, po ashtu duhet tepėr shumė, qė tė jeni nė gjendje tė falni.

  Shumeee fare e vertet!! Nje pershkrim per veten time, nqs doni te me njihni me mire

  mossssss edhe ketu ne te dua ngjasokemi : moj mos jemi motra ne e nuk e dim dua ta pys mamin un
  :

 6. #6
  i/e rregjistruar 20% Maska e DMXhea
  Anėtarėsimi
  Apr 2011
  Vendndodhja
  Vlore
  Postime
  150
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  9
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin

  mossssss edhe ketu ne te dua ngjasokemi : moj mos jemi motra ne e nuk e dim dua ta pys mamin un
  :
  hahahahahaha ku i dihet ... me jep nje qime floku te vete te bej analizat e ADN-se

 7. #7
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga DMXhea Lexo postimin
  hahahahahaha ku i dihet ... me jep nje qime floku te vete te bej analizat e ADN-se
  ama mos me thuj se edhe ti lexon shtypin ne wc?nese kjo del e sakt urgjentish do bejm testin

 8. #8
  i/e rregjistruar 20% Maska e DMXhea
  Anėtarėsimi
  Apr 2011
  Vendndodhja
  Vlore
  Postime
  150
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  9
  hmm kte jo.... po mos me thuaj qe ti i kreh floket me kreher se atehere po ska dyshim qe jemi motra

 9. #9
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Ii dyshim ketu rasti mbete i hapur per seancen tjeter me ,,kreher,, jo me gishta i krehi floket un ahah 10. #10
  i/e rregjistruar 20% Maska e DMXhea
  Anėtarėsimi
  Apr 2011
  Vendndodhja
  Vlore
  Postime
  150
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  9
  mesa duket jo, s'qenkemi motra do ishim ber 3 motra

 11. #11
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Te jesh i ngjashem me dike , sdo me then qe ke lidhje gjaku ...ka motra psh qe sngjajn fareee po fareeee nga tipi..si un dhe Dmxhea...
  shikoni mos jeni shpirtra binjak .........

 12. #12
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  rasti mbete i hapur per ne seancen tjeter thash

 13. #13
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  Te jesh i ngjashem me dike , sdo me then qe ke lidhje gjaku ...ka motra psh qe sngjajn fareee po fareeee nga tipi..si un dhe Dmxhea...
  shikoni mos jeni shpirtra binjak .........
  ka mundesi o Demxhea je goc ti se un po se mos po ngatrrojm gjinin ne si maqok i labes pastaj

 14. #14
  i/e rregjistruar 20% Maska e DMXhea
  Anėtarėsimi
  Apr 2011
  Vendndodhja
  Vlore
  Postime
  150
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  9
  haha goc jam po gaboi labja ne shprehje "shpirtra binjak" - te ngjashme

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Per ēfare jeni me shum krenar?
  Nga artenis nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 23
  Postimi i Fundit: 22-07-2013, 08:24 PM
 2. Cfare po beni o njerez..ku jeni?
  Nga erinda nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 80
  Postimi i Fundit: 23-03-2012, 08:21 PM
 3. Psikotest - Ēfarė personi jeni?
  Nga labja nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 11-02-2012, 12:38 PM
 4. Cfare personaliteti jeni ne baze te grupit te gjakut
  Nga kuklla nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 15-02-2009, 11:06 PM
 5. Shikoni cfare ben ky personi
  Nga EMAUS nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 15-07-2008, 12:04 AM