Shprehje


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 23
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Shprehje

  Receta Gatimi

  Gjej kohė


  Gjej kohė pėr tė punuar – ky ėshtė ēmimi i suksesit. As nė fjalor, fjala sukses nuk gjendet para fjalės: punė!
  Gjej kohė pėr tė menduar, mendimi ėshtė burim i forcės;
  Gjej kohė pėr tė luajtur, loja ėshtė rinim, fshehtėsi e rinisė;
  Gjej kohė pėr tė lexuar – leximi ėshtė themeli i tė gjitha dijeve.
  Gjej kohė pėr t’u kėnaqur me ata qė i do e tė duan – dashuria ėshtė rruga mė e sigurt pėr tė prekur lumturinė;
  Gjej kohė pėr tė ėndrruar – ėndrra e madhe ėshtė rrugė qė tė lidh me yllin tėnd;
  Gjej kohė tė dashurosh dhe tė tė dashurojnė, kjo ėshtė privilegjė hyjnore;
  Gjej kohė tė vėshtrosh tė gjitha lėvizjet nė natyrė, dita ėshtė tepėr e shkurtė pėr vetmi;
  Gjej kohė pėr tė qeshur – e qeshura ėshtė muzika e shpirtit

 2. #2
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  ~Njė profesor nė njė leksion tė eugjenizmit i pyeti studentėt e mjekėsisė:
  -Ēfarė do t’i kėshillonit njė ēifti tė pamartuar
  qė pret njė fėmijė, ku burri ėshtė i paqėndrueshėm mendėrisht dhe gruaja
  ka depresion nė njė nivel tė avancuar? Tė gjithė studentėt ishin nė njė mendim: -Ndėrprerja e shtatzanisė ėshtė zgjidhja mė e mirė. Profesori u
  pėrgjigj:-Ju sapo vratė Bethovenin

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  I kėrkova Zotit forcė, Ai mė dha vėshtirėsi pėr tė mė forcuar. I kėrkova Zotit zgjuarsi, Ai mė dha probleme pėr t’i zgjidhur..
  I kėrkova Zotit guxim, Ai mė dha rreziqe pėr ti kaluar.. I kėrkova Zotit durim, Ai mė dha situata ku duhej tė prisja.. I kėrkova Zotit dashuri, Ai mė dha njerėz nė nevojė pėr ti ndihmuar.. I kėrkova Zotit ndere, Ai me dha mundėsi.. I kėrkova Zotit gjithēka pėr tė shijuar jetėn, Ai mė dha jetėn pėr tė shijuar gjithēka… Nuk mora asgjė nga ato qė doja, por mora gjithēka qė kisha nevojė…!

 4. #4
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Ndalu pak-Mos u trishto, nėse je i varfer! Tė tjeret rreth teje janė tė mbytur nė borxhe..
  …Nėse s’ke mjet transporti,dikush nuk ka as kėmbė..

  Nėse ankohesh nga njė dhimbje, shiko tė tjerėt qė janė tė lidhur mbi krevate me vite tė tėra..

  Nėse ke humbur njeri, ka njerez qe s’kanė askėnd!

  Ndaj mblidh forcat e jeto me ato c’ka ti ke..!!!

 5. #5
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Kam mėsuar se sa mė shumė jep aq mė pak merr…
  Kam mėsuar se bota rrotullohet.
  Kam mėsuar se atėherė kur nuk e pret, jeta jote mund tė ndryshojė.
  Kam mėsuar se ato qė vlejnė nė tė vėrtetė nė jetė janė veprat, sepse fjalėt i merr era.
  Kam mėsuar se janė detajet ato qė bėjnė diferencėn.
  Kam mėsuar se koha i shėron plagėt, por nuk i fshin kurrė ato.

 6. #6
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Histori domethense:Njė fėmijė pyet nėnėn e tij: – Pse po qan?

  - Sepse jam grua, pėrgjigjet ajo.

  - Nuk tė kuptoj, i thotė fėmija.

  E ėma e pėrqafon fort dhe i thotė: – Nuk do ta kuptosh kurrė!

  Mė vonė fėmija pyet tė atin: – Pse qan mami?

  - Tė gjithė gratė qajnė pa asnjė arsye, kėto fjalė i tha babai.

  Mė pas femija u rrit e pyeti zotin: – Zot,i pse gratė qajnė kaq lehtė?

  E ai i pergjigjet: – Kur e krijova, gruaja duhet tė ishte e veēantė. I dhashė supe mjaftueshėm tė forta pėr tė mbajtur nė tė barrėn e botės, dhe mjaftueshėm tė buta pėr ti bėrė tė rehatshme. I dhashė forcė pėr tė dhuruar jetė, pėr tė pranuar refuzimin qė shpesh i vjen nga fėmijėt e saj. I dhashė forcė pėr tė vazhduar kur gjithė tė tjerėt e braktisin. Forcėn pėr tu kujdesur pėr familjen e saj duke mos menduar pėr semundjen dhe lodhjen. I dhashė forcė pėr tė duruar miqtė nė dobėsitė e tyre, dhe pėr ti qėndruar atyre pranė. I dhashė lotė qė ti derdhė sa herė tė ketė nevojė. Shiko biri im, bukuria e njė gruaje nuk ėshtė gjithmonė tek rrobat qė ajo vesh, nė fytyrėn ose flokėt e saj. Bukuria e njė gruaje ėshtė nė sytė e saj. Ato jan porta pėr tė hyrė nė zemrėn e saj, ėshtė porta ku banon dashuria. Dhe shpesh me lotėt ja shikon zemren..

 7. #7
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Kjo ėshtė shoqėria…


  Kur ti ke nevojė pėr dikė dhe ai tė gjendet pranė pa ndonjė interes.
  Kur tė shikon tė merzitur dhe mundohet me shumė mėnyra qė tė tė kthejė buzėqeshjen.
  Kur tė jep gjithēka nė kėmbim tė asgjėje.
  Kur tė dhuron njė pėrqafim pėr tė tė treguar qė asnjėherė nuk do tė jesh vetėm.
  Kur tė dėgjon deri nė fund edhe nėse ėshtė pa interes.
  Kur tė thotė kam nevojė pėr ty se do tė kesh nevojė pėr mua.

 8. #8
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Kam mėsuar se…
  Dashuria lėndon atėhere kur ti nuk e pret.
  Gjerat e bukura nuk zgjasin pėrgjithnjė.
  Tė ėndėrrosh ėshtė mė mirė se tė jetosh.
  Ka ėndrra tė cilat nuk bėhen kurrė realitet.
  Njė njeri sado i mirė qė tė jetė, herėt ose vonė do tė lėndohet.
  Ēdo gjė fillon pėr tė pasur njė fund.
  Puthjet nuk janė kontrata.
  Fjalėt nuk janė premtime.

 9. #9
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Mos thuaj nuk kam kohė…  Gjej kohė tė shkosh tė takosh gjyshėrit qė mezi presin tė tė pėrqafojnė. Beje sot se nesėr ndoshta ato nuk do tė jenė mė.
  Gjej kohė tė mendosh pėr veten tėnde. Bėje sot se ndoshta nesėr do tė duhet tė mendosh pėr dikė tjetėr.
  Gjej kohė tė luash si tė ishe njė fėmijė. Bėje sot sepse nesėr mund tė jesh ti lodra e femijėve tė tu.
  Gjej kohė tė duash tė tjerėt. Bėje sot sepse nesėr dikush do tė jetė lodhur nga mos dashuria jote dhe mund tė largohet.
  Gjej kohė tė lexosh sa mė shumė faqe tė njė libri. Bėje sot sepse nesėr do tė jesh e zėnė me punė dhe nuk do tė mundesh as tė hapėsh njė libėr.
  Gjej kohė tė mėsosh ēdo gjė tė re qė tė ofrohet. Bėje sot sepse nesėr do tė nevojiten dhe nuk do ti dish ti bėsh.
  Gjej kohė tė buzėqeshėsh sa mė shumė tė jetė e mundur. Bėje sot sepse nesėr nuk do tė mundesh tė gjesh njė arsye pėr ta bėrė.
  Gjej kohė tė tregosh se je mik, vajzė, djalė, motėr, vėlla shembullor. Bėje sot sepse nesėr ndoshta do tė duhet tė bėsh role tė tjera dhe nuk do mundesh ti pėrballosh.
  Gjej kohė tė jesh i/e lumtur. Bėje sot sepse nesėr ndoshta lumturisė mund t’ia zėrė vendin njė trishtim i lehtė.
  Gjej kohė tė bėsh gjerat e duhura dhe ato qe do ti. Mos thuaj nuk kam kohė se genjen.

 10. #10
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Dhuroja zemrėn tėnde vetėm dikujt qė nuk do tė harrojė asnjėherė sa me fat ėshtė qė e ka atė . . . !!


 11. #11
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  KUr eshte koha me e e pershtatshme ti thuash dikujt qe e do???
  perpara se dikush tjeter ta bej,,,,,,


 12. #12
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Mos resht se dashuruari pavarsisht sa absurde te duket dashuria.Dhuro perqafime.Beji te tjeret te qeshin edhe kur ne syte e tu ka lot,Udheto sa her qe te jepet mundesia,Ndiqe endrat e tua,Te vetmet limite qe ekzistojn jane ato qe ti i vendos vetes !!!

 13. #13
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Study…stud…stu…st…s…sl…sle…slee…sleep

 14. #14
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Vlera e kohes  Pėr tė kuptuar vlerėn e njė viti, pyet njė student qė ka humbur njė vit nė shkollė.
  Pėr tė kuptuar vlerėn e njė muaji, pyet njė nėnė qe ka lindur para kohe.
  Pėr tė kuptuar vlerėn e njė jave, pyet botuesin e njė tė pėrjavshmeje.
  Pėr tė kuptuar vlerėn e njė ore, pyet dy tė dashuruar qė presin tė takohen.
  Pėr tė kuptuar vlerėn e njė minuti, pyet dikė qė sapo ka humbur trenin.
  Pėr tė kuptuar vlerėn e njė sekonde, pyet dikė qė sapo ka shpėtuar nga njė aksident.
  Pėr tė kuptuar vlerėn e njė tė miljonten e sekondit, pyet njė atlet qė ka fituar medaljen e argjendtė nė Olimpjadė
  . Jepi vlere ēdo momenti qė jeton, dhe jepi akoma mė vlerė nėse e ndan me njė njeri tė veēantė, aq special sa ti dedikosh kohėn tėnde dhe kujto qė koha nuk pret asnjė…!!

 15. #15
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  shume te bukura!

  Gjeja me e mire qe mund te beje nje burre per femijet e tij,eshte te doje nenen e tyre.

  Dashuria eshte nga ato gjera te pakta qe nuk mund ti jepet kujdo.

  Zemra e gruas eshte si nje vegel muzikore qe varet nga ai qe i bie.

 16. #16
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  shuuuume te bukura qe te gjitha me pelqyen shum

 17. #17
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  kjo me pelqeu shum!!!
  zemrat.jpg

 18. #18
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Pas ēdo tė keqeje fshihet njė e mirė..!!

  Nėse tė befason njė fat i keq,
  gjithmonė shih
  nga ana e dritės sė tij.
  Nėse dikush tė ofron njė gotė
  me lėng limoni tė thartė,
  shtoji njė lugė sheqer.
  Nėse tė dhurohet njė gjarpėr,
  merri lėkurėn e shtrenjtė
  dhe hidhe mėnjanė pjesėn tjetėr.
  Nėse tė pickon akrepi,
  dije se tė rrit imunitetin
  ndaj helmit tė gjarpėrinjve.
  Ku i dihet, mund ta urreni diēka,
  por qė ėshtė nė dobinė tuaj.
  Njėri ishte optimist
  kurse tjetri pesimist.
  Kur hynė nė qeli,
  tė dy rendėn drejt dritares
  pėr tė parė ē’bėhej jashtė.
  Optimisti ia hodhi sytė
  yjeve dhe qeshi.
  Kurse pesimisti ia hodhi
  sytė baltės sė rrugėve
  dhe shpėrtheu nė tė qara.
  Tė keqen shihe nga ana tjetėr,
  pasi nuk ka tė keqe absolute.
  Pas ēdo tė keqeje
  fshihet njė e mirė,
  pėrfitim apo shpėrblim.

 19. #19
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  wa sa me pelqeu kjoo....
  Vajzat jane si mollat…. Me te mirat jane ne maje te pemes.. .Djemte nuk duane te arrijne te mirat ne maje se kane frike se rrezohen…. Atehere i ngelin mollat e rena ne toke,qe nuk jane shume te mira por te pakten merren lehte.. .Keshtu qe mollat e mire mendojne se dicka po shkon gabim,kur ne realitet ato jane perfekte…. Thjeshte duhet te presin per njeriun e guximshem qe nuk ka frike te ngjitet ne maje te pemes !!!

 20. #20
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Kur i bertet femres, ka nje tjeter mashkull qe deshiron t’i flase lehte ne vesh. Kur e nenshtron, e ofendon,e nenvlerson femren ka nje tjeter qe i propozon ne menyre delikate. Kur e ben te qaje, ekziston tjetri qe i kthen buzqeshjen! “Femren duhet ta trajtosh si nje mbretereshe, nese s’do qe dikush tjeter ta beje para teje”

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit