Top-Link me IPKO


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 7 prej 7
 1. #1
  i/e rregjistruar Maska e maxhuni
  Anėtarėsimi
  Jun 2011
  Postime
  3
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Top-Link me IPKO

  Receta Gatimi

  Si muna me konfiguru nje modem te tipit Top-Link Router e kam rrjetin me ipko me modem Sceintific Atlanta e shfrytezoj rrjeitn e 15 eurove dmth 1mb/s keshtu qe a munu mem nimu si muna me ba qe modemi i ipkos me konfiguru me kete top - link

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Per konfigurimin e Modemit, mjafton te kontaktosh suportin e IPKO.

 3. #3
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  2
  Reputacioni
  13
  Mire te tha Renix duhet ti kontaktosh te Ipkos sepse edhe une e kam rrjetin me Ipko, mesa di une qe nga modemi rregjistrohet Username i internetit ne menyre qe te mos vidhet rrjeti leht..!!.

 4. #4
  i/e rregjistruar Maska e maxhuni
  Anėtarėsimi
  Jun 2011
  Postime
  3
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  po mir a ben pak ma detalisht qysh bahet kjo pun un e kam routerin top-link tash kur po elidhi po ja dha ato 192.168.1.1 edhe admin admin po ja baj
  krejt po e baj me pppoe po mir perseri spo ben ndonje ide qysh behet me detajisht

 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Maxhuni, ēdo ISP ka nje menyre te ndryshme konfigurimi.
  Ndonjeher nevojitet nje username dhe fjalekalim ndonjeher tjeter vetem nr telefonit dhe ndonjehere asgje, keshtu ne ju keshilluam te kontaktoni Ipko.

 6. #6
  i/e rregjistruar Maska e maxhuni
  Anėtarėsimi
  Jun 2011
  Postime
  3
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  o me njoftu IPKO normal qe ste tregon asgje se si konvenon ti me pas router kur i ka routerat te vet i shet 50 euro keshtu qe asnje info ste jep per kete gje

 7. #7
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  2
  Reputacioni
  13
  a mo me sa di une duhet me regjistru modemin me userName !!!? jane disa shifra prapa modemit me emrin MAC:,, edhe ma kryesorja eshte A e pranon a nuk e pranon qat modem?.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. IPKO sjellė TV edhe nė pajisje mobile
  Nga vaaldr1n nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 26-02-2013, 10:01 PM
 2. IPKO liron pėr 60 pėr qind ēmimet e Televizionit Kabllor pėr biznese
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-11-2010, 12:33 AM
 3. IPKO mė i liri pėr roaming
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-08-2010, 02:04 PM
 4. Ipko 50 MB Internet Falas ne telefonat celular
  Nga gjendar nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 05-08-2010, 10:34 PM
 5. Ipko 50 MB Internet falas ne mobil
  Nga gjendar nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 16-07-2010, 08:13 PM