Zeri i partnerit zbulon tradhtine


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 10 prej 10
 1. #1
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11

  Zeri i partnerit zbulon tradhtine

  Receta Gatimi

  Femrat besojnė se sa mė i qetė qė ėshtė zėri i mashkullit, aq mė e madhe ėshtė mundėsia qė tė tradhtojė. Nga ana tjetėr, meshkujt besojnė se femrat e zhurmshme janė mė tė prira ndaj tradhtisė.
  Njė studim i publikuar sė fundmi, ka analizuar lidhshmėrinė ndėrmjet zėrit tė njerėzve dhe prirjes sė tyre pėr tė tradhtuar, si dhe ndikimin e zėrit nė zgjedhjen e partnerėve.
  Sa i pėrket strategjisė seksuale, ėshtė zbuluar se edhe meshkujt edhe femrat e shfrytėzojnė zėrin si paralajmėrim pėr tradhti nė tė ardhmen.
  Kėshtu, zėri atraktiv- i ulėt te meshkujt dhe i lartė te femrat- nė mėnyrė potenciale zbulon tradhtinė, thonė autorėt e studimit.
  Sipas tyre, meshkujt me nivele mė tė larta tė testosteronit, kanė tone mė tė ulėta tė zėrit, ndėrsa femrat me nivel tė lartė tė estrogjenit kanė nivel mė tė lartė tė zėrit.
  Nivelet e larta tė kėtyre hormoneve janė tė lidhur me tradhtinė, ndėrsa tė dhėnat nga ky studim zbulojnė se personat me kėto zėra janė tė vetėdijshėm pėr kėtė fakt dhe shpesh e shfrytėzojnė kėtė nė kėrkim tė partnerėve tė rinj.

 2. #2
  i/e rregjistruar Maska e elix
  Anėtarėsimi
  Nov 2011
  Vendndodhja
  Oberhausen
  Postime
  5
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Interesant, pėr zėrin nuk kam lexuar ndonjėherė por pėr sjelljet ndryshe po. megjithate unė mendoj se tradhėtia nė njė marėdhėnie mund tė jetė edhe e tashėguar gjenetikishtė.

 3. #3
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga elix Lexo postimin
  Interesant, pėr zėrin nuk kam lexuar ndonjėherė por pėr sjelljet ndryshe po. megjithate unė mendoj se tradhėtia nė njė marėdhėnie mund tė jetė edhe e tashėguar gjenetikishtė.
  po he re thuaje


  ... sa here ja kame thene kesaj times "NUK E KAM FAJIN UNE" keshtu linda

  qe te mos kemi keqkuptime, meshkujt e kane te trasheguar jo femrat ;p

 4. #4
  i/e rregjistruar Maska e elix
  Anėtarėsimi
  Nov 2011
  Vendndodhja
  Oberhausen
  Postime
  5
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga UDEK Lexo postimin
  po he re thuaje


  ... sa here ja kame thene kesaj times "NUK E KAM FAJIN UNE" keshtu linda

  qe te mos kemi keqkuptime, meshkujt e kane te trasheguar jo femrat ;p

  Meshkujt e vlerėsojnė "tradhėti" vetėm nėse ajo ndodhė nga ana e gruas. Meshkujt nuk mendojnė se tradhėtojnė. Nėse e bėjnė ate, atėherė ata mendojnė se vetėm "njė aferė dashurie" kan bėrė.
  Shumica edhe nuk e dinė kur fillon tradhėtia.
  Tradhėtia fillon me mendimin pėr dikė tjetėr.

 5. #5
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  mbase esht e vertet kjo gje
  por , them se per te dalluar nje tradheti nuk esht nevoja ti degjosh zerin......
  them se ndihet , nga ftohtesia , largesia e partnerit....ndryshimet ne sjellje , ne puthje etj
  (mos e ndjefsha kurr kte ndjesi )

 6. #6
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  deri tani jeta ka vertetuar qe mashkulli tradheton me "koken" poshte kurse femra me koken lart

  prandaj mashkulli shume here mund te tradhetoj por prape ne baze vjen , tek gruaja
  kurse femra veshtire tradheton por kur (i futet idea) tradheton s'ka kthim  ...pastaj po ja bere (pothuajse) te gjitha femres ose mashkullit ska pse ne kerkoje "plerave"

 7. #7
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga UDEK Lexo postimin
  prandaj mashkulli shume here mund te tradhetoj por prape ne baze vjen , tek gruaja
  vjen prap ne baz ? ta shikoj ne enderr bazen ai
  tradhetia ska falje !

 8. #8
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  @labja ne teori mbase por praktika (jeta) verteton te kunderten (shumica e rasteve)


  ty labe mos e ca koken se s'ka per te ndodhur kure,

  ...se me labin dhe djalli ka frike ;p

 9. #9
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  po dhe te me ndodhi do e mirpres

  kur lindi labi djalli tha " shyqyr se srrihej vetem "

  them se sa do e madhe te jet dashuria ,ai person te peshtiret !! ska falje....as shpjegim sdo kerkoja..cdo gje merr fund! ( nrm qe ne teori flas se se kam prov e mos e provofshaa kurr )

 10. #10
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  ahu gjith keto zbulim se dim ciles ti besojm(vetem atyre te mirave me mir )

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Kujdes me zgjedhjen e partnerit
  Nga Kliton nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 05-03-2013, 09:50 PM
 2. Pse femrat e falin tradhtinė
  Nga Kliton nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 12-02-2012, 04:32 PM
 3. Dhuratat qė nuk duhet ti blini partnerit
  Nga Erinaa nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 29-12-2011, 01:37 PM
 4. Kapėrceni’ tradhtinė
  Nga Erinaa nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-11-2011, 10:58 AM
 5. Pse zeri i njerezve pergjumesh ndryshon?
  Nga ReniX nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 17-02-2008, 07:06 AM