Do t'i takojmė alienėt nė vitin 2031


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 17 prej 17
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Do t'i takojmė alienėt nė vitin 2031

  Receta Gatimi  Prej kohėsh njeriu ėshtė i bindur se nuk ėshtė i vetėm nė hapėsirė.Disa teori thonė se raca njerėzore ėshtė njė variacion i jetės jashtėtokėsore, qė ka lulėzuar nė Tokė si koloni.

  Njė teori tjetėr ėshtė se alienėt janė mes nesh tė kamufluar si qėnie njerėzore nė pritje tė ditės sė tyre.

  Studimet e niveleve tė ndryshme po pėrqendrohen nė formėn e jetės aliene. NASA nė njė komunikatė njofton pėr njė bakter qė eshte nė gjendje qė tė jetoje nė situata ekstreme. Bėhet fjalė pėr njė formė jete jashtėtokėsore.

  Ndėrkohė, teoria e fundit e shkencėtarit rus Andreu Finkelstein, thotė se nė vitin 2031 do tė takohemi me jetėn jashtėtokėsore. Duhen pikėrisht edhe 20 vjet. Sipas Finkelstein, 10 pėrqind e planeteve nė sistemet diellore tė galaksisė kanė kushte tė ngjashme me ato nė Tokė, gjė qė e bėn prezencėn e jetės tė mundshme.Studiuesi thotė se "kushėrinjtė" tanė kanė formė fizike tė ngjashme, por lekurė mė ngjyrė tė ndryshme.

  Po pėrse pas 20 vjetėsh dhe jo mė parė? Qė prej vitit 1960 studiuesit rusė kanė tentuar tė cojnė mesazhe nė kozmos, pėr tė pikasur forma jete alienėsh. Pas 20 vjetėsh, mundėsitė teknologjike do tė jenė tė tilla qė edhe format e jetės tepėr tė largėta tė kapin mesazhet tona.

 2. #2
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  hahah e madhe kjo ,,kusherinjat tan ,, hahhah

 3. #3
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25
  Fiksim fare kam ti takoj

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Ishalla na japin ndonje dor per problemet e pa zgjidhura

 5. #5
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25
  Mendohet dhe flitet sa do te na tregojn ndonje video me gjith ecurin e tokes,ardhjen e krishtit ne toke dhe co gje tjeter ,sepse Alienet mendohet sa kane zbritur ne toke shume para krishtit,ose do na shfarosin fare,per te jetuar ato ne planetin tone,pasi planeti tyre po merr fund,si cdo planet qe ka dhe fundin e tij.

 6. #6
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Klitono ftoj per kafe

 7. #7
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  ca jan kto budallalliqe , su besoj fare
  esht thj nje teori e radhes !!

 8. #8
  i/e rregjistruar 35% Maska e albanianboy
  Anėtarėsimi
  May 2011
  Vendndodhja
  Nė mendjen tėnde!
  Postime
  776
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  ca jan kto budallalliqe , su besoj fare
  esht thj nje teori e radhes !!

 9. #9
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  uuuuuuuuuu .. jam dakort dhe un me laben o.O

 10. #10
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  po mos u frikosni se ata jan kusherinjat tan hahhah

 11. #11
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  HAhaha i gjeti kushurinjt Erina

 12. #12
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  HAhaha i gjeti kushurinjt Erina

  po aty shkrun per kusherinjet e gjith njerzimit jo vetem te mit majdi , shiko se me duket edhe komshiu yt eshte aty

 13. #13
  Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  678
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  9
  HAHHAAHA ...LOL CFAR DO DEGJOJM ME !!!!!!!!!
  KJO NUK ESHTE E DREJT > : ( ,
  PSE TE VIJN ATO TE NE DHE PSE MOS TE SHKOJM NE TE PLANETI ATYRE PERPARA ????

 14. #14
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga bessy Lexo postimin
  HAHHAAHA ...LOL CFAR DO DEGJOJM ME !!!!!!!!!
  KJO NUK ESHTE E DREJT > : ( ,
  PSE TE VIJN ATO TE NE DHE PSE MOS TE SHKOJM NE TE PLANETI ATYRE PERPARA ????
  Epo ja icik si te turpshem ata , keshtu qe do vemi ne te paret

 15. #15
  i/e rregjistruar 35% Maska e alfa1993
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Vendndodhja
  Shkoder
  Postime
  869
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  MEndoj dhe besoj se dicka e madhe ekziston, ajo gje qe krijoj token ,por tash me del nje pyetje tjetė:Kush e krijoj ate(zotin/allahun?

 16. #16
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  2
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga alfa1993 Lexo postimin
  MEndoj dhe besoj se dicka e madhe ekziston, ajo gje qe krijoj token ,por tash me del nje pyetje tjetė:Kush e krijoj ate(zotin/allahun?
  Cka mendon ti per kete... thuaje.

 17. #17
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  2
  Reputacioni
  13
  ops.. hajde perhajr kta jon kusherinjt tan, Erina kta zakonisht ness-caffe pijn

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Itali, gruaja tregon se si bėri 20 fėmijė me alienėt
  Nga labja nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 29-08-2011, 12:14 AM
 2. Alienėt janė nė mesin tonė
  Nga aurel nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 24-11-2010, 08:58 PM
 3. Alienet midis nesh, dosjet sekrete. Italia1: Mister
  Nga ReniX nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 02-11-2009, 01:02 PM
 4. Alienėt ekzistojnė, por NASA i fsheh ata
  Nga Negativ nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 07-03-2009, 08:08 PM
 5. Si e kaluat Vitin e Ri dhe ku?
  Nga ReniX nė forum Pėrshėndetje dhe Urime
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 05-01-2008, 12:25 AM