Impakti juaj nė takimin e parė


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Thumbs up Impakti juaj nė takimin e parė

  Receta Gatimi
  Mėnyra se si visheni, ėshtė treguesi kryesor i respektit, qė ju ushqeni ndaj personit me tė cilin takoheni pėr herė tė parė.

  Ėshtė momenti final dhe ju ende nuk keni vendosur se ēfarė tė vishni dhe pėrkundėr kėsaj, nuk jeni tė sigurt nėse ajo e pėlqen mėnyrėn tuaj tė veshjes?

  Pėr 5 ditėt e javės, serioziteti nė punė bėn tė vetėn dhe pothuajse ēdo ditė vishen ato veshje qė hyjnė tek veshjet e punės, por dita e gjashtė, ėshtė momenti kur ju e “shfaqni” veten tuaj, ashtu siē duhet nė ēdo fundjavė. Ėshtė momenti pėr tė dalė dhe argėtuar nė maksimum. Por kur dita e gjashtė, ėshtė dita e takimit tuaj tė parė me ndonjė nė veēanti, atėherė duhet tė bėni kujdes!

  Njė paraqitje e "denjė" do tė thotė shumė dhe mund tė jetė faktori vendimtar, pėr ato ēfarė vijnė pastaj. Gjėja e parė qė duhet tė kuptoni ėshtė se dukja tregon, nivelin tėnd tė respektit ndaj saj dhe ekspertėt kanė pėrzgjedhur disa kėshilla qė ndoshta do ju ndihmojnė sadopak, tė bėni hapat e duhur.

  Fjala e ekspertit

  Femrat janė tė fiksuara pas kėpucėve. Jo vetėm nė kėpucėt e saj apo tė femrave tė tjera, por dhe nė kėpucėt tuaja. Pra vishni kėpucė tė mira, "gjykimi" i saj ėshtė i pashmangshėm. Pėrzgjidh njė palė tė pėrshtatshme, ashtu si duhet tė jenė nė njė mbrėmje si kjo. Kėpucėt e punės, atletet e ndryshme apo sandalet e tipit, “flip-flop”, do tė ndikojnė qė ju tė humbni pikėt ende pa i shtrėnguar dorėn njėri-tjetrit.

  Tė dalėsh me tė, veēanėrisht kur ky ėshtė takimi i parė, ėshtė vėrtetė njė ngjarje qė duhet dhėnė rėndėsinė e duhur. Vishu vetėm pėr kėtė rast. Nuk ėshtė e thėnė tė vendosni kollaren, por njė xhaketė e pėrshtatshme do tė ishte ideja mė e mirė.

  Kollarja vlen vetėm kur vendi nė tė cilin shkoni, kėrkon njė gjė tė tillė. Gjithsesi ėshtė mirė tė zgjidhni ju vendin ku do tė takoheni, nėse nuk doni tė djersini, pasi jeni kollarisur aq shumė. Vish atė qė zakonisht e pėrdorni edhe kur dilni me miq. Kjo ndihmon nė shumė raste, por jo gjithmonė, Pėrfundimi i gjithė kėsaj "ceremonie", ėshtė tė shihni njėri-tjetrin tė zhveshur.

  Kujdesuni qė edhe nė kėtė nivel, tė jeni nė atė tė duhurin. Thonjtė, pastrimi i flokėve janė detaje, qė ajo i vė re menjėherė. Ato vdesin tė kontrollojnė detajet. Ato vėshtrojnė duart tuaja mė shumė se ju. Bėjė kujdes me hedhjen e kolonjės. Ato duan qė ti tė mbash aromė tė kėndshme, por ti nuk ke pėr qėllim qė ta mbytėsh me aromė.

  Njė tjetėr element qė nuk duhet harruar, nė pėrmbledhjen e kėshillave tė ekspertit, ėshtė dhe rasti kur ju vendosni tė vishni njė bluzė tė thjeshtė. Kujdes...mos vishni asgjė me mbishkrime tė ēuditshme pėr shembull, “Unė jam shefi”, apo “Bota ėshtė e ēmendur”, nuk do tė ishte me vend nėse ajo kupton mendimet tua ende pa u takuar. Si pėrfundim sigurohu qė telefonin ta vendosėsh nė “silent”.

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  1 Te jesh sa me i lirshem

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  2 te sillesh natyrshem

 4. #4
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Faleminderit per keto keshilla labe

 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Faleminderit!
  sdo te vishja nje kollare,por ndonje bluz me mbishkrim te dedikuar pse jo

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Nė takimin me Diellin
  Nga Erinaa nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-01-2013, 06:50 PM
 2. Toka e parė nga lart si kurrė mė parė
  Nga vaaldr1n nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 11-05-2012, 09:32 PM
 3. Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 01-04-2011, 09:41 PM
 4. Eshte gabim te besh seks me takimin e pare?
  Nga ReniX nė forum Eros / Pa Ēensurė
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 12-11-2009, 02:58 PM
 5. Flamurtari fiton takimin me Madheruellin
  Nga Kliton nė forum Futbolli shqiptar
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 16-07-2009, 09:34 PM