Ēelėsat e lidhjes sė suksesshme tė dashurisė


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 8 prej 8
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Zemer Ēelėsat e lidhjes sė suksesshme tė dashurisė

  Receta Gatimi  Asnjė lidhje nuk ėshtė krevat me trėndafila. Mosmarrėveshje, yėnka, frika dhe dyshime janė disa nga problemet e lidhjeve me tė cilat pėrballen shumė ēifte. Ēelėsi i lidhjeve tė suksesshme ėshtė tė siguroheni se ata janė minimale.
  Ka shumė ēelėsa deri te lidhja e suksesshme e dashurisė dhe ata janė:

  Komunikimi
  i mirė ėshtė njė nga ata ēelėsa tė lidhjes sė suksesshme. Kur nuk ka ose ka pak komunikim nė njė lidhje , atėherė mund tė dal nė sipėrfaqe jolumturia. Si mund tė jetė i gabuar komunikimi nė njė lidhje? Mund tė filloj nga diēka negative, qė mund tė jetė nga thėnia e diēkasė sarkastike, ndonjė veprim , qė ėshtė jashtė normave si sjellja misterioze ose mundimi i tepėrt tė kėnaqet partneri. Nėse kėta ēėshtje nuk shprehen haptas, atėherė do tė shfaqen dyshimi dhe ndjenjat negative. Tė ushtrosh komunikim tė mirė do tė thotė tė flasish haptas pėr ndjenjat e tuaja pa mos u mėritur se a do tė jesh e keqkuptuar nga partneri.
  Pėr shembull nėse nuk dėshiron tė shkosh me tė te mbrėmja , qė e organizojnė shokėt e tij, atėherė tregoji arsyet pse nuk dėshiron tė shkosh. Ndoshta nuk dėshiron tė shkosh pėr shkak tė ndonjėrit , qė do tė jetė nė atė mbrėmje. Kur do tė flitni pėr kėtė , atėherė dy gjėra mund tė ndodhin. E para ėshtė se mund tė mos ju keqkuptoj dhe tė mos e konsideroj si diēka personale. Dhe e dyta mund tė ju kuptoj se atė qe e ndjeni ėshtė e vėrtet dhe partneri juaj do tė ju kuptoj juve dhe arsyen tuaj pse nuk dėshironi tė jeni atje.

  Besimi
  Njė lidhje pa besim ėshtė njė lidhje e mbushur me dyshime. Besimi nuk do tė thotė ta pyetni partnerin pėr synimet e tij. Besimi do tė thotė ti besoni partnerit tuaj. Besimi nuk do tė thotė tė bėheni tė dyshimtė pėr sjelljen e partnerit tuaj. Ti besoni njėri-tjetrit krijon njė lidhje tė shėndoshė.

  Pranimi
  Askush nuk ėshtė i pėrsosur dhe tė gjithė jemi rritur me njė pako tė besimeve dhe shprehive. Ėshtė me rėndėsi tė mos pėrqeshish, por tė mėsosh ti pranosh besimet dhe shprehitė e tjetrit.

  Respekt
  Ėshtė me rėndėsi tė ketė respekt tė dyanshėm nė njė lidhje. Tė gjithė ne jemi tė ndryshėm dhe respektimi i dallimeve tė njėri-tjetrit ėshtė ēelėsi i lidhjes sė suksesshme.

  Dėgjo
  Shumė lidhje dėshtojnė pėr shkak se ēiftet nuk e dėgjojnė njėri-tjetrin. Kjo nuk do tė thotė ta dėgjoni formalisht partnerin tuaj, por me shume kujdes dhe vėmendje.
  Dashuro
  Krijo dhe mirėmba lidhje dashurie. Gjeni kohė pėr njėri-tjetrin. Shkoni ecni bashkė, shkoni nė kinema bashkė ose thjeshtė bėni njė bisedė intime sėbashku. Befasojeni njėri-tjetrin me veprime dhe dhurata tė mrekullueshme.
  Lidhja e suksesshme e dashurisė sjell harmoni nė jetėn tonė. Ajo nuk na bėn vetėm tė lumtur si ēift, por efekti pozitiv rrjedh edhe nė sferat tjera tė jetės
  Imazhet e Bashkangjitur Imazhet e Bashkangjitur

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Si neper filma po e beni me kto ju

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  jo nuk po e bejm si neper filma,,,,jan keshilla mjaft praktike , te nevojshme/domosdoshme ne nje lidhje !!

 4. #4
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  jo nuk po e bejm si neper filma,,,,jan keshilla mjaft praktike , te nevojshme/domosdoshme ne nje lidhje !!
  +1

 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Faleminderit! Komunikimi dhe respekti jane dy nga me kryesoret, duke mos lene menjane dashurine dhe besimin!

 6. #6
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  Si neper filma po e beni me kto ju
  jo bash te domosdoshme jan ti mesojm

 7. #7
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Faleminderit! Komunikimi dhe respekti jane dy nga me kryesoret, duke mos lene menjane dashurine dhe besimin!
  ti vendos komunikimin & respektin para dashuris??
  un i ve ne nje nivel : Kominukimi -Respekti - Besimi...kto qe duhet ti ket cdo lloj mardhenie
  kurse Dashurin siper tyre , qe e ben kte lloj mardhenie ndryshee nga te tjetrat !!

 8. #8
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  jo,nuk eshte bera nje radhitje! Dashurin vetem e permenda qe eshte pezente pa jan keto te dyja

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Mėsoni si tė kujtoheni ku i keni lėnė ēelėsat, kuletėn...
  Nga vaaldr1n nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 16-03-2012, 11:07 AM
 2. Cilat jane cilesite e lidhjes tuaj perfekte?
  Nga ReniX nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 22-03-2011, 10:21 PM
 3. Terapi me aspirinė? E suksesshme, por varet nga doza
  Nga Kliton nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-05-2009, 03:28 PM
 4. Stresi mbytė pasionin dhe sjellė shkatėrrimin e lidhjes.
  Nga Altin111 nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 12-11-2007, 04:46 PM