Me emrin e tij


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Me emrin e tij

  Receta Gatimi

  Kur era fryn dhe rrėmbyeshėm merr gjethet nga drunjėt, asgjė s’mund tė gjej tjetėr veē Emrit tė Atij qė e di sa gjethe ranė mbi dhé e sa mbetėn nė drunj. Kur fati mė ēon nė shkretėtirat e kėsaj bote dhe trupi mė digjet nga etja, asgjė s’mund tė mė freskojė veē Emrit tė Atij qė ujin e ka bėrė pikėnisjen e ēdo gjėje. Kur zemra trazohet pėr ta thėnė atė qė ka brenda, por gjuha lidhet me nyjen e pafuqisė, asgjė s’mund tė mė bėjė tė flas veē Emrit tė Atij qė m’i mėsoi tė gjithė emrat. Kur kėmbėt nuk mund tė hapėrojnė nė rrugėt e jetės dhe mbetem aty ku nuk duhet tė jem, asgjė nuk mė bėn tė ecė veē Emrit tė Atij qė m’i mėsoi tė gjitha rrugėt. Kur mendja dorėzohet nga vetė ekzistenca e saj, dhe nuk mund ta gjykojė jetėn qė qėndron mė lartė se ajo, nuk mund tė mendoj asgjė tjetėr veē Emrit tė Tij. Kur dhimbjet mė godasin shpirtin dhe dikush nga njerėzit thotė: “Ah sa gjynah!”, ngrihem mbi dhimbjet e mia veē me emrin “Allah!”

 2. #2
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  allahu(xh.h) ta shperblefte erinaa !

  asgje nuk ndodh rastesisht ,cdo gje nis dhe mbaron vetem me deshiren e Tij....

 3. #3
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga landi i Lexo postimin
  allahu(xh.h) ta shperblefte erinaa !

  asgje nuk ndodh rastesisht ,cdo gje nis dhe mbaron vetem me deshiren e Tij....
  Amin edhe ty inshAllah..

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Si donit ta kishit emrin?
  Nga ReniX nė forum ThaSheTheMe
  Pėrgjigje: 59
  Postimi i Fundit: 29-04-2014, 10:45 PM
 2. Si do ua vije emrin femijeve?
  Nga eugjeni nė forum ThaSheTheMe
  Pėrgjigje: 55
  Postimi i Fundit: 26-09-2012, 01:43 PM
 3. Si te nderrosh emrin ne forum?
  Nga kristimcs nė forum Tė ndihmojmė njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 24-05-2009, 02:57 PM
 4. Shkruje Emrin Te Ora
  Nga Altin111 nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 04-05-2009, 09:44 PM
 5. modifikoni Emrin tuaj ne MSN
  Nga Coca-Cola nė forum Microsoft Windows
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 10-08-2008, 06:07 PM