Gruaja ideale, ja si e duan meshkujt


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Gruaja ideale, ja si e duan meshkujt

  Receta Gatimi

  Ja karakteristikat kryesore qė duhet tė ketė njė femėr qė tė merret seriozisht nė konsideratė nga njė mashkull. Pėr shumė prej tyre, gruaja ideale duhet tė dijė tė kujdeset pėr veten, tė ketė njė stil tė sajin e tė gjejė kohėn pėr miqtė dhe familjen.
  Tė hysh nė mendjen e njė njeriu ėshtė krejtėsisht e pamundur, imagjinoni pėr tė gjithė njerėzit, megjithatė njė femėr mund t’i afrohet modelit tė preferuar. Lisa Daily ėshtė autorja e njė manuali qė i ndihmon lexuesit qė tė gjejnė njeriun e duhur. Ajo thotė se ka zbuluar disa karakteristika kryesore qė duhet tė ketė njė femėr qė tė merret seriozisht nė konsideratė nga njė mashkull.
  Sipas kėsaj autoreje, gruaja ideale duhet tė dijė tė kujdeset pėr veten, tė ketė njė stil tė sajin e tė gjejė kohėn pėr miqtė dhe familjen; njė femėr qė tė adhurojė aventurėn dhe tė shijojė kėnaqėsitė e jetės, pėrfshirė ėmbėlsirat dhe shėtitjet nė park nė ditėt me diell. “Meshkujt ėndėrrojnė femrat qė e shikojnė tė fejuarin e tyre si thelbin e jetės. Dhe qė tė mos presėsh burrin e duhur pėr tė nisur jetėn”.
Tė jesh seksi ėshtė njė koncept i cili ndryshon, ndėrsa lidhja vijon me kalimin e kohės. Nė fillim njė femėr duhet tė shmangė komentet seksuale dhe duhet tė flirtojė me njė mospėrfillje tė dukshme, si pėr shembull duke prekur duart apo gjunjėt, thotė Daily. Ndėrkohė, kur lidhja bėhet mė serioze dhe natyrshėm edhe mė intime, atėherė edhe shprehjet e saj tė dashurisė duhet tė jenė edhe mė tė dukshme. Pra, kur arrijmė nė njė farė pike, mirė do tė ishte edhe njė ngacmim me kėmbė nėn tavolinė.
  Ėshtė normale qė tashmė nė shekullin XXI askush nuk pret mė natėn e parė tė martesės pėr tė bėrė seks, por gjithsesi hera e parė ėshtė njė hap shumė i rėndėsishėm pėr njė ēift dhe akoma shumė femra nuk arrijnė ta kuptojnė se sa arrin tė influencojė seksi nė dinamikat e njė raporti, thotė Daily. Kur femrat bėjnė seks, “ēmendet njė hormon i quajtur oxitocina, qė sipas disa shkencėtarėve i bėn ato tė duken edhe mė tė dėshiruara nė sytė e partnerėve tė tyre. Nėse bėhet shumė shpejt, ekziston rreziku qė lidhja mund tė mos zhvillohet pėrtej shtratit. Ai mund tė zhduket shumė shpejt. Por kur duhet tė bėhet? Mirė ėshtė qė tė pritet tė paktėn njė muaj nga fillimi i historisė”, - kėshillon Daily.

  Mbėshtetja
  Ajo duhet ta ndihmojė qė tė bėjė njė figurė tė mirė, thotė Daily, duke qeshur me shakatė e tij dhe tė shkėlqejė nė momente tė rėndėsishme. Ėshtė pothuaj e kotė tė themi qė tė njėjtėn gjė duhet tė bėjė edhe ai.
  Mendimi
  Ky ėshtė njė moment shumė i rėndėsishėm. Meshkujt urrejnė tė jenė nėn presion. Ėshtė mė mirė ta shmangni qė t’i merrni nė telefon, t’i ēoni pafundėsisht SMS gjatė ditės apo t’i bėni pyetje pėr tė ardhmen. Mė mirė do tė ishte nėse do tė hiqnit nga fjalori juaj fjalėn martesė. “Meshkujve nuk i intereson tua matėsh pulsin nė ēdo moment, - shkruan nė librin e saj Daily. - Ata preferojnė qė t’i lėnė gjėrat tė rrjedhin natyrshėm”.
  Liria
  Njė femėr e rregullt nuk toleron sjellje tė papėrshtatshme. Meshkujt i respektojnė femrat qė i kontrollojnė ata pėr tė mos kryer veprime pėr tė cilat do tė paguanin nė tė ardhmen. Nėse ai e di qė tė tradhtosh ėshtė njė gabim shumė i rėndė, atėherė do t’ju respektonte mė shumė. Njė femėr perfekte duhet tė ketė njė mėnyrė sjelljeje, nuk duhet tė shoqėrohet kurrė me meshkuj tė martuar apo tė lidhur.
  Zgjedhja
  Kjo do tė thotė qė ajo duhet tė kėrkojė njė mashkull serioz e tė besueshėm, qė tė dijė ta trajtojė me ndershmėri dhe sinqeritet. “Sjelljet e mira janė njė dritare mbi atė qė njė mashkull ėshtė realisht”. E njėjta sjellje duhet tė jetė edhe nė raport me paranė, njė prej motiveve pėr tė cilat shpesh ēiftet grinden

  Nese djemt e forumit kan ndonje "kriter" tjeter , mbi femren ideale qe ata kan ne mendje.... jan te lir ta shtojn

 2. #2
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  12
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  Mendimi
  Ky ėshtė njė moment shumė i rėndėsishėm. Meshkujt urrejnė tė jenė nėn presion. Ėshtė mė mirė ta shmangni qė t’i merrni nė telefon, t’i ēoni pafundėsisht SMS gjatė ditės apo t’i bėni pyetje pėr tė ardhmen. Mė mirė do tė ishte nėse do tė hiqnit nga fjalori juaj fjalėn martesė. “Meshkujve nuk i intereson tua matėsh pulsin nė ēdo moment, - shkruan nė librin e saj Daily. - Ata preferojnė qė t’i lėnė gjėrat tė rrjedhin natyrshėm”.
  me te gjitha jam dakort, po une do vecoja kte siper...e adhuroj nje femer po te kete kte lloj aspekti...

 3. #3
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Mbėshtetja
  Ajo duhet ta ndihmojė qė tė bėjė njė figurė tė mirė, thotė Daily, duke qeshur me shakatė e tij dhe tė shkėlqejė nė momente tė rėndėsishme. Ėshtė pothuaj e kotė tė themi qė tė njėjtėn gjė duhet tė bėjė edhe ai.


  kjo vlen shume besoj!

 4. #4
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  me pelqyen te gjitha keshillat, por do e vecoja ket;

  Mbėshtetja
  Ajo duhet ta ndihmojė qė tė bėjė njė figurė tė mirė, thotė Daily, duke qeshur me shakatė e tij dhe tė shkėlqejė nė momente tė rėndėsishme. Ėshtė pothuaj e kotė tė themi qė tė njėjtėn gjė duhet tė bėjė edhe ai.
  edhe mua me pelqen nje femer te jete sikur eshte e shkruajtur ketu

 5. #5
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  me pelqyen te gjitha keshillat, por do e vecoja ket;  edhe mua me pelqen nje femer te jete sikur eshte e shkruajtur ketu
  hahahahahhaha le te shpresojme...ose po te uroj,ose uroj qe te jete ashtu!...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Meshkujt S'DUAN BIONDET
  Nga Mima nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 24-09-2013, 04:41 PM
 2. Partneri/ja ideale
  Nga Negativ nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 42
  Postimi i Fundit: 09-09-2012, 06:43 PM
 3. Femra ideale pėr meshkujt ...
  Nga vaaldr1n nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 28-05-2012, 09:06 PM
 4. Cfare Femrash duan Meshkujt?...
  Nga erinda nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-03-2012, 09:05 AM
 5. Femrat duan gjithcka,meshkujt kenaqen me pak!..
  Nga erinda nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 18-02-2012, 03:58 PM