Burrat mė tė lumtur nė martesė nėse gruaja ėshtė mė e dobėt


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Burrat mė tė lumtur nė martesė nėse gruaja ėshtė mė e dobėt

  Receta Gatimi  Sipas njė studimi amerikan, burrat janė mė tė kėnaqur nėse gratė e tyre peshojnė mė pak se ata. Hulumtuesit thanė se studimi i tyre 4 vjeēar nė 169 ēifteve trajtonte ēėshtjen e masės trupore pėr kėnaqėsinė martesore.

  Zbulimet sugjerojnė se femrat nuk duhet tė jenė tė dobėta, qė tė dyja palėt tė jenė tė lumtura me martesėn, por vetėm mė tė dobėta se burri i tyre.

  Studimi u botua nė "Social Psychological and Personality Science"

 2. #2
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Burrat si gjithmone absurd...nuk e njohin fjalen dashuri...por fizikun...per te qene te lumtur 2 njerez duhet te duhen..pastaj fiziku eshte fjala e fundit...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 06-09-2012, 09:05 PM
 2. Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 19-03-2012, 08:45 PM
 3. Nese gruaja do te kontrollonte boten... :P
  Nga Nicole nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 01-02-2010, 06:36 AM
 4. Pėr martesė tė lumtur
  Nga aurel nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 07-01-2010, 01:02 PM
 5. Pėr martesė tė lumtur
  Nga Kliton nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-04-2009, 03:55 PM