Perse je ende 'single'?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Zemer Perse je ende 'single'?

  Receta Gatimi

  Rrotull teje tė gjithė duken tė lumtur dhe tė dashuruar. Po ti pėrse je akoma vetėm? Mund tė ketė shumė arsye, por disa "ekspertė" kanė evidentuar 10 gabimet mė tė zakonshme tė cilat duhen riparuar.

  1. Mendon ende pėr ish-in

  Edhe nėse thua se gjithcka ka mbaruar, ish-i yt mbetet ende njė kujtim, nga i cili ėshtė e vėshtirė tė lirohesh. Njė tunel qė nuk tregon asnjė dritė ne fund. Behu i/e fortė dhe clirohu prej sė shkuarės.E kaluara ėshtė kapitull i mbyllur i jetės tėnde. Pėrgatitu pėr aventura tė reja.

  2. Je njė pre tepėr i/e vėshtirė

  Nė dashuri fiton kush luan, por jo kush ėshtė i pakapshėm. Normal qė loja ėshtė e kendshme, por nėse kėrkon njė histori tė rėndėsishme mos u trego shumė kokėfortė. Duhet tė jesh vetvetja dhe origjinal, mos ki frikė tė tregosh ndjenjat dhe ndonjė dobėsi tėnden.

  3 Kėrkon vetėm dashuri me plot romancė.

  Ndoshta problemi yt nė dashuri ėshtė nėse ke shumė pretendime, kėrkon njė histori si nėpėr filma, plot me tė papritura tė kėndshme. Perfeksioni nuk ekziston dhe nga partneri/ja duhen vlerėsuar edhe defektet.

  4. Ke shumė frikė

  Shpesh tė kujtohet se sa herė tė kanė thyer zemrėn. Negativiteti largon dashurinė dhe tė bėn qė te mbetesh vetėm pėr shumė kohė. Evito qė tė biesh nė pesimizėm. E ardhmja do tė ofrojė gjėra tė mira nėse ke dėshirė pėr njė aventurė tė re.

  5.Beson vetėm nė dashuritė virtuale

  Interneti dhe rrjetet sociale kanė krijuar varėsi. Historitė online tė dashurisė janė romantike, por kur pėrballesh me realitetin gjėrat janė krejt ndryshe.Gjetja e njerėzve tė rinj pėrmes interntetit ėshtė ok, por mos lejo qė raporti tė mbetet vetėm virtual. Njohja tradicionale ėshtė mė e mirė.

  6. Nuk do tė humbasėsh pavarėsinė

  Ky ėshtė njė prej gabimeve klasike qė njerėzit mbeten vetėm. Largohesh prej cdo lidhjeje tė re, sepse ke frikė mos humbet lirinė dhe pavarėsinė tėnde, por harron se largon shansin pėr njė dashuri tė madhe. Nuk ka marrėdhenie serioze nėse kėrkon tė jesh plotėsisht i/e pavarur. Mos harro: vetėm nuk mund tė jetohet...

  7. Je viktimė e stereotipeve

  Shpjegimi ėshtė: Burrat janė tradhtarė, gratė janė shumė kėrkuese...Duhet tė heqėsh dorė nga pėrgjithėsimet. Cdo histori ėshtė ndryshe nga tė tjerat dhe me dashuri mund tė thyesh tė gjitha barrierat.

  8. Kėrkon histori torturuese

  Ka raste qė njerėzve u pėlqen qė tė vuajnė prej partnerit. Ata gjejnė ngushėllim te miqtė. Kujdes! Dashuria pasionante ėshtė e bukur, por nuk mund tė zgjasė shumė. Njė marrėdhėnie serioze bazohet te normaliteti dhe jo te ngjarjet tronditėse qė tė trazojnė shpirtin orė e cast.

  9. Mendon se nuk ėshtė momenti i duhur

  Nė kėtė moment duhet tė mendosh pėr punėn, pėr t'u dobėsuar, nuk ke kohė pėr njė histori serioze sepse ke tė tjera objektiva dhe impenjime. Por duhet tė heqėsh dorė nga racionaliteti dhe gjetja e justifikimeve. Dikush po pret pėr ty dhe pėrgatitu pėr njė aventurė qė mund tė tė ndryshojė jetėn.

  10. E merr me shumė nxitim

  Historitė e mėdha krijohen me baza dhe kėrkojnė kohėn e duhur. Mos u nxito duke u lidhur me personin e parė qė tė del pėrpara, ndoshta nuk ėshtė i duhuri. Merr kohėn e duhur pėr tė gjetur shpirtin binjak

 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Faleminderit ...

 3. #3
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  3 Kėrkon vetėm dashuri me plot romancė.

  Ndoshta problemi yt nė dashuri ėshtė nėse ke shumė pretendime, kėrkon njė histori si nėpėr filma, plot me tė papritura tė kėndshme. Perfeksioni nuk ekziston dhe nga partneri/ja duhen vlerėsuar edhe defektet.

  4. Ke shumė frikė

  Shpesh tė kujtohet se sa herė tė kanė thyer zemrėn. Negativiteti largon dashurinė dhe tė bėn qė te mbetesh vetėm pėr shumė kohė. Evito qė tė biesh nė pesimizėm. E ardhmja do tė ofrojė gjėra tė mira nėse ke dėshirė pėr njė aventurė tė re. 4. #4
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  shum interesant po tani per tani mendoj se mua nuk me peshtatet asnje pergjigje nga kto ... arsyeja esht e thjesht nuk ndihem fare rehattttt jam shum ne siklet !!!!!!!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Abidal: 90% jam ende i Barcelonės
  Nga erjonz nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 24-11-2011, 07:57 PM
 2. 911 GT3 RS i ri ende mė i ngadalshėm se Nissan GT-R
  Nga aurel nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-11-2009, 10:01 PM