Mbi 50% e prinderve, pergjojne femijet ne Facebook


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 16 prej 16
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Mbi 50% e prinderve, pergjojne femijet ne Facebook

  Receta Gatimi  Njė tjetėr sondazh ka pėrforcuar tezėn se prindėrit kėrkojnė ēdo lloj mėnyre pėr tė kontrolluar fėmijėt e tyre. Dhe, tashmė, me ndihmėn e rrjeteve sociale, gjithēka ėshtė mė e lehtė. Anketimi i OnePoll evidentoi se mė shumė se 50 % e pridėrve i kontrollojė fėmijėt e tyre pėrmes Facebook-ut.
  Nė kėtė sondazh tė zhvilluar nė Britaninė e Madhe, janė pyetur tė paktėn 2 mijė prindėr, nga tė cilėt mbi 50% kanė pohuar se survejojnė fėmijėt e tyre nė rrjetin mė tė madh social qė ekziston, Facebook.
  Sipas kėtij sondazhi, 5 % pridėr tė tjerė janė shprehur se do ta bėnin njė gjė tė tillė nėse do tė dinin tė pėrdornin mirė Facebook, 11% pohojnė se kanė krijuar njė profil tė rremė pėr tė kontrolluar fėmijėt, 13% se kanė hyrė nė ardresat e miqve pėr tė parė aktivitetet e djalit ose vajzės ė tij, 15% pranojnė se kanė tentuar t’i bėjnė miq, ndėrsa, 4% qė janė refuzuar nga femijėt. Mos harroni, mund tė ketė edhe persona tė tjerė, veē prindėrve, qė mund t’iu survejojnė.

 2. #2
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  u cja fusin kot.......
  Ketu kalamanjte kane nga 10 adresa.....hajde kontrolloi po deshe.
  pa llogaritur pastaj qe jane me te zotet se prinderit persa i perket PC

 3. #3
  i/e rregjistruar 10% Maska e Bela14
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Postime
  86
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  9
  ..Ne fund te funditt i thon Britani . . Shqiptari sotem shyqyr qe ka televizorin

 4. #4
  Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  678
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  9
  ne fb theeee ? vetem ???
  uuufffff...... sa her ti jepet mundesia
  ka frik robi me fol !!!!!! un vetem per nje arsye te till nuk kam me msn :/
  duhet kujdes , sidomos per femijet

 5. #5
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  21
  hehe femija i Shqiptarit zor se pergjohet

 6. #6
  i/e rregjistruar 10% Maska e Nikkita
  Anėtarėsimi
  Jun 2011
  Vendndodhja
  Marche, Italy
  Postime
  54
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  S'arrij ta kuptoj c'ju ka kapur me facebook... vete prinderit e femijet hapin nga 20 adresa... Facebook eshte kryeveper....

 7. #7
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Nikkita Lexo postimin
  S'arrij ta kuptoj c'ju ka kapur me facebook... vete prinderit e femijet hapin nga 20 adresa... Facebook eshte kryeveper....
  A ke femije ti.......???????

 8. #8
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  ne kompjuter sme kan kontrolluar [se nuk din ]....por e ka ber mami kur kam mar cel per her te par...dhe u merzita vertet shum !! i thash mbaje mos ma jep ...se sa te mos kesh besim !!

 9. #9
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  E skan shance .

 10. #10
  Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  678
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  9
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  hehe femija i Shqiptarit zor se pergjohet
  fiks

 11. #11
  i/e rregjistruar 10% Maska e Nikkita
  Anėtarėsimi
  Jun 2011
  Vendndodhja
  Marche, Italy
  Postime
  54
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga 3r1k0 Lexo postimin
  a ke femije ti.......???????
  me falni por smund te pergjigjem per jeten time private,une them mendimin tim per temen - te pelqen ty apo jo....

 12. #12
  i/e rregjistruar 10% Maska e Nikkita
  Anėtarėsimi
  Jun 2011
  Vendndodhja
  Marche, Italy
  Postime
  54
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga 3r1k0 Lexo postimin
  a ke femije ti.......???????
  me falni por sjemi ketu per te treguar jeten private por te dhene mendimet tona mbi temen - te pelqen ty apo jo - une shpreh ate cka mendoj....

 13. #13
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  dhe cfare mendimi dhate ju mbi temen......

 14. #14
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  [
  nikita si ben koha andej nga mali ku jeton ti ?
  mos u ofendo sepse un...
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Nikkita Lexo postimin
  une shpreh ate cka mendoj....

 15. #15
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Mir ja bejne! Biles do te ishte me mir ta bllokonin fare per femijet!

  http://www.disney.it/

 16. #16
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  ne kompjuter sme kan kontrolluar [se nuk din ]....por e ka ber mami kur kam mar cel per her te par...dhe u merzita vertet shum !! i thash mbaje mos ma jep ...se sa te mos kesh besim !!
  jam shm dakort labe as mua nk me kan pergjuar deri tani po kam shumm inat kur e bejn

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Edhe fėmijėt mund tė kenė Facebook
  Nga Erinaa nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 06-06-2012, 09:24 PM
 2. Femijet qe i kthejne fjalen prinderve behen me te mire kur rriten !!
  Nga labja nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 14-05-2012, 11:04 AM
 3. Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 31-03-2011, 04:46 PM
 4. A ua pėrgjojnė bisedat nė Skype?
  Nga aurel nė forum Siguria Informatike
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-09-2009, 06:38 PM
 5. Humori i prinderve, vendimtar per femijet
  Nga Kliton nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 16-05-2009, 10:40 AM